Kilka pulpitów oraz wyświetlanie jednego poprzez HDMI

Witam poszukuję programiku dzięki któremu będę mógł zrobić min. 1 dodatkowy wirtualny pulpit. Chciałbym żeby ten pulpit był wyświetlany przez HDMi na tv np. z odtwarzaczem filmu, a drugi na którym będę np. pisał w “wordzie” i żeby nie był widoczny w tym czasie na tv.

Dokładniej przedstawię sytuację: ja oglądam film na tv odtwarzany z wirtualnego pulpitu a w tym czasie ktoś inny formatuje dokument Worda na drugim wirtualnym pulpicie. Proszę o pomoc jak ktoś słyszał o takim programie. Pozdrawiam

Ja słyszałem, nazywa się Windows :stuck_out_tongue: Znasz może? :smiley: podobno popularny :slight_smile:

To co chcesz zrobić to nic innego jak rozszerzony puplit. Podłączasz do komputera TV przez HDMI i ustawiasz tam gdzie zmieniasz rozdzielczość albo w oprogramowaniu do karty graficznej aby traktował dodatkowy wyświetlacz (TV) jako pulpit rozszerzony, wtedy na tv widzisz samą tapetę z komputera. I teraz aby coś na mim oglądać włączasz jakiś odtwarzacz do filmów, łapiesz go myszką i przeciągasz do prawej krawędzi monitora (można i do lewej jak masz TV po lewej stronie tylko trzeba to ustawić) i wtedy powinien on przeskoczyć na TV. Włączasz film dajesz pełny ekran i oglądasz a ktoś inny może przeglądać neta czy jak piszesz wyżej pracować w Word-ie i nie powinniście sobie przeszkadzać.

fajnie ale nie mogę nigdzie tego znaleźć,

nie wiem gdzie go szukać w sterownikach nvidi nie

ma

Panel Sterowania Nvidia -> Zakładka wyświetlanie ->Konfiguracja wielu monitorów.

Ewentualnie możesz to zrobić poprzez zwykłe windowsowkie narzędzie.

W win 7: ppm na pulpicie ->rozdzielczość ekranu

albo jeszcze prościej z klawiatury: logo windowsa+P

Jest fajnie ale mam mały problem,na ekranie dodatkowym ( tv )nie chce mi działać gra na pełnym ekranie. Jak jest gra włącza w oknie to dziala ale jest wtedy za słaba wydajność i tnie jak nie jest w full screen

ktoś może wie jak temu poradzić?

Może jakiś inny program potrafi to lepiej niż ten systemowy ?

sprawdź program nvidii, co to za gra?

A jaki to program?od nvidi ? Gra to programPes 2013

Tak, oprogramowanie zainstalowane wraz ze sterownikami do karty.

To właśnie o tym myślałem że to zaszyte w system to jest oprogramowanie od MS a to jest od nvidii i właśnie na nim mam problem, a jakie jest od MS?

jakieś inne propozycje?

Grę którą odpalam na bocznym okranie (jest nim tv) to PES 2013 który i tak otwiera się na ekranie “głównym” czyli na laptopie chodź skrót jest na ekranie “bocznym”, da się go odpalić na ekranie bocznym (TV) ale nie może być w full screenie.A jak jest np. program - odtwarzacz filmów i jest na ekranie bocznym (jego skrót do odpalenia) i jak się gowłaczy to działa dobrze nawet w full screenie :frowning:

w nvidii kliknij na tv i daj ustaw jako główny czy jakoś tak.

jak ustawiam tv jako główny to gra się włącza ale wystarczy kliknąć wtedy na laptopie i wychodzi z gry bo wciskane przyciski dają to co ich naciskniecie w grze - jakiś inny pomysł?

jeśli te oprogramowanie z windows i nvidii nie daje rady to może jakiś inny program w którym pan wybiorę czym będę sterowal na danym pulpicie znacie jakiś?

Sprawdź Dexpot Portable (podałem link do wersji portable, ponieważ instalator próbuje zaśmiecić system) używam go do tworzenia wirtualnych pulpitów, ale może również działać na kilku monitorach (niestety musisz sprawdzić to sam, wejdź w Settings > Switching Desktops > Monitors).

Niestety w tym programie nie mogłem przypisać poszczególnego monitora ( w tym wypadku tv) jako osobny pulpit. Może się nie da może ja nie umiem. Pulpit przełączał się tylko w ramach jednego monitora w tym wypadku to monitor laptopa. Proszę o dalszą pomoc. Pozdrawiam