Kilka pytań co do Cyfry+

Witam!

Posiadam Cyfrę+ Pakiet Prestiżowy+ z multiroomem, jeden TV Posiada dekoder Pace’a a drugi ten za grosz, Sagem SD

Rozchodzi się o pozycje kanałów, obecnie mam tak jak po wyszukiwaniu, to znaczyć np. TVN Turbo na 105, a chciałbym mieć ten program gdzieś na początku, kilka innych programów też jest gdzieś daleko, a skakanie po kanałach przykładowo 1,2,5,105, 164 jest niewygodne, dlatego chciałbym ustawić sobie programy w swojej kolejności, takiej jak mi pasuje, czy jest to możliwe w Cyfrze+?

Druga sprawa, to odbiór niekodowanych programów z innych satelit (wiem, cyfra łapie z hotbirda, a ja chciałbym łapać niekodowane z Astera) jest taka możliwość?

Ad 1. Poczytaj instrukcję obsługi. Jeżeli da się porządkować listę będzie tam napiane.

Ad 2. Możesz, ale musisz zrobić zeza.

Co to znaczy?

I te programy, nie wiem jak z nimi jest, wie ktoś moze czy da się je ustawiać? W instrukcji nic takiego nie pisze, także jak mi wyszuka i pokaże liste wyszukanych nie mam opcji sortowania kanałów.

ad1 nie ma takiej możliwośći.Jest taka możliwośc ale do tego dekodera który posiadasz niema odpowiedniego softu i listy kanałów żeby wgrać ma się rozumieć masz na własność wykupiony dekoder a na drugie pytanie musisz założyć zeza. Sagemie nie ma możliwosći oglądania kanałów z Astry tylko z Hodbirda jak dobrze pamiętam

Cyfra nie wiedzieć czemu sama ustala sobie kolejność kanałów. Zmiana kolejności była możliwa na Strong dekoderach. ewentualnie jeśli chcesz możesz zmienić sobie soft i wgrywać sam listy. PACE powinna być możliwość wybrania sobie listy ulubionych kanałów i wtedy tylko je będzie dekoder pokazywał.

Zez to takie coś: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=zez do wyboru zależy jaka masz antenę. Pod 2 konwerter podczepiasz dekoder który ma odbierać kanały z ASTRY

jak się zmienia tego softa?

Dekoder mam na własność, czy mogę sobie zamienić na Stronga?

Nie, i nie ma go już chyba w ofercie C+

Co do zmiany soft itp. oraz więcej informacji można uzyskać na forum dvhk