Kilka porad odnośnie forum - proszę o komentarze

Nie wiem jak to ująć ale…czy jest jakaś szansa aby pozyskać użytkowników z duzego forum komputerowego na mniejsze? Wiem, że takich stron jest w brud x2, ale postanowiłem założyć forum o tematyce takiej - o jakiej mam pojęcie. Czy jest to dobry pomysł aby robić kolejne forum komputerowe? Chociaż już po “ptokach” - domena kupiona i serwer też. Nie chcę się tu reklamować bo nie o to mi chodzi, ale jak by ktoś chciał zobaczyc moje forum to link mam w profilu użytkownika.

Staraj się reklamować, dodawaj stronę do katalogów, powoli ilość użytkowników będzie rosła.

Sam niedawno założyłem forum o tematyce “wykończenie i aranżacja wnętrz”. Pamiętaj aby chamsko nie spamować.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

g.

Z moich doświadczeń wynika, że fora ogólne rzecz biorąc mają odpływ użytkowników. Spora liczba spraw przenosi się na portale społecznościowe, wiele rzeczy można też znaleźć szybciej w wyszukiwarce niż pisząc na forum. Niemniej możesz próbować - najwięcej osiągniesz, mając na początku zgrane grono użytkowników i stały dopływ nowych, mniej zaawansowanych fanów komputerów. Powodzenia w każdym razie.

adrian1877 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

komputerami interesije się od dawna, wiedza moja jest spora w hardware, mam juz swoje mieszkanie, prace i stać mnie na utrzymanie forum + hostingu (miałem komentarze, że forum równie szybko upadnie jak powstało) i postanowilem zalozyć forum - to co lubię i na czym się znam - to moje hobby - właśnie przydało by się paru konkretnych ludzi, którzy znają się na rzeczy, i którzy posiadają wiedzę zbudowaną na własnym doświadczeniu a nie na suchych faktach…forum ma niecałe 4 tygodnie i nie spodziewałem się kokosów - co zresztą widać. W przyszlości planuje przejście na ipb albo na vb, ale to daleka przyszłość i aby forum “zaistniało” i zyskało pozycję, wiem, że potrzeba czasu i sposobu na przyciągnięcie użytkowników. Miałem zainwestować w reklame i przytrafił mi się pech - rozwaliłem mój samochód i wszystkie oszczędności pakuje w auto i w życie, a na reklame już brak kasy…

Spokojnie, z czasem, jeśli forum będzie ciekawe, ludzie będą się interesować.

Najważniejsze - nie zniechęcaj się :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam

g.

mimo wszystko dzięki za rady

Jeżeli masz kasę na grafików , programistów i w ogóle na miesięczne opłaty związane z prowadzeniem forum to możesz próbować , ale pamiętaj prowadzenie forum to nie jest wydatek rzędu 500zł.

Nie którzy nie wiedzą jak wygląda odpowiedzialność i kwestia finansowa prowadzenia forum , myślą że kupią sobie domenę zainstalują forum porobią działy i forum będzie śmigało , nic bardziej mylnego.

gavron , aha. Ok. No nieźle to wygląda. Forum smiga, widać dobry serwer :wink: U mnie na cba ledwo to zipie.

dzięi, miało przyciągac oko i jednocześnie być proste i czytelne

mam na linuxpl.com, działa to bardzo ładnie, jak dotąd nie miałem problemów.

ja mam na vipower.pl ale zmieniam bo za duzo ostatnio im serwery padają

Dodane 16.02.2011 (Śr) 22:28

Przepraszam, że odświeżam temat, ale usprawniłem co nieco, proszę o komentarze