Kilka propozycji odnośnie blogów DP

Witam,

Chciałbym podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi blogów DP.

Przede wszystkim brakuje mi możliwości cofnięcia publikacji wpisu (nawet takiego, ograniczonego czasowo, np. 1 minuta). Wprawdzie ja już drugi raz raczej tego błędu nie popełnię, ale przyciski Publikuj i Podgląd są moim zdaniem ustawione zbyt blisko siebie. Można przez przypadek kliknąć nie to co trzeba i opublikować niedokończony wpis, który można jedynie usunąć.

Co do samego usuwania. Rozumiem, że takie wpisy lądują w koszu, Tylko czy jest możliwość ich całkowitego usunięcia? Mam w tym momencie usunięty pusty wpis i zalega na liście. Może mogłaby zostać stworzona funkcja raportowania wpisu do całkowitego usunięcia? Bo właściwie nie wiem czym podyktowane jest aktualne rozwiązanie. Czy chodzi o archiwizację wpisów czy o to żeby przez przypadek nie usunąć. Jeżeli to pierwsze to faktycznie i tak przed usunięciem da się usunąć treść, natomiast w drugim przypadku myślę, że funkcja “usuń całkowicie” -> “potwierdź, że na pewno” byłaby uzasadniona.

Gdzieniegdzie zauważyłem jeszcze problemy z klikalnością menu (może zamierzone) i wyświetleniem wpisu z komentarzami, ale teraz jakoś nie mogę tego zasymulować.

Pozdrawiam

Podpisuję się ręką i nogą pod Twoimi prośbami. Dziś sam zrobiłem wpis pt. “Pirat “przed” weekendem - Road Fighter”, w którym przedstawiam kilka prostych gier pod system Windows, Linux i Mac OS i oczywiście przez przypadek go usunąłem. Musiałem od początku wszystko ustawiać.

Ponadto, może przydałaby się opcja przywrócenia wpisu z kosza? Takie omyłkowe kliknięcia chyba każdemu się mogą przydarzyć.

Uwagi przyjęte.

Dodam potwierdzenie czy aby na pewno ktoś chce usunąć wpis i ewentualne przywrócenie usuniętego wpisu.

Co do całkowitego usuwania, to jest zrobiony automat który ma usuwać stare posty, czyli usunięte mniej więcej miesiąc wcześniej. Oczywiście opóźnienie jest kwestią ustalenia. Automat nie jest w tej chwili włączony bo muszę jeszcze parę rzeczy poprawić.

Podepnę się pod ten temat bo również mam kilka propozycji co do blogów.

Mianowicie chodzi mi o wpisy pojawiające się na głównej.

Od niedawna wprowadziliście zmiany. Tylko te wybrane przez Was (nadające się/ciekawe) publikujecie na stronie głównej. Jednak mam kilka być może zastrzeżeń. Wg mnie jeśli wpis pojawi się na stronie głównej powinien być objęty ochroną. Chodzi mi o to, że po opublikowaniu mojego wpisu nie był on na stronie głównej nawet 3 godziny. Potem pojawił się na głównej zamiast mojego kolejny wpis, który również nie był nawet 3 godziny i pojawił się kolejny. rozumiem, że akurat np. w piątek każdy ma więcej czasu na naskrobanie czegoś, ale skoro już ktoś został przez Was wyróżniony, to zasługuje na nieco dłuższe pojawienie się na stronie głównej. Zresztą po to jest selekcja, żeby na główna nie trafiały mniej ciekawe wpisy. Ja dla każdego zatwierdzonego na główną stronę wpisu, wprowadziłbym 12 godzinny okres ochronny. To znaczy, że kolejny wpis na głównej może pojawić się nie wcześniej niż za 12 godzin. Czyli dwa wpisy dziennie. Wg mnie byłoby to bardziej sprawiedliwe. Dodatkowo w opisanej przeze mnie sytuacji ,gdzie dwa wpisy inne były nawet łącznie sześć godzin na głównej o ten trzeci wpis siedział już do dnia następnego, bo chętnych akurat na wpisy nie było. Gdyby każdy z tych wpisów miał swoje 12 godzin na głównej byłby większe zainteresowanie wpisami na blogach przez użytkowników.

Takie jest moje zdanie. Śmiało piszcie co o tym myślicie.