Kilka pytań co do Sony Ericsson Xperia Arc S

(Webmaster171) #1

Witam.

Mam zamiar kupić Sony Xperia Arc S i mam kilka pytań :

• Czy są zauważalne różnice pomiędzy Arc, a Arc S i czy warto dokładać te 200 zł za nowszy model ?

• Wiem, że telefony z Androidem bardzo lubią się łączyć z internetem, czy można wyłączyć aplikacje, które próbują samoczynnie nawiązać takie połączenie (np pogoda, facebook itd) ?

• Słyszałem, że w Arc jest dość słabej jakości tylna klapka, czy w Arc S jest to poprawione ?

• No i czy można narzekać na żywotność baterii w Arc S mimo iż ma lepszy procesor niż zwykły Arc ?

Dziękuję bardzo.

(agaopo) #2

Mialam HTC z androidem i faktycznie telefon łączył się z internetem pobierając kasę. Z uwagi na to ,że miałam android 1.5,czyli stary, trzeba było wgrać aplikację APNdroid i zablokować połączenia z internetem.

Teraz w nowych androidach jest to być może inaczej skonstruowane, jeśli nie ma innego rozwiązania to aplikacja, o której napisałam wyżej rozwiąże problem.

(Mutant5) #3

Normalnie w opcjach wyłączasz dane sieci mobilnej i tyle. Chociaż wtedy nie widzę sensu kupować smartphona, skoro nie masz pakietu, ale to moja opinia. Według mnie warto dołożyć choćby dla szybszego procesora.

Poprawili klapkę, na każdy telefon z Androidem można narzekać ze względu na baterię. Niestety taka już przypadłość tego systemu, jest bardzo łakomy na prąd.

(Aldaris) #4

Przy obecnych cenach pakietów internetowych, osoba biorąca taki telefon chyba może poświecić te parę/paręnaście zł na pakiet internetowy. Obecnie praktycznie wszystkie sieci oferują internet "bez limitu"(po limicie następuje obniżenie transferu).

Zawsze możesz skorzystać z WiFi oszczędzając kasę. Sadze ze przy oglądaniu WWW i ściąganiu poczty, powinno wystarczyć 300MB/m.

Rożnica pomiędzy Arc i Arc S to proc delikatnie szybszy w tej drugiej.

http://telepolis.pl/pojedynek.php?id=55087

(Webmaster171) #5

Po prostu chodzi mi żeby samoczynnie nie łączył z internetem, jeśli będę potrzebował zaktualizować pogodę, lub sprawdzić maila to chcę to sam zrobić, tak samo jak na Windows Mobile 6.5 :stuck_out_tongue:

(Mutant5) #6

No to w opcjach masz możliwość wyłączenia. Zawsze możesz dać żeby aktualizowało się tylko raz dziennie, albo ręcznie. Jeżeli masz w domu wifi i mieszkasz w dużym mieście, spokojnie starczy nawet 100 mega. Ja mieszkam w Chorzowie, do szkoły chodzę w Katowicach, i Nokia N8 zżera mi z moim korzystaniem około 40 mega na miech :stuck_out_tongue:

(dark__jedi) #7

Od dłuższego czasu w Androidzie problem z danymi został ostatecznie rozwiązany. Opcja w menu - Użyj danych pakietowych - włącz lub wyłącz i tyle.

Spokojnie można sobie ten skrót wywalić na pulpit a przez to samo włączanie internetu trwa 2s.

Automatyczne aktualizacje można wyłączyć i nie dla tego, że zżera transfer ale dlatego że wiele aplikacji próbuje się łączyć z netem co obciąża procesor - a to z kolei powoduje zwiększony pobór prądu - co prowadzi do szybszego rozładowywania się baterii telefonu. Instaluje się wiele aplikacji i możliwość zapomnienia wyłączenia opcji autosynchronizacji jest dosyć spora.

Wg mnie idealnym rozwiązaniem jest właśnie skrót do połączenia pakietowego, oraz do trybu pracy sieci (2g3G). 3G w większości przypadków pobiera więcej prądu (w skrócie). Ręczne aktualizacje po wifi. W takim przypadku transfer to 50-70MB miesięcznie przy na prawdę dużym obciążeniu przeglądarki Opera Mini. Jak wiadomo jakikolwiek stream zużywa transfer w kosmicznym czasie, także YouTube tylko po wifi :wink:

(Webmaster171) #8

Wielce dziękuję :slight_smile: