Kilka pytań, Mo-bo, GF 8800 GT, E2160, X-Fi

Witam. planuję sobięzakpić praktycznie 100% new PC. Moje plany zmierzają ku takimu zestawikowi

Mo-bo: MSI p35 NEO-2 FR

Grafika: GF 8800 GT

Pamięci: 2 GB

Procesor: DC 2160

HDD: 400 GB

Karta dźwiękowa: Xfi

Jak widzicie nie ma tu prawie zadnych firm ni nic konkretnego, i o to wlasnie chcialbym was popytac.

Zacznijmy od grafiki

8800 GT obecnie tylko2 firmy mnie interesują, GALAXY z chłodzeniem takim ładnie obudowanym w czarny plasticzek. Ma wiatraczak i Cooler Masterowskie Cheat Pipy (cała nazwa: Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3/256b PCI-E

[88YFF6HUFEXX]) lub Palita najtańsze 8800 GT też 512 mb. Galaxy obudowane ladniej wygladaja, i chyba ich rozwiazanie chłodzenia wydaje siębardziej pewne niz to od palita. Ponadto palit ponuć zakłada śmieszne nalepki na chłodzenie. Chciałbym aby karta jak najładniej się kręciła czyli jak wiadomo, mniej grzała. Które rozwiązanie jest lepsze??

Pamięci: Najfajniej żeby to była jedna kość, potem sobie drugą dokupie 2gb i będzie śliczne4 ale to z czasem. Pamięci nie muszą być jakieśturboszybkie, ale chciałbym ay wytrzymały podkrecanie (rzekomo DC E2160 można podnieść na tej płycie nawet do 3,2 GHZ). Czyl inie wiem jakie timingi, jaka firma, ani jaka szyna. Pomoc mile widziana :slight_smile:

Procesor: Jak mówiłem chciałbym go ładnie wykręcić do 3,2 ghz, chłodzenie jużma nawet niezłe :wink:

HDD: Tu kompletnie sie nie znam. Potrzebuję jakiegośtaniego!! twardziela przynajmniej 400 GB, i tak żeby mi sie nie rozleciał przynajmniej przed 4 - 5 rokiem życia.

Muzyczna : i tu mamy myk. Interesują mnie 3 modele

Creativa X-Fi Audio

Creative X-Fi Gamer

Creative X-Fi Gamer Fatal1ty

Dźwięku nie potrzebuje jakiegoś hiper-ładneho. JEchałem na integrze długo i daje rade. Ale czytałem że jakeśX-RAMy zainstalwane w X-Fikach potrafią przyspieszyc dzialanie gier nawet do 40%, na co po prostu szczęka mi sie rozwarła. I lecąc za tym hasłem szuykałem x-fi. Te 3 są najtańsze ale nie mam pojecie np. czym sie rozni audio od gamera, a falaity jako jedyny chyba ma te X-RAMY (albo to nie bylo gdzie indziej dopisane). Chciałbym wiedziec czy te rzekome przyspieszenie to pic na wode i tora muzyczna najlepiej wybrac (planuje kupicladne sluchawki 5.1)

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Pamięć XRAM nic nie daje, nie przepłacaj,

Ile masz pieniędzy przede wszystkim :wink:

NIe za słaby ten proc dla tego 8800gt ?? bo mi sie wydaje ,że chyba za słaby…(nawet jak podkręcisz)

wystarczający, przy 3Gh będzie hulało wszystko.

Kasy?? oczywiscie jak najmniej! :wink: tak jak pisałem ta wersja fatality za niecale 400zł to dla mnie absolutny max max maksów, i jak psiałem zależy mi przedewszystkim na tym by ładniej gry chodziły (teraz mam zintegrowaną a w CS i CoD4 spokojnie mogę przez sciany strzelać będąc pewnym kto gdzie idzie). A jak już chciałbym kupićto taką konkretną kartę. Najprościej zauważyłem że większośćlepszych graczy gra własnie na X-Fikach więc cośw tym musi być:). Proc pewnie nie będzie wyciskał wszystkiego z karty, ale można go sobie później wymienić. I dlatego wybrałem Intele a nie AMD - oni mają jedne i te same dziurki na procesor, kiedy amd sie bawi w AM2, AM2+ jakeis AM3 cos tam poonoc beda kombinowali… stala wymiana plyt a mnie to nie pasi. tam sobie za roczek dokupie penryna czy co ta wtedy bedzie na topie i bedzie ladnie ;). Ponadto mnie przedewszystkim interesuje ten problem Grafiki. Znajomy powiedział że te obudowane gainwardy maja turbinkę a ona ponouć niemiłosiernie hałasuje w porównaniu do kółeczek z heatpipem i wiatrakiem na palitach. ALe gainward obudowany ajkos solidniej wyglada. Wie ktoś coś na ten temat??