Kilka pojęć i pytań dot.wyświetlacza i systemu w telefonie

Co to jest :

  • multitouch

  • ekran pojemnościowy

  • kinetyczne przewijanie

  • wyświetlacz AMOLED

  • wyświetlacz TFT

Pytania:

  • jaka jest różnica między ekranem TFT , a AMOLED

  • czy Android jest dobrym systemem?

  • czy Symbian jest dobrym systemem?

  • czy Windows Mobile w Samsung Omnia II jest dobrym systemem ?

  • który z podanych systemów jest najlepszy?

  • który system najbardziej nadaje się do multimediów?

  • który z podanych systemów daje możliwość jak największej konfiguracji ?

  • czy Symbiana ^ 3 lub ^ 4 będzie można wgrać do telefonów z Symbianem ^ 1 np. Nokii 5800?

  • w którym systemie można zmieniać motywy ?

Proszę o pomoc bo w internecie bardzo niezrozumiale pisze.

żeby się tego dowiedzieć musisz pomacać, a wcześniej używać zwykłego ekranu dotykowego… bo tłumaczenie na nic się nie zda :stuck_out_tongue:

AMOLED I OLED to chyba to samo, masz w necie bardzo dobrze opisane… OLED nie ma podświetlenia, sam świeci więc czarne jest czarne i białe jest białe (czego o TFT nie można powiedzieć)

zależy dla kogo, ja mając sybmbiana uważałem że jest super, kupiłem coś z WM i wtedy uważałem że jest super a symbian słabszy… po kupnie iPhone stwierdziłem że ani symbian, ani WM, ani android nie przebija iPhone OS :stuck_out_tongue:

w sumie to do multimediów najlepszy iPhone i WM z programami (CorePlayer i SRS WOW HD chyba wystarczą)

w WM masz dużo do ustawiania i ten cały ekran Today… choć w iPhone też jest coś podobnego tylko lepsze bo zmieniasz całkowicie menu (parę programów takich jest)

napisz po ludzku, nie ma symbiana ^1, ^3, ^4 :expressionless:

5800 ma interfejs s60v5 oparty na Symbianie 9.4 z tego co kojarzę :stuck_out_tongue:

po integracji w pliki systemowe to w każdym, w WM motywami zmienisz kolory i tapetę… w iPhone da się wszystko zmienić :stuck_out_tongue: ale w WM oczywiście zmienisz czcionkę itp. w symbianie są motywy które zmieniają i ikony, i wszystkie tła, osobno można dograć czcionki…

jak się skupisz i przeczytasz ze zrozumieniem to wszystko da się zrozumieć…