Kilka pytan - jak zrobic pare rzeczy

Mam teraz trochę czasu i chce sie pobawić w podkręcanie wszystkiego, czyszczenie itd …

1 Może mi ktoś powiedzieć jak dostać sie do procesora ? (chce tam wymienić pastę) no i jak odkrece zasilacz to tam jest ten wiatrak (radiator ?) i pod tym jest procek ale nie wiem jak to cos ;/ nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia jak tam się dostać :oops: :oops: :oops: :oops:

2 Czy ilość zainstalowanych programów ma wpływ na szybkość działania komputera ?

3 Jest gdzieś dostępny trail tune up 2006 ? bo chciałbym go przetestować. Miałem wcześniej 2004 i był … ale 2006 jeszcze nie spotkałem (może dlatego ze go nie szukałem za bardzo ?)

  1. Czy zabawa w zwiększanie ilości pamięci wirtualnej (to było na scheargines - nie wiem jak to sie pisze ;p ) przyniesie jakaś poprawe

odczówalna ?

  1. Jeżeli zmieniam wartości niektórych kluczy w rejestrze i w niektórych programach używam opcji ‘napraw błędy w rejsetrze itd’ to one zmieniają te wartości na te co były wcześniej ?

jeżeli mam oczy 70-80 cm od monitora to sa one bezpieczne i nie będzie psuy mi sie ?

czy programy które odblokowóje odświeżanie monitora (ja mam 85) pomagają w chronieniu wzroku ? opłaca sie taki program zainstalować ? jeżeli tak to jaki ?

i to tak jeszcze z ciekawości czy jest możliwość wyleczenia krotko wzroczności innym sposobem jak operacyjny ?

może te ostatnie pytania sie sa wziązane z komputerami ale liczę ze mi pomożecie :slight_smile:

dzięki z góry

po pierwsze - nazywaj tematy konkretnie

po drugie - zacznij pisać po polsku

po trzecie - jeżeli nie zastosujesz się do tych próśb, to temat wyleci do śmieci i zostaną wyciągnięte konsekwencje

jak jest taki rozstrzla pomiedzy pytaniami to jak mam nazwac temat ?

jak nie pisze po polsku ? nie wiem czy ja jestem inny ale ja rozumiem wszystkie pytania jakie zadalem :C

“konserwacja komputera” na przykład.

Ja nie proszę o dyskusję, tylko o zastosowanie się do mojej prośby.

  1. Oczywsicie ze tak

3.http://www.tune-up.com/download/

4.Poprawne ustawienie ilości pamieći wirtualnej , w głównej mierze swiadczy o tym czy system będzie pracował poprawnie, więc zrób to jak najszypciej

5.Tak, ale napisz dokładniej o co ci chodzi, a pozatym jak ci cos znajdzie to sie to usuwa a nie naprawia

ad 5 - np w ccleaner jest taka opcja i tam zawsze dużo znajduje mi takich błędów nawet jak wcześniej przelece rejestr jv16, a bawię sie w win opytymalizację xp i zmieniając wartości niektórych kluczy można przyśpieszyć np wyłączanie się komputera

3 - jest może do niego spolszczenie ?

ad 2 - czyli kapa, jak mam zainstalowane 30 programów to komp chodzi wolniej niż jakbym miał zainstalowane 10 programów ?

  1. Wszytsko zalezy jakie to programy, jezeli są to programy które nie mają własncyh procesów i nie uruchamiają sie wraz ze startem systemu to nie zwlaniają, a jezei jest na odwrót to zwalniają.

3.Niestety nie ma spolsczenia do tego programu (Na marginesie polecam go gorąco)

5.Acha jezeli tak, to oczywiscie ze zmieniają je trwale.

Myslałem ze chodzi ci o jv16

zmieniaja trwale to znaczy ze przywracaja ich wczesniejsza wartosc ?

Moze mi ktos odpowiedziec na pozostale pytania ?

Tak dokładnie.

Oczywscie ze sie psują, najlepiej po godzinie odejsc na chwile od komputera i odpocząc.

No moze jagbys siedział z 3 metry to by ci sie oczy nie psuły :shock:

zal …

a da sie jakos zapobiec temu, aby one nie wracaly do tych standardowych wartosci ?

Ale po co, jezeli program wykrywa bład to go naprawia to chyba dobrze :roll:

P.S Zmien tutuł na bardziej konkretny bo jescze ci go do smietnika wrzucą :stuck_out_tongue:

1 nie wiem jak

2 jak zmieniam dla wlasnej wygody to po co mi go zmienia na standardowo, jak tak nie chce ! i chce jakos temu zaradzic

To zapamietaj jakie zmieniałes wartosci, i ich nie naprawiaj albo nie korzystaj z opcji napraw.

A pozatym nie kazda modyfikacja w rejestrze , jest odbierana przez programy do czysczenia rejestru jako bład

okz

ale jv 1.6 nie zmienia tych wartosci ?

Nie nie zmienia :wink:

Tylko naprawia uszkodzone :shock:

yyyy no ok czyli z tym sprawa zalatwiona a mozesz mi powiedziec jak mam sciagnac radiator z procka czy cos takiego ? : C

Poczytaj:

http://www.tweak.pl/artykul/chlodzenie

http://www.tweak.pl/artykul/pasty_termo2

hmm… nie chodzi mi o chlodzenie, zrobie jutro zdjecie to Ci tu dam i pokaze o co chodzi bo chyba sie nie dogadamy

A musisz koniecznie wymieniac paste :roll:

Czy masz za wysoką temperature, jezeli nie to nie ma zupełnie potrzeby jej wymieniac :stuck_out_tongue:

pasta nie byla wymieniana okolo 3-4 lat

temperature mam 50 C

tam prawie wogole nie ma pasty, bo jak ostatnio mi kumpel sciagnac to widzialem i pasuje tam wymienic

i chce podkrecic troche procka to by sie przydala wymiana