Kilka programów użytkowych dla windowsa

Witam,

 

przestawiłem się po wielu latach z linuksa na windowsa, głównie z powodu kilku obostrzeń jakie zostały na naszą firmę z zakresu certyfikatów do elektronicznych podpisów, mniejsza o to. Szukam kilku programów których mi brakuje:

 

1.) Szyfrowanie danych, chodzmi o to że jak udostępniam jakiś plik czy katalog w chmurze to chciałbym go zaszyfrować im lepsza i dokładniejsza szyfracja tym lepiej.

2.) Dobry manager plików iso, do montowania iso w wirtualnych dyskach optycznych

3.) Program do dokładnej defragmentacji dysku

 

Dodatkowo poszukuje jakiejś bezpiecznej chmury najlepiej szyfrowanej i niezbyt drogiej :slight_smile:

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

  1. TrueCrypt.

  2. Daemon Tools Lite lub wersja płatna.

  3. Auslogics Disk Defrag.

 

 

W sprawie chmury nie wypowiem się, bo nie korzystam.

W sprawie chmury powiem, że trzy są ogólnie dobre: Google, Microsoft i Dropbox. Ale sam wybierz, którą chcesz. Ja osobiście korzystam z Dropbox’a i jestem zawodolony

dropbox i google z szyfracja ? to jak powiedziec ze polityka jest dla madrych

Google i Dropbox nie spełniaj chyba żadnych wymagań względem bezpieczeństwa danych, więc nie o to mi chodzi. Chodzi mi o bezpieczne rozwiązania umożliwiające trzymanie bardzo poufnych danych.

Nie ma takich rozwiązań. Zgrywaj na HDD i trzymaj w sejfie u siebie w domu, z opcją samozniszczenia w razie nieupoważnionego dostępu.

Oczywiście że są, problem w tym że całkiem drogie (około 150$ miesięcznie). Szukam czegoś tańszego.

 

Mam sporo rzeczy firmowych do których muszę mieć dostęp z poza firmy a u nas w firmie ze względu bezpieczeństwa nic nie jest wystawione na zewnątrz. A

Zaszyfruj sobie pliki i tak je wrzuć na chmurę ;), uwierz mi że nikt się do nich nie dobierze (przy odpowiednim haśle i mechanizmie szyfrującym) chyba że ma dostęp do działającego komputera kwantowego.