Kilka pytań i pomoc w wyborze podzespołów

Witam
Jest to mój pierwszy post, mam nadzieję, że umieściłem go w odpowiednim dziale… A więc do rzeczy :

Mam zamiar kupić ten oto zestaw :
¬Procesor - Intel Pentium G4560
¬Płyta główna - MSI H110M Pro D
¬Pamięć ram - jeszcze nie zdecydowałem ale raczej 2x4 GB / 8 GB
¬ Karta graficzna - ?
¬ Obudowa - Silentium PC Gladius M20
¬ Zasilacz - Silentium PC Elementum E1 SI 85
¬ Dysk twardy - Toshiba P300/ Inny 1TB

Karta graficzna w zestawie z którego się informowałem kosztuje ponad 1000 zł i zależałoby mi na tym żeby znaleźć (używana też może byc) kartę kompatybilna z powyższymi podzespołami do ok 400 zł. Więc tutaj proszę o sugestie.

Moje kolejne pytanie brzmi - czy w przyszłości taki zestaw mógłbym ulepszać?

Proszę o opinie o tym zestawie i pomoc w doborze karty graficznej.
Z góry dziękuję :smile:

Ja mam G4600-następce Twojego procesora.
Płytę główną jak Twoją.
Dwie kości po 4 GB RAM
I grafikę nVidię 1050 OC 2 GB
Zestaw pod gry bardzo dobry,oczywiście budżetowy ale nawet najnowsze produkcje pracują na średnich.
Kolega który profesjonalnie zajmuje się sprzętem poinformował mnie że min. 2 lata bez dokładania/inwestowania fakt jedynie dysk Toshiba P300 powiększyć o jakiś ssd na sam system.

Super!
Dzięki za odpowiedź. A jak jest z kulturą pracy Twojego komputera? Mam na myśli głośność i też płynność.
Pozdrawiam

Zasilacz AeroCool 450 W -hmm no huczy nie da się nie słyszeć :slight_smile:
Kupiłem BF1 ,Call of Duty Black Ops III , COD WII - detale średnie,żadnych zwieszek.
Kolega składa średnio tygodniowo trzy komputery spisał się,jak powiedział tak jest drudzy się mogą kłócić że sprzęt “biedny” jednak ani jednego problemu nie uświadczyłem maszynka spersonalizowana na tip top

Jaką masz dokładnie tą kartę grafiki ?

GeForce 1050 OC 2 GB

db

Warto dołożyć do obudowy genesis Titan 660 Plus - nie jest o wilee droższa a jest znacznie lepsza.

Jak genesis robi tak trwałe obudowy jak klawiatury dziękuję nie znam ich i znać nie chcę.

A tego PC sam składałeś? I o co chodzi z aktualizacją BIOSU ? (jest taka opcja na morele, zalecana do tego procka)

Kolega który prowadzi sklep/serwis od 8 lat.

Na morele doradzają aktualizację BIOS -a producent tego nie przewidział,nie aktualizować.
U mnie w zestawie nieaktualizowane-działa stabilnie.

Nowa karty są już zaktualizowane ale brakuje w zestawie szybkiego dysku







+
szybki dysk Curcial MX300

Można się obejść bez dysku SSD? I jak to jest z napędem cd w pc - dokupuje się go?

Obejść się można, ale po co spowalniać działanie systemu i programów?

Dokupujesz i montujesz w wolnej zatoce 5.25’ w obudowie.
O ile tego napędu potrzebujesz.

To jeszcze jedno pytanie - powyższy zestaw z procesorem Intel Pentium g4560 można w przyszłości ulepszać? To samo się tyczy karty graficznej i jedyne ograniczenie co do podzespołów to żeby płyta główna pasowała?
Dzięki za odpowiedź

Możesz umieścić dowolny procesor z listy obsługiwanych.

Karta graficzna pasuje dowolna.

Jak kupię płytę główną B250M to nie będe musiał updatować BIOSu ?

Dobra już wiem