Kilka Pytan Apropo DSL Linux

Mam Damn Small Linux.

I pytam. Czy da sie zainstalowac ten system na Pendrivie/mp3 z funkcją pendrajva ak aby pendrajv słuzył za Dysk Twardy. (nie jako Live CD tylko jako normalny DYSK)

Jak sie da to Super bo na dysku go nie nagram (mam zapchany, porozwalane pliki) a tak to pendrive jako dysk, i WYPAS.

W DSL jest taka funkcja Instal to Pendrive Ale do czego ona służy (nagrywa normalnie system na pendrive czy robi sobie na nim LiveCD)

Live CD cechuje się tym, że na niego nic już nie dograsz - w końcu płytka CD to jest. A pendrive ma to do siebie, że system może sobie na nim dogrywać pliki.

Czyli lepij na pendraivie??. Spoko. A jak ustawic bootowanie z pendriva ??

A Twoja płyta główna to umożliwia? Jeżeli tak, to poszukaj tej opcji w biosie.

Nie wiem, nie wiem, A jak sie bedzie ta opcja nazywała (USB??)

Coś w tym rodzaju.

  1. A jak ustawic Internet w Linux DSL. DSL mam na Live CD ??

  2. Jak zainstalowac Linux DSL na dysku lub / i pendrivie ??

  3. Jak ustawic internet w Linux DSL na dysku twardym lub / i Pendrive??

  4. Jak zmienic Jzyk na Polski w Linux DSL (mam polsk wersje ale po angielsku - dziwne.)

  5. Czy do linux DSL da sie doinstalowywac programy??

  6. Jak ustawic Polska klawiatura w Linux DSL ??

Jeżeli nie zostało to zrobione podczas startu, to załadować odpowiedni moduł karty sieciowej (modprobe nazwa_modułu), podnieść interface sieciowy (najczęściej ifconfig eth0 up), pobrać ustawienia sieciowe przez dhcp (/sbin/dhcpcd) - chyba że mamy ustawienia na sztywno, to wtedy man ifconfig.

Poszukać odpowiedniej opcji w menu (jest na 100% bo sam to kiedyś robiłem, nie pamietam tylko w którym miejscu)

patrz wyżej

Jak zainstalujesz na HDD to tak.

2)

Jest fukcja ale jak ją włącze to sie konsola włącza i tzreba coś wpisac (ale co??)

1)

AHA Rozumiem. :shock: :shock: :shock: Qrde jestem Zielony i nic nie rozumiem. Żebym zrozumiał to bś musiał CHyba Cały tutorial Napisac.

PROSZE o taką odpowiedź jak dla 2-latka :mrgreen:

W takim razie DSL nie jest dla Ciebie. To nie jest system dla “zielonych”. Zacznij moze od czegoś prostszego.

Ale czego??

Poszukuje czegoś co bardzo mało zajmuje i zeby moznabyło tez uruchomic z LiveCD/Pendrive.Po Polsku oczywiscie.

Podłącz pendrive zrestartuj kompa i zaraz po uruchomieniu się komp, czyli zanim zacznie się ładować system, wciśnij F8 lub F11 i powinna się pojawić lista napędów z których możesz bootować i wybierasz w tymm przypadku, żeby bootował z nośnika podłączonego do USB

Pozdrawiam!

Niekoniecznie. Na mojej płycie (Epox) trzeba wcisnąc Esc

U mnie to sie chyba Delete naciska (jeśli a to chodzi) ale F8, F11 i Ecs też sprawdze

u mnie f12

No tak, bo to zależy jaki klawisz rozruchowy ustawiony jest w biosie, ale w wiekszości przypadków spotkałem się, że za to odpowiada właśnie F8 lub F11 czasami F5, ale to zależy od ustawien BIOSu :slight_smile:

Pozdrawiam!