Kilka pytań dotyczacych Mac'a

Witam,

w najblizszym czasie zamierzam kupić komputer Macintosh (iMac, lub Mac Mini).

Mam w zwiazku z tym parę pytań, bo jestem w tych tematach kompletnie zielony. Wiem, że to nie dział na pytania o oprogramowanie, ale chciałbym mieć wszystkie odpowiedzi w 1 miejscu :wink:

Więc tak:

  1. Czy do MacMini podłączę monitor Samsung SyncMaster 172v?

  2. Słyszałem, że na Macu mozna zainstalować Windows, przy pomocy BootCamp. Czy program ten jest darmowy?

  3. Czy zainstalowanie Windy jest skomplikowane przez BootCamp? (proszę w miarę możliwości o szczegółowe instrukcje).

  4. Podiadam podłączenie do internetu przez modem USB (Multimedia). Czy po podpięciu go pod port USB mogę od razu cieszyć się siecią na Macu?

  5. Jak to jest z programami typu Photoshop? Czy mając dany program da się zainstalować go na Leopardzie?

  6. Czy jest problem z instalacją kodeków (i czy takowe istnieją i czy są takie same jak dla WinXP) do odtwarzania DivX?

  7. Czy Leopard wykrywa tak jak XP sprzęt podpięty pod USB (MP3 itp.)

  8. Czy w obu komputerach (mini i iMac) są nagrywarki?

  9. Czy procesor i reszta sprzętu wystarczy na zainstalowanie Illustratora, Photoshopa, After Effectsa, Dreamweavera i Flasha w wersji CS3?

  10. Czy samodzielna instalacja Leoparda jest skomplikowana?

  11. Czy ktoś z własnego doświadczenia wie, jak komputery owe sprawdzają się w praktyce i może wymienić zasadnicze wady i zalety?

  12. Odnośnie pyt. 11 czy pracują one głośno?

I to by było na tyle. Będę wdzięczny, jeśli ktoś pomoże rozwiać mi powyższe wątpliwości.

pozdrawiam,

myst

  1. tak

  2. nie sądzę

  3. neostrada ?? trzeba utworzyć połączenie

  4. są alternatywy, http://www.adobe.com/support/downloads/ … =Macintosh

  5. nie, http://www.divx.com/divx/mac/

7.tak

8.tak ale często są to tylko combo

9.tak

10.nie, to unix

  1. bardzo małe, ciche, niezłe możliwości no i to MAC

Odpowiem na te pytania na które znam odp ;p

Teoretycznie można i to dzieki temu programowi tylko że to jest niestety nielegalne… chyba że to bedzie tylko wrtualna maszyna ale też nie jestem pewny czy to w pełni legalne. Musisz umowę poczytać.

Tak jak powyżej ;p

Bodajże tak. Co najwyżej stery wrzucisz i po problemie.

Raczej alternatywne rozwiązania

raczej nie nawet

No powinien ;p

Mam te kompy w szkole i czesto podczas “okienek” na nich przesiaduje. Pracują rownie wydajnie co PC, ogólnie wszystko jest spoko moża po necie serfować, muzy słuchać i git :smiley:

może sie przyzwyczaiłem ale według mnie pracują cicho :-o

A i do czego ten MAC ma służyć ???

Nie, Multimedia

czy musze mieć jakieś dane od operatora, czy przebiega automatycznie?

no i ma służyć jako domowy komp

ogladanie filmów, muzyka (gry raczej nie)

no i trochę grafiki

najpierw sprawdź czy modem jest kompatybilny z mac-iem. łączysz się za pewne tak samo jak w win.

mam modem

Motorola sb-5101 Surfboard Cable Modem

nie mogę znaleźć informacji o kompatybilności ;/

to jest modem ethernetowy, podłączasz go do mac’a i powinien bez problemu pobrać ip-ka, brame i dns-y z dhcp (jeśli nie to wpiszesz na stałe w opcjach połączenia ethernet).

Imho, w życiu nie kupiłbym Mac’a do domu :wink: U mnie w szkole to się sprawdza jako ciekawostka. Ale ja doświadczenia mam z tymi komputerami dosyć nieciekawe. Czyli : Problemy z odczytaniem niektórych odtwarzaczy mp3 i przekopiowaniem na nie plików. Jak dla mnie to on taki super wydajny nie jest, gdy włączy się Keynote,Safari i ten programik do robienia zdjęć (nazwy zapomniałem :P) to komputer od razu się zawiesza :wink: Także dla mnie to nic specjalnego. Oprócz fajnego wyglądu,cichej pracy,to ogółem kicha. I wątpię,żebyś sobie w najnowsze tytuły pograł, bo karty graficzne w nich montowane to bida :slight_smile:

a ja bardzo chętnie, najlepiej macbooka lub g6tkę.

to nie prawda :wink: ostatnio miałem okazję się nim pobawić, chodził dość wydajnie.

ten typ mini komputera nie służy do gier…

Wiem,że nie służy do gier,zdążyłem się o tym przekonać :slight_smile:

Techniku, może to przez to,że tak na prawdę w szkole mamy takich “Informatyków”,że żaden tak na prawdę nie zna się na Macach :wink: Po prostu, moje przygody z Maciem są mało ciekawe i zachęcające do kupna. Ale byłem mile zaskoczony w miarę łatwym interfejsem :slight_smile: Kiedyś wydawało mi się,że za cholerę nie potrafiłbym tego obsługiwać :wink:

Tak swoją drogą, mam taką ciekawą szkołę,że skradziono już 3 myszki od Maców :slight_smile: Wszyscy wiedzą,kto ukradł,a ta osoba się nie przyznaje i po myszkach :stuck_out_tongue:

A co do BootCamp to chyba jest legalny, skoro dołączają go w oprogramowaniu :stuck_out_tongue:

nie wiem, nie kupowałbym maca by bawić się na nim w windę ;-).