Kilka Problemów Związane Z Stabilnością Systemu

Witam Wszystkich , Forumowiczów .

Piszę tutaj o to w tym dziale o to ten temat bo nie wiem jak je rozwiązać i myślę że w jakiś sposób doradzicie pomożecie więc :

  1. Podczas grania jeśli komuś pomoże to zbliżę grę " Counter Strike 1.6 " Gram 15-30min i monitor się wyłancza a komputer się zawiesza " trrrrrrrrr " Nie wiem czego tego powód jest albo jak może coś wiecie o tym to doradzcie itp… Jak będziecie chcieli to napiszę wymagania sprzętowe jeśli to ma wogle pomóc

  2. Jakim programem/programami mogę wyczyszczać na bieżąco rejestry,naprawiać i usuwać zbędne pliki które niepotrzebnie przesiadują w dysku ?

2a. Próbowałem " Ccleaner " Ale gdy próbuje uruchomić ten program to PC nie reaguje nie chce go włonczyć znacie może powód ?

  1. Ciągle coś mi zrzera pamięć na dysku mam coraz mniej wolnego miejsca a tu raz odpalę przeglądarkę a tu raz grę a raz uruchomię system ponownie i ciągle coraz mniej od 10 do 100 mb pomóżcie

  2. Mam taki problem że przy każdym włonczeniu PC restartuje mi się bios można do jakoś powstrzymać ?

  1. TuneUp Utilities jest dobry, przy jego użyciu możesz kasować zbędne pliki, czyścić i defragmentować dysk oraz rejestr i nie tylko.

3.To może być przywracanie systemu. Aby usunąć punkty przywracania wyłącz i włącz przywracanie systemu: http://support.microsoft.com/kb/310405/pl. Dodatkowo miejsce zajmują pliki tymczasowe, tworzone przez uruchamiane programy, np. instalatory, oraz pliki, które zostają po przeglądaniu stron internetowych - odkurzacz właśnie kasuje te pliki, tak więc 100mb powinieneś odzyskać, jak nie więcej.

  1. odłącz kompa od zasilania i otwórz go, na płycie głównej masz baterię mniej więcej wielkości złotówki - wystarczy ją wymienić poprzez wciśnięcie do środka blaszki i problem ustanie. Taką baterię możesz np. u zegarmistrza kupić.

Zainstaluj sobie program antywirusowy np. Avast. Być może problemy wynikają z obecności jakiegoś insekta w systemie.

Piotr92

  1. Na pierwsze nie pomogłeś ale to nic

  2. Ten TuneUp Utilities bardzo mi się przydaję za to ci jestem bardzo wdzięczny

  3. Miałem włączone o to " przywracanie systemu " I właśnie teraz wyłączyłem i trochę ulżyło , A ten odkurzacz nie będzie się pokrywał z TuneUp Utilities błędami ?

  4. Co do tego to załatwię to kiedy najwyżej jakiś dopisek dam potem itp…

aad

Z czasem może się skuszę dzięki za info

Nie odpowiedziałem na pierwsze pytanie, bo nie mam pomysłu co może być przyczyną. Co do okurzacza i programu TuneUp Utilities i odkurzacza, to nic nie stoi na przeszkodzie jak będziesz używać ich obu, bo okurzaczem wywalisz więcej, bo on kasuje wszystkie pliki językwe(oprócz polskiego oczywiście), pliki licencji i tym podobne zbędne pliki, a TuneUp wywala tylko pliki po przeglądarce, pliki temp(czyli np. pliki skopiowane tymczasowo, które są potrzebne do zainstalowania programu, a później nie są już potrzebne i tylko zajmują miejsce na hdd) i jeszcze chyba stare punkty przywracania systemu. Radziłbym Ci też żebyś programem TuneUp robił defragmentację dysku, bo jest on o wiele, wiele lepszy niż ten wbudowany w system. Jeszcze jedno. Nie instaluj Avast’a, ponieważ uważam, że jest ■■■■ a nie antywirus, po tym co przeszedłem jak go używałem. Kiedyś mi nawpuszczał tyle trojanów i spyware’u, że system mi tak zamulał, że system uruchamiał mi się coś około dwóch minut i nonstyop wywalało mi okienka typu, że system jest zainfekowany i żebym pobrał program, który niby miał mi odwirusować system a one okazywały się kolejnymi infekcjami. Do tego, nałapałem jeszcze trojanów downloader, które dodatkowo pobierały mi i instalowały następne infekcje i ledwo dałem radę odwirusować system i uniknać ponownego stawiania systemu. Najlepiej przeskanuj sobie system programem doktor web, to jest dobry program, który wykryje Ci wszystkie infekcje i usunie, jezeli będzie to możliwe, natomiast na stałe(doktor web jest tylko do przeksanowania, on nie zapewnia ochrony przed infekcjami) polecam CI program Avira AntyVir free, premium nie pobieraj, bo jest to wersja płatna, którą możesz przetestować przez 30 dni i potem będziesz musiał kupić licencję, żeby się program aktualizował.

Co do pierwszego pytania to rozumiem może inny co będzie mniej więcej wiedział o co chodzi to pomoże i da wskazówki

Dokładnie używam obecnie teraz odkurzacza i TuneUp Utilities i napiszę że mają z czasem co robić :smiley:

TuneUp Utilities Akurat sam poprosił mnie żebym u niego zrobił defragmentację bo była niby " Za dobrze z defragmentowana "

Jak dobrze zrozumiałem to " doktor web " Jest tylko od przeskanowań a " Avira AntyVir free " Do stałego ochraniania ?

PS : Dzięki za taką sformułowaną rozpiskę

Tak.

szareaza , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Areh

Zapoznałem się mniej więcej z tym co mi napisałeś

I chciałbym wiedzieć czy teraz temat jest odpowiednio nazwany ?

Piotr92

Piotrze jest jednak problem odkurzacz pokrywa się z TuneUp Utilities bo tzw. Jak używam odkurzacza to potem niewydolności są tzw. Uszkodzone rzeczy są itp. Skorzystam z samego raczej " TuneUp Utilities " Bo ten odkurzacz łazi nie tam gdzie trzeba i to usuwa na dodatek chociażby to potrzebne

Przecież w Odkurzaczu wybierasz co chcesz usuwać…

Szczerze mówiąc najbardziej polecam Ccleaner. Osobiście korzystam z Odkurzacza i nigdy nie usunął mi potrzebnych rzeczy…

Mnie też, a używam go już ponad dwa lata…

pingwinowa

" Przecież w Odkurzaczu wybierasz co chcesz usuwać… " Jako zielony nie wiedziałem że można wybierać to co się usuwa i to był mój błąd , Teraz wiem co i jak

" Szczerze mówiąc najbardziej polecam Ccleaner. Osobiście korzystam z Odkurzacza i nigdy nie usunął mi potrzebnych rzeczy… " Cclenaer jest bardzo dobrym programikiem , A co do odkurzacza też jest dobry

Piotr92

Teraz z tymi dwoma programami wszystko w porządku jak zacząłem ogarniać

co do pierwszego problemu to sprawdź czy nie masz problemu z dyskiem bo ja tak miałem i mi się po prostu wyłączał bo miałem problem z zasilaczem i zobacz też czy nie przegrzewa ci się grafika czy tez dyski lub inne podzespoły