Kilka podzespołów do ok 1200zł

(PaPuX) #1

Zamierzam kupić:

Płytę główna

pamięć 4GB

Procesor

Budżet w granicach 1200zł

Wszystko ma być złożone praktycznie do gier.

Płyta główna musi posiadać 2 złacza PCI-E gdyż mają na niej pracować 2 karty Radeon HD4850 czyli musi obsługiwać CROSSFIRE.

I tu proszę znających się w doborze o radę w wyborze tych 3 komponentów w miarę najmocniejszych za rozsądną cenę sprawujących się doskonale w grach.

Z góry dzięki

(Grzesiek1) #2

Podaj cały konfig.

(ixrw0w) #3

MSI P45 Neo2-FR » Opis 509,00 509,00

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz BOX » Opis 360,00 360,00

Patriot DDR2 PC8500 2x2048MB Viper Series 1066MHz CL5.0 EP ELK » Opis 304,00 304,00

Wartość produktów: 1173,00 zł

(PaPuX) #4

ZASILACZ 600W TAGAN - TG600-U33II

2x Radeon HD4850 w CROSSFIRE

2x SAMSUNG 250GB SATA II 7200rpm w RAID 0

Płyta główna ( wybór)

Pamięć (wybór)

Procesor (wybór)

Chyba wszystko co potrzebne :slight_smile:

(Blotny) #5

Asus P5Q3 Deluxe Wi-Fi (wyżej w teście od w/w MSI)

e5300/e7400

2x2GB Patriot LLK 800MHz CL 4

EDIT:

Do wszystkich można się przyczepić, MSI też BIOS pada, czego nawet doświadczyłem. A jak nie Asus, to ten Gigabyte:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,61820/

(Michal Kolatek) #6

Byle się wcisnąć z p5q, nawet tematu pożądnie nie przeczyta, od kiedy ta płyta ma 2x pci-e? a jak masz zaraz wylecieć z P5Q PRO to niech PaPuX wie że seria p5q lubią same z siebie stracić ustawienia biosu, w końcu to on będzie jej używał.

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1 ... IDKX38T2RB

Lepiej do CF mieć 2x pci-e 16x, DFI dosyć tania, tyle że jak każde LP nie ma prostego w obsłudze biosu.

(PaPuX) #7

Tu akurat sprawa jest prosta gdyż biosy nie są mi obce.

Rzeczywiście ta DFI to bardzo ciekawy kąsek.

(Michal Kolatek) #8

Porównaj cenę obu płyt Asus prawie 900 zł MSI 500, już pomijam że nie zmieści się w 1200 zł, ale kolejny P5Q polecony.

DDR2 a ten Asus Obsługuje

DDR3 2000(O.C.)/1600/1333/1066 MHz

W jakim sensie pada bo że kość z biosem może paść to faktycznie przy każdej płycie, ale nie tak że bios sam z siebie wraca du ustawień fabrycznych.

Jak biosu się nie boisz to można brać, bo dosyć tanio można dostać X38, przy CF lepiej mieć szybsze magistrale.

(Blotny) #9

Że nie wstaje klawiatura.

Fakt, nie zawuażyłem, przepraszam.

No to ten Gigabyte, ew. DFI. W każdym bądź razie nie MSI, bo tyle, że chłodzenie im się uda, przy złej jakości reszty i złomiastym BIOSie.

(PaPuX) #10

Powiem wam szczerze że kiedyś też posiadałem płyte MSI pod pentium 4 i pewnego ładnego dnia bios sam padł. Komputer został wyłączony poprawnie a po włączeniu widniał czarny ekran i świeciła się tylko kontrolka power. Płyta była na gwarancji wymienili mi na inną gigabyte.

Uwalił się bios. Od tego czasu zawsze rozpatruje płyty MSI lecz z delikatnym dystansem lecz nigdy nie dyskwalifikuje produktu z góry.

Dzięki za rady, prawdopodobnie wezmę coś DFI choć nigdy jeszcze nie posiadałem płyty tej firmy więc nie bardzo wiem czego się po niej spodziewać.

(Michal Kolatek) #11

Na egieldzie jakoś wypadła lepiej, złomiaste części to ciekawe bo laminat porządny twardy, sekcja zasilania chłodna, pewnie robisz w zaopatrzeniu fabryk i wiesz jakiej jakości są części.

W takim przypadku starcza programator 5 minut i płyta działa, Asus resetuje ustawienia.

Test podanej płyty

http://www.cpu3d.com/review/4749-1/dfi- ... ction.html

Jedyny minus to mało dodatków do płyty, czyli żaden minus.

(PaPuX) #12

Dzięki za wszelkie linki z pewnością poczytam.