Kilka pytań co do Sony Ericsson Xperia Arc S

Witam.

Mam zamiar kupić Sony Xperia Arc S i mam kilka pytań :

  • Czy są zauważalne różnice pomiędzy Arc, a Arc S i czy warto dokładać te 200 zł za nowszy model ?

  • Wiem, że telefony z Androidem bardzo lubią się łączyć z internetem, czy można wyłączyć aplikacje, które próbują samoczynnie nawiązać takie połączenie (np pogoda, facebook itd) ?

  • Słyszałem, że w Arc jest dość słabej jakości tylna klapka, czy w Arc S jest to poprawione ?

  • No i czy można narzekać na żywotność baterii w Arc S mimo iż ma lepszy procesor niż zwykły Arc ?

Dziękuję bardzo.

Mialam HTC z androidem i faktycznie telefon łączył się z internetem pobierając kasę. Z uwagi na to ,że miałam android 1.5,czyli stary, trzeba było wgrać aplikację APNdroid i zablokować połączenia z internetem.

Teraz w nowych androidach jest to być może inaczej skonstruowane, jeśli nie ma innego rozwiązania to aplikacja, o której napisałam wyżej rozwiąże problem.

Normalnie w opcjach wyłączasz dane sieci mobilnej i tyle. Chociaż wtedy nie widzę sensu kupować smartphona, skoro nie masz pakietu, ale to moja opinia. Według mnie warto dołożyć choćby dla szybszego procesora.

Poprawili klapkę, na każdy telefon z Androidem można narzekać ze względu na baterię. Niestety taka już przypadłość tego systemu, jest bardzo łakomy na prąd.

Przy obecnych cenach pakietów internetowych, osoba biorąca taki telefon chyba może poświecić te parę/paręnaście zł na pakiet internetowy. Obecnie praktycznie wszystkie sieci oferują internet “bez limitu”(po limicie następuje obniżenie transferu).

Zawsze możesz skorzystać z WiFi oszczędzając kasę. Sadze ze przy oglądaniu WWW i ściąganiu poczty, powinno wystarczyć 300MB/m.

Rożnica pomiędzy Arc i Arc S to proc delikatnie szybszy w tej drugiej.

http://telepolis.pl/pojedynek.php?id=55087

Po prostu chodzi mi żeby samoczynnie nie łączył z internetem, jeśli będę potrzebował zaktualizować pogodę, lub sprawdzić maila to chcę to sam zrobić, tak samo jak na Windows Mobile 6.5 :stuck_out_tongue:

No to w opcjach masz możliwość wyłączenia. Zawsze możesz dać żeby aktualizowało się tylko raz dziennie, albo ręcznie. Jeżeli masz w domu wifi i mieszkasz w dużym mieście, spokojnie starczy nawet 100 mega. Ja mieszkam w Chorzowie, do szkoły chodzę w Katowicach, i Nokia N8 zżera mi z moim korzystaniem około 40 mega na miech :stuck_out_tongue:

Od dłuższego czasu w Androidzie problem z danymi został ostatecznie rozwiązany. Opcja w menu - Użyj danych pakietowych - włącz lub wyłącz i tyle.

Spokojnie można sobie ten skrót wywalić na pulpit a przez to samo włączanie internetu trwa 2s.

Automatyczne aktualizacje można wyłączyć i nie dla tego, że zżera transfer ale dlatego że wiele aplikacji próbuje się łączyć z netem co obciąża procesor - a to z kolei powoduje zwiększony pobór prądu - co prowadzi do szybszego rozładowywania się baterii telefonu. Instaluje się wiele aplikacji i możliwość zapomnienia wyłączenia opcji autosynchronizacji jest dosyć spora.

Wg mnie idealnym rozwiązaniem jest właśnie skrót do połączenia pakietowego, oraz do trybu pracy sieci (2g3G). 3G w większości przypadków pobiera więcej prądu (w skrócie). Ręczne aktualizacje po wifi. W takim przypadku transfer to 50-70MB miesięcznie przy na prawdę dużym obciążeniu przeglądarki Opera Mini. Jak wiadomo jakikolwiek stream zużywa transfer w kosmicznym czasie, także YouTube tylko po wifi :wink:

Wielce dziękuję :slight_smile: