Kilka pytań [ modding XP ]

Witam

1.Chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się i jak nazywa się plik w instalatorze windows XP zawierający:

12b418a6c99e2cf9m.jpg

dad95ccf0493eb5bm.jpg

  1. Jak zamienić w instalatorze XP dźwięki systemowe.
  1. Poszukaj [tak jest w Viście] coś jak Personalizuj -> Dźwięki (obok Nagrywanie i Odtwarzanie )

Jeżeli nie pomogłem -> przykro mi :expressionless:

Kurde … chyba niezrozumiale się wypowiedziałem to opiszę dokładniej.

Mam skopiowaną zawartość płyty z windowsem XP

Chciałbym podmienić wyżej wymienione pliki, tak aby po zainstalowaniu systemu miał nowe dźwięki i panel wylogowywania/wyłączania.

A to sorry, nie jestem Billem Gatesem…

Dźwięki są w x:\WINDOWS\Media (zamiast x - partycja z XP).

:lol: :lol: :lol: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Hmmm… xpsp2res.dl_ chyba…

Ale mi nie chodzi gdzie się znajdują w zainstalowanym systemie, tylko jak jaest ich lokalizacja w systemie do zainstalowania :slight_smile:

speed_21 chodzi o lokalizację na CD…

W instalatorze Windows XP te 2 niebieskie ekrany znajdują się w plikach \i386\SHELL32.DL_ oraz \i386\MSGINA.DL_. :smiley:

Aby zamienić dźwięki, pakujesz te które chcesz do archiwum .CAB i zmieniasz ich nazwę na taką jak oryginał 8)

Tak zamieniłem te dwa pliki gdzie się znajdują te dwa ekrany :] tylko mam następny problem czy da się czymś edytować pliki "DL_: ??

Chciałbym zmienić napisy na polskie :stuck_out_tongue:

A jak nazywa się archiwum z dźwiękami ??

pliki DL_ jak i EX_ otwiera się WinRAR-em lub darmowym 7-zipem

Każdy dźwięk zznajduje się w odrębnym archiwum, np. SOUND1.WA_ 8)

Dobra to już wiem wszystko … tylko nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą… jak się nazywa plik Idylla.bmp ( domyślna tapeta windowsa) chxiałem ją podmienić, lecz nie ma jej pod nazwą IDYLLA.BM_ :frowning:

Znalazłem! Proszę : BLISS.JP_

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 11:12 został dopisany post przez marcinch7

Po instalacji plik BLISS.JPG jest zmieniany na IDYLLA.BMP

AHA… WIELKIE DZIĘKI… teraz już na prawdę ostatnie pytanie (chyba, że wpadni m jeszcze jakieś do głowy) … brzmi ono następująco:

Gdzie znajdują się pliki “menu” które uruchamia się po instalacji systemu. chodzi mi o ten niebieski ekran przy pierwszym uruchomieniu komputera po instalacji XP. Znajdują się tam różne ustawienia, trzeba wpisać nazwę użytkownika itd… wie ktoś w jakim folderze się one znajdują, lub w jakich plikach ??? :stuck_out_tongue:

Ojojoj… Nie mam pojęcie, ale zawsze można jakoś do tego dojść tak jak w przypadku BLISS.JP_, mam pomysł… nLite usunę wszystko możliwe z płyty XP HE SP0 i podczas niebieskiego ekranu wcisnę “trzech króli” i zobacze jakie procesy mogą być “tym”.

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 17:16 został dopisany post przez marcinch7

Przykro mi… Szukałem, szukałem ale jedyne co znalazłem to… Bitmapy instalatora WINDOWS NT! Jak ktoś jest ciekawy to ResHacker, 7-zip i plik SETUPDLL.DL_

hmm… no to trudno będę szukał dalej …

W sumie też chciałbym to znaleźć. Ciekawy efekt daje zmiana pliku WINNTBBU.DLL. Sprawdź sam a nie pożałujesz.

Ten plik to już dawno edytowałem :slight_smile:

Oto efekt:

c1d24cb918d63403m.png

Lista plików, które edytowałem : explorer.EX_/MYDOCS.DL_/STOBJECT.DL_/LOGONUI.EX_/NTOSKRNL.EX_/MSGINA.DL_/SHELL32.DL_/BLISS.JP_/WINNTBBU.DL_ + podmiana wszystkich dźwięków. Więc zostało mi tylko zmienić wygląd tego czegoś przy pierwszym uruchomieniu systemu :stuck_out_tongue:

Przepraszam za mały odkop (ponad tydzień :slight_smile: ).

Jeśli rozpakuję plik BLISS.JP_ , to jak mam go spakować? Zip’em a potem zmienić rozszerzenie z ZIP na JP_? Czy do tego trzeba jakiś specjalny program?? Proszę o pomoc, gdyż sam robię taką przeróbkę Windows’a.

PS. Czy da się zamienić lunę na np. Aero??