Kilka podzespołów do ok 1200zł

Zamierzam kupić:

Płytę główna

pamięć 4GB

Procesor

Budżet w granicach 1200zł

Wszystko ma być złożone praktycznie do gier.

Płyta główna musi posiadać 2 złacza PCI-E gdyż mają na niej pracować 2 karty Radeon HD4850 czyli musi obsługiwać CROSSFIRE.

I tu proszę znających się w doborze o radę w wyborze tych 3 komponentów w miarę najmocniejszych za rozsądną cenę sprawujących się doskonale w grach.

Z góry dzięki

Podaj cały konfig.

MSI P45 Neo2-FR » Opis 509,00 509,00

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz BOX » Opis 360,00 360,00

Patriot DDR2 PC8500 2x2048MB Viper Series 1066MHz CL5.0 EP ELK » Opis 304,00 304,00

Wartość produktów: 1173,00 zł

ZASILACZ 600W TAGAN - TG600-U33II

2x Radeon HD4850 w CROSSFIRE

2x SAMSUNG 250GB SATA II 7200rpm w RAID 0

Płyta główna ( wybór)

Pamięć (wybór)

Procesor (wybór)

Chyba wszystko co potrzebne :slight_smile:

Asus P5Q3 Deluxe Wi-Fi (wyżej w teście od w/w MSI)

e5300/e7400

2x2GB Patriot LLK 800MHz CL 4

EDIT:

Do wszystkich można się przyczepić, MSI też BIOS pada, czego nawet doświadczyłem. A jak nie Asus, to ten Gigabyte:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,61820/

Byle się wcisnąć z p5q, nawet tematu pożądnie nie przeczyta, od kiedy ta płyta ma 2x pci-e? a jak masz zaraz wylecieć z P5Q PRO to niech PaPuX wie że seria p5q lubią same z siebie stracić ustawienia biosu, w końcu to on będzie jej używał.

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1 … IDKX38T2RB

Lepiej do CF mieć 2x pci-e 16x, DFI dosyć tania, tyle że jak każde LP nie ma prostego w obsłudze biosu.

Tu akurat sprawa jest prosta gdyż biosy nie są mi obce.

Rzeczywiście ta DFI to bardzo ciekawy kąsek.

Porównaj cenę obu płyt Asus prawie 900 zł MSI 500, już pomijam że nie zmieści się w 1200 zł, ale kolejny P5Q polecony.

DDR2 a ten Asus Obsługuje

DDR3 2000(O.C.)/1600/1333/1066 MHz

W jakim sensie pada bo że kość z biosem może paść to faktycznie przy każdej płycie, ale nie tak że bios sam z siebie wraca du ustawień fabrycznych.

Jak biosu się nie boisz to można brać, bo dosyć tanio można dostać X38, przy CF lepiej mieć szybsze magistrale.

Że nie wstaje klawiatura.

Fakt, nie zawuażyłem, przepraszam.

No to ten Gigabyte, ew. DFI. W każdym bądź razie nie MSI, bo tyle, że chłodzenie im się uda, przy złej jakości reszty i złomiastym BIOSie.

Powiem wam szczerze że kiedyś też posiadałem płyte MSI pod pentium 4 i pewnego ładnego dnia bios sam padł. Komputer został wyłączony poprawnie a po włączeniu widniał czarny ekran i świeciła się tylko kontrolka power. Płyta była na gwarancji wymienili mi na inną gigabyte.

Uwalił się bios. Od tego czasu zawsze rozpatruje płyty MSI lecz z delikatnym dystansem lecz nigdy nie dyskwalifikuje produktu z góry.

Dzięki za rady, prawdopodobnie wezmę coś DFI choć nigdy jeszcze nie posiadałem płyty tej firmy więc nie bardzo wiem czego się po niej spodziewać.

Na egieldzie jakoś wypadła lepiej, złomiaste części to ciekawe bo laminat porządny twardy, sekcja zasilania chłodna, pewnie robisz w zaopatrzeniu fabryk i wiesz jakiej jakości są części.

W takim przypadku starcza programator 5 minut i płyta działa, Asus resetuje ustawienia.

Test podanej płyty

http://www.cpu3d.com/review/4749-1/dfi- … ction.html

Jedyny minus to mało dodatków do płyty, czyli żaden minus.

Dzięki za wszelkie linki z pewnością poczytam.