Kilka pytań dot. Bluetooth i łączenia / parowania

Witam!
Mam takie pytanie: czy jeśli po jednej stronie usunę jakieś sparowane urządzenie, tzn. np. telefon S20 na smartfonie S23+, a na S23+ ten S20 zostanie, to automatycznie się „uaktualni” sparowanie przy próbie kontaktu? Na Androidzie i iOS to działa? Mam nadzieję, że zrozumieliście. Po prostu, czy po usunięciu urządzenia po jednej stronie pary, trzeba po drugiej je usunąć i dodać na nowo po dwóch stronach pary Bluetooth…

Tak pytam, bo mam kilka starszych telefonów w „kolekcji” swojej no i wolałbym uniknąć sprawdzania czy pary są „kompletne”, tj. sprawdzania po kolei wszystkich urządzeń po obu stronach. Jest dobrze, dobrze, dobrze, a na ósmym urządzeniu pach, jest błąd, para niekompletna (po jednej stronie tylko) … Z rym „uaktualnianiem” wolałbym, by działało to na iOS, Androidzie i klasycznych telefonach.

drugie pytanie: Czy na Androidzie można wyeksportować i zbackup’ować te dodane sprzęty Bluetooth, by uniknąć ręcznego dodawania po kolei? Zaimportowałbym plik i pach, wszystko działa. :smiley:
Z góry dzięki i liczę, że ten post zrozumieliście o co mi chodzi.