Kilka pytań co do CROSS FIRE

Posiadam:

płytę główną- ASUS P5Q PRO i wyczytałem, że ma 2 wejścia PCI-E X16 czyli rozumiem, że jest gotowa do podłączenia CROSS FIRE :?:

Zasilacz- OCZ ModXStream Pro 700W Modular SLI - wyczytałem, że ma jakiś certyfikat SLI ale czy to się odnosi także do CROSS FIRE :?:

i ostatnie pytanie:

Posiadam kartę graficzną:

PALIT ATI Radeon HD4870 512MB sonic

i z jaką kartą to mogę połączyć :?:

Musi być identyczna tzn: PRODUCENT- PALIT i HD4870? Czy wystarczy rodzaj HD4870 bez producenta a może jeszcze idzie ją połączyć np. z HD4890? A może jeszcze idzie z HD5970 ? :wink:

To że pisze na zasilaczu SLI to tylko “chłyt matetingowy”.

Możesz podłączyć każdą kartę nie ważne jakiego producenta z rodziny 48XX czyli 4830, 4850, 4870 oraz 4890.

A zasilacz i płyta są do tego przystosowane?

A z tą kartą co najlepiej będzie połączyć jeśli chodzi o cenę i o wydajność?

Czy lepiej sprzedać i dołożyć trochę do jednej lepszej karty?

Podam pozostałe parametry kompa i proszę powiedzieć czy opłaca się inwestowanie w kartę czy w grach nie będzie spowalniało coś innego np. procesor albo ram :?:

Płyta główna: ASUS P5Q PRO IP45 S775

Dyski twarde: 2x CAVIAR 320GB WD3200AAKS SATA II 16 MB

Procesor: CORE 2 DUO E8400 3GHz LGA775 BOX

Chłodzenie: PENTAGRAM Heat Pipe CPU FREEZONE HP- 120 AlCu

Ram: PATRIOT DDR2 4GB PC800 DUAL 2 X 2GB CL4 EP LLK

Karat graficzna: PALIT ATI Radeon HD4870 512MB DDR5 PCI-e sonic

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W Modular SLI PSU

sprzęcik powinien ciągnąć wszystkie gry więc lepiej się wstrzymaj pół roku lub rok i wtedy wydaj kasę.

Zawsze lepiej mieć jedną mocną kartę. SLI/CrossFire nadal są nieco problemowe i nie wszystkie gry obsługują takie rozwiązania. Do tego dochodzi znacznie wyższy pobór mocy.

Ale chyba jednak nie da rady na tym zasilaczu podłączyć pod CrossFire bo obecna karta jest podłączona pod dwie wychodzące wtyki czerwone (nie wiem jak one się profesjonalnie nazywają ale pokażę je na zdjęciu) http://img97.imageshack.us/i/mxspbackb.jpg/ są dwa czarne wolne ale te chyba nie służą do PCI-E ? A może idzie zastosować jakieś przejściówki :?:

Sprzęcik ciągnie wszystkie gry ale jednak już nie wszystkie na max full detalach… i dlatego chciałbym dokupić jakąś kartę żeby podłączyć pod CF.

przejściówki są ale z nimi różnie bywa, ja juz się na nich przejechałem więc nie polecam. 850w (500zł)poszło z dymem. naprawdę lepiej sobie kupić jedną lepszą kartę a starą sprzedać.

ewentualnie postaraj się sprzedać kompa na allegro i kup cos nowego. sam ram na ddr3 będzie dawał ci kopa a nowy proc i karta da ci możliwość grania na max detalach.