Kilka problemów z Vistą (WinFlip, Panel Sterowania itp.)

Witam :!:

Posiadam system Windows Vista. Od kilku dni mam problem. np. Gdy probuje włączyć np. Panel sterowania pojawia się okno białe w środku i po 5 sek się wyłącza. Właściwości komputera w ogóle nie chcą się włączyć. WinFlip nie działa. System zacina się a po 10sek się włącza taki przełącznik jakbym wcisnął Alt+Tab. Czym to jest spowodowane? :expressionless:

aha i jeszcze jeden problem. Ostatio kolega poprosił mnie o pomoc zainstalowania neo na viście. Oczywiście na początku przeczytałem co nie co w necie i zainstalowałem sterowniki do modemu Sagem f@st800 (te od XP) nie działały. Wywaliłem je i wgrałem jakieś nowsze z neta. Na pulpicie pojawiła się ikona do połączenia ADSL. Jak podłączyłem modem vista oznajmiła mi że wykryła nowy sprzęt ADSL modem (chyba tak :P) poczekałem. Sterowniki się zainstalowały. Wpisałem nazwę użytkownika i hasło i gdy próbuje połączyć to wyskakuje błąd 721. Szukałem już o tym trochę.

Proszę o pomoc :lol:

Witam.Poczytaj może cię naprowadzi.

viewtopic.php?t=106025

daj napraw z płyty systemowej…co do neo to jest w faq opis instalacji…może pomoże

Witam.Poczytaj jeszcze to a może być pomocne.

viewtopic.php?f=7&t=91864

poszukałem dłużej i starczyło włączyć jedną usługę :mrgreen:

Dzięki z linki, popróbuje :slight_smile:

Proszę nazwać temat konkretnie. Sugeruję poczytać regulamin i zasady forum.

TU MASZ LINK http://smartkid.com.pl/?p=8

System Windows Vista może dostarczyć użytkownikowi nie lada problemów z wejściem do Panelu Sterowania. Każda próba w takim wypadku kończy się komunikatem o błędzie i restartem explorer’a. Przyczyną takiej sytuacji jest najczęściej kontrolka Panelu Sterowania dodana przez oprogramowanie Firebird.

W takiej sytuacji jedyną możliwością dostania się do Panelu Sterowania jest wejście do niego poprzez boczny panel nawigacji w oknie przeglądarki tak jak na zrzucie ekranowym poniżej:

Panel Sterowania poprzez boczny panel.

Problem ten jednak można w dość prosty sposób wyeliminować poprzez pozbycie się kłopotliwej kontrolki. Należy dostać się do następującej lokalizacji c:\Windows\system32 po czym usuwamy plik o nazwie “Firebird2Control.cpl”. Po tej prostej operacji Panel Sterowania nie powinien sprawiać więcej problemów.

Proponuję zrobić tak jak kolega pisze,ja zrobiłem i już panel sterowania jes na swoim miejscu i wszystko dziala poprawnie.