Kilka pytań co do sprzętu - dysk,chłodzenie,zasilacz

Witam serdecznie.

Mam zamiar najpóźniej w poniedziałek kupić nowy dysk po sprzedaniu starego WD 80GB.Został mi teraz tylko WD 250GB i mam takie pytanie.Czy ma jakieś znaczenie to,jakiej firmy kupię dysk ? Proszę o pomoc w wyborze dysku,nie wiem czemu ale teraz gdy mam postawiony system na tym WD 250GB(system wiadomo musi cały czas"mielić"dane)to czasami słyszę pracę dysku,jak miałem system na WD80GB to nie było nic słychać.Jaki dysk polecacie ? Chodzi mi o to abym mógł na nim zainstalować system no i oczywiście inne dane też,bo szkoda aby miejsce sie marnowało :slight_smile:

Myślę o minimum 320GB ale nie więcej jak 500GB.No i cena żeby nie była wysoka,wiem że im droższy tym lepszy i są dyski 500GB za 280zł ale nie chcę tyle wydawać.

Więc pierwszy punkt dotyczy wyboru dysku.Cichego i wydajnego.

Teraz moje drugie pytanie.Chcę dobrać jakieś super chłodzenie,ale też niezbyt drogie,więc proszę o rady.Począwszy od chłodzenia grafiki,procesor,płytę główną,po prostu wszystkie podzespoły :slight_smile: Chcę w tygodniu zająć się moim komputerem :slight_smile: Więc to było drugie pytanie,o pomoc w wyborze chłodzenia.

Teraz zasilacz - mam ProComp 400W albo 450W - wiadomo badziew.Czy Chieftec 450W pociągnąłby dwa napędy DVD,i sprzęt w moim podpisie z tym że C2D E4300 chcę kręcić do 2,6Ghz i kartę graficzną wymienić na Asus 8800Gs - ?? Nie będzie problemów z tym ? I ostatnie już pytanie.Czy ten Asus 8800GS za ok.320-330zł na allegro jest dobry i wart kupna ?

Bardzo proszę o pomoc,pozdrawiam :slight_smile:

  1. jeśli chodzi o kompatybilność to nie ma znaczenia jaki dysk kupisz, polecam np. Samsung SpinPoint F1 320GB lub więcej GB (zależy ile Ci potrzebne)

  2. Zasilacz 450W spokojnie udźwignie Twój sprzęt i jeszcze będzie sporo zapasu, lepiej jednak kupić zasiłkę OCZ StealthXStream lub Corsair 450VXEU (bądź 520W z serii HX - odpinane kable) albo jeśli masz wystarczająco gotówki to Enermax Pro82+

  3. Asus 8800GS to dobra karta i warto ją kupić a po wakacjach (premiera nowej serii kart) ją sprzedać i kupić coś lepszego

efazeti , dzięki :slight_smile: a czy ten Asus 8800 starczy do końca roku ? W sumie nie jestem wymagającym graczem,bo nawet rzadko kiedy w coś gram :slight_smile:

a czy Seagete nie bedzie lepszy od Samsunga ?

No i co do zasilacza to właśnie Chieftec kosztuje poniżej 150zł a tamte pewnie koło 200zł …

skoro grasz rzadko i nie musisz grać na full detalach to powinna starczyć Ci ta karta

Seagate też nie jest zły, wyżej podałem Samsunga tak dla przykładu

ja bym wolał dołożyć te parę złotych do któregoś z zasilaczy, które wymieniłem

A jeśli chodzi o dysk to po czym poznać że będzie np.cichy ? I czym sie rozni te 16MB od 32MB w dyskach?Bo w opisach aukcji na allegro wlasnie sa te roznice.

a ja wiem po czym poznać, niby jak jest 1-talerzowy to powinien być cichszy od 2-talerzowego

możesz także poszukać opinii użytkowników danego modelu dysku

To jest pamięć Cache, 32 MB będzie szybszy od 16MB.

Samsung F1 / Seagate Es.2 będą dobrym wyborem.

a jednotalerzowe czy dwutalerzowe ? Chce już dokonać dobrego wyboru co do dysku dlatego pytam :slight_smile: Mógłby mi ktoś dla przykładu dać link na allegro z ww.dyskiem ? :slight_smile: Byłbym wdzięczny.

A co do chłodzenia ? Jakie wiatraczki itp polecacie ?

jedno talerzowy … na allegro często części komputerowe są droższe … lepiej patrz na ceneo.

Nie będzie problemu.

Jeśli z chłodzeniem Glaciator to bardzo dobry. Poszukaj na ceneo j.w

po co chłodzenie na grafe jak będziesz miał od Asus’a? Po co chłodzenie na płytę jak standardowe radiatory prawie w każdym wypadku dają radę. Na proca Scythe Mugen, a z tańszych pentagram hp-120 karakorum.

destroy , dlatego spytałem o chłodzenie :slight_smile: na płycie głównej mam ten radiator od Gigabyte i myślałem czy nie wymienić go na np.Zalmana.Warto ? Czyli na karte graficzną nie trzeba żadnego chłodzenia ? Teraz na 8500GE mam ok.50C - ciekawe jaka temp bedzie na 8800GS.

Na procesor zobacze ten Scythe Mugen co mówisz :slight_smile:

Nie no jeżeli nic się nie dzieje z płytą (brak stabilności) to nie potrzeba wymieniać. Na procek warto, jeszcze poczekaj na propozycje, ale myślę że Mugen będzie OK. Na karcie na pewno będzie wyrabiać.

a ten Pentagram co podałeś ? Może być ? Bo znalazłem za 80zł u siebie w mieście więc odbiór osobisty.Tylko…co on mi da ? Temp.spadnie na pewno ? :slight_smile:

Za 80 zł jest Pentagram Karakoum myślę że to jest w tej chwili tańszy odpowiednik chłodzeń za 100-130 zł. jedyna wada to słabo wypolerowana podstawa radiatora- ale pół godziny polerowania i błyszczy się jak psu j…

A chłodzenie na Asusie 8800GS- Glaciator jest wydajne u jeszcze nikt nie narzekał na głośność.

Na HD 3650 były problemy z regulacją obrotów, ale ogólnie czytałem dobre opinie i na pewno nie trzeba będzie wymieniać.

a z tym Pentagramem to powiedzcie mi jeszcze czy temp.procesora spadnie ? Czy zwiekszy to mozliwosci podkrecenia C2D ? Pytam bo chcialbym juz kupic cos co da efekty.

Na pewno będzie ciszej od box’a … mój po podkręceniu wyje strasznie :stuck_out_tongue: , na pewno więcej podkręcisz iż zmniejszy temperatury, zwiększysz żywotność proca.

Co najmniej 3,0Ghz :stuck_out_tongue: – w innym wypadku to grzech.

destroy , teraz mam bez podkręcenia temp.ok 32-33C.Więc chyba dużo.Oczywiście w Windowsie bez Orthosa.I chcialbym obnizyc temp.aby móc go podkręcic do ok.2,6 :slight_smile: i czy ten Pentagram pomoze coś ? Bo szkoda wywalić 80zł na to żeby efektów nie było :frowning:

będą efekty po podkręceniu… Pentagram + Arctic Cooling MX-2 na pewno zrobi swoje. Sam zamierzam kupić to chłodzenie przy zastrzyku gotówki :stuck_out_tongue:

destroy , a co jeszcze polecasz :slight_smile: ? ten Artic Cooling MX-2 jest po ok.15zł więc nie drogo :slight_smile: jeszcze zastanawiam się nad dyskiem twardym…Taki wybór i nie wiem jaki wybrać.Najważniejsze żeby nie wibrował ani nie “warczał”.

Jeżeli chodzi o dysk to może Samsung F1 320GB lub Seagate Es.2. Możesz brać tego Pentagrama i do tego tą pastę :slight_smile: