Kilka problemów po formacie z recovery

Jakieś 4 dni temu chciałem zrobić formata jako że w win 7 takiej opcji nie widziałem więc się troszkę męczyłem, pierw były problemy z samą instalacją [wybierałem wszelkiem możliwe opcje m.in. przywracanie czystego obrazu, z ustawieniami itp.] lecz się ciągle zacinało przy instalowaniu jednak za którymś razem szczęśliwie się udało mimo że nie instalowany był windows na nowo.

Po włączeniu nagle mimo że pustki totalne na komputerze od samego początku go ścina - to nawet mało powiedziane bo zwykłe uruchomienie menadżera a ten się już cały przycina. Męczę się z odinstalowaniem śmieci od HP jednak to nie problem.

Wiekszym jest to że aktualizacje się nie chcą ani ściągać ani instalować jest ich chyba ze 100 a tu od godziny 0%

Dodatkowo nie wiem dlaczego ale jak uruchamiam komputer to pierw wyskakuje mi informacja że muszę wykonać test dysku twardego no i po 4 godzinach skanowania wywaliło mi “failed” komputer się uruchamia a tam zaraz informacja że dysk na porcie 0 jest “zagrożony” i mogę go zresetować na normalny i tak przy każdym właczaniu komputera. Format był robiony bo chciałem odświeżyć komputer i występowały często bluescreeny itp.

No więc co mogę zrobić z

  • aktualizacjami żeby jakoś dobrnąć do ich zainstalowania?

  • co zrobić z tym testem dysku? Nie chciałbym żeby mi padł

  • co mogę zrobić z szybkością komputera? Gdybym wiedział że tak będzie działał po formacie [a może to nie był wcale format] to bym tego nie robił

Czy jedyną opcją jest ponowna zabawa z przywracaniem/ instalowaniem windowsa na nowo?

 

 

Dodam tylko że laptop to hp pavilion g7 z win 7 64bit

Zacznij od jakiegoś HDtach (http://www.majorgeeks.com/files/details/hdtach.html), zobacz co wskazuje S.M.A.R.T. i zrób pełny test dysku przez noc.