Kilka problemów z Nowym Kompem

Witam to znowu ja powracam po długiej przerwie.

Przeprowadziłem się do Angli i kupiłem nowy komputer firmy PACKARD BELL (mam wrażenie że to jakaś słaba firma). I kmputer ogólnie jest dobry ale mam pare pytań. Mam nadzieję że mi pomożecie.

  1. Monitor jest firmy ACER model AL2202W i na dole ekranu jest czerwona kropka, to jest ten bad piksel mi nie przeszkadza ale czy on nie jest np. jakąś wadą monitora czy tak może być. Macie coś takiego(widać go na ciemnych kolorach, na białym i podobnum nie)

  2. Druga sprawa to skaczący jakiś miernik procesora. Mam procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ dwa rdzenie po 2.10 GHZ i w Eveteście jego moc cały czas skacze. Jak kompa używam coś robie to jest 2109 MHZ

a jak nic nie robie to jest zawedwie 1000MHZ. A co do tego miernika to:

1004.5 MHz (oryginalny: 2100 MHz)

Min. / Maks. mnożnik procesora 4.0x / 10.5x

Czy to normalne???

  1. Trzecia i ostatnia sprawa to Media Center troche się przycina jak jes na pełnym ekranie. Mam wrażenie że to przez RAM tylko (768MB) ale też może karta graficzna NVIDIA GeForce 6150SE (256 MB pamięci pobierane z RAM), ponieważ jest zintegrowana z płytą. Jak się zmniejszy rozmiar miedia center jest normalnie. Rozdzielczość ekranu to: 1680 x 1050 22" Może dlatego.

:frowning: Bardzo Proszę o pomoc to są główne zagadki o tym komputerze.

Za pomoc bardzo dziękuję…

Co do martwego piksela to mozna reklamowac w ramach gwarancji. Różne poziomy czestotliwosci pracy procesora sa jak najbardziej w porzadku, wynikaja z ustawienia w systemie dynamicznej regulacji w zaleznosci od obciażenia procesora, czyli gdy system nie jest zanadto obciazony to czestotliwość spada - sposób na oszczedność energii, mozna ustawic na stała maksymalna czestotliwość ale po co? Róznicy nie zauważysz poza zwiększonym poborem energii el… Ramu masz troche za mało i przydałaby się karta graficzna osobno z conajmniej 256 MB własnego RAM, dlatego teraz Media Center muli. Jeśli masz Vistę to i tak musisz dołozyć karte graf. j.w. bo ona kiepsko współpracuje z kartami zintegrowanymi (o Aero Glass zapomnij).

OK. Dzięki.

Ja myślę narazie o dokupieniu RAM-u bo grafika mi narazie wystarcza. Media Center sobie odpuszcze. A ile mniej więcej ramu trzeba dokupić. I przy okazji ram u mnie ma częstotliwość 533 mhz czy taka jest wystarczająca.?

Ja zamiast wydawać kasę na ram przeznaczyłbym ją na nową grafikę.

Ramu nie masz tak mało a pożytek z nowej grafiki będzie zdecydowanie większy (zawsze zaoszczędzisz 256 które zabiera grafika).

No także ale to nie teraz. Bardzo dziękuje za pomoc. Trzeba troch odczekać zanim coś do kupie. :mrgreen: