Kilka pytań dotyczących karty dźwiękowej

Witam.

Czy próbkowanie jest potrzebne tylko do nagrywania dzwięku ( ilość pomiarów na sekunde) czy też przy wysyłaniu dźwięku do głośników??

Czy próbkowanie nagrywania jest takie same jak wysyłania do głośników czy np. jest próbkowanie nagrywania 96 a wysyłania 192 ??

Pozdro

Próbkowanie :lol:

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 22:41

Próbkowanie odnosi się i do zapisu i do odczytu. :slight_smile:

W winampie masz w Info o pliku (Alt+3)

i to 44100Hz to jest próbkowanie tego pliku.

Witam.

Zastanawia mnie tylko jedno. Piszą na allegro o nagrywaniu w 24bitach i 96 i odtwarzaniu również 24/96. Ale odtwarzanie w trybie stereo 192. O so chodzi ?

Mam od dłuższego czasu karte Sound Blaster Audigy.

I teraz dlaczego jak gra muzyka to nie słychac głośnika centralnego (mam system 5.1), tylko w niektórych nowych grach go słychać.

96 kHz to próbkowanie, a 24 bity to ilość bitów przypadająca na jeden ton (dźwięk).

Jeśli odtwarzasz w winampie to w Preferencjach–>Wyjście–>DirectSound Output w zakładce Device ustawiasz swoją karte, zamiast Podstawowy sterownik dźwięku i zahaczasz Allow hardware acceleration i w sterownikach Creative włączasz CMSS 3D.

A w moim przypadku jest tak, że mam ustawione w winampie tak jak piszesz ale nie wiem gdzie szukać tego CMSS… w Surround Mixer ??

Na KXProject wszystkie grają ale lepiej głośniki się sprawują na oryginalnych sterach.

Pozdro

W Creative Volume Control --> EAX Console zakładka CMSS 3D. Ja tak mam w orginalnych sterach do SB Live! 24-bit. :lol:

nie mam takiego czegoś :wink:

Złączono Posta : 03.03.2006 (Pią) 8:23

Mam jeszcze jedno pytanko. Po zainstalowaniu KX-ów mam takie coś .

beztytuu4ag.jpg

Którą opcje wybrać i co znaczy np 8/9 , 0/1 itd?? Ja mam obecnie na 8/9

Złączono Posta : 04.03.2006 (Sob) 11:42