Kilka pytań: msconfig? dysk twardy? kosz?

Witam, mam kilka technicznych pytań związanych z systemem windows 7 professional.

  1. W zaawansowanych opcjach rozruchu jest możliwość ustawienia rozruchu (poprzez?) większą ilość rdzeni, czy faktycznie zwiększa ona szybkość rozruchu i przede wszystkim czy to jest bezpieczne i czy obciąża mocno system?

  2. Pytanie o kosz. Nie mogę dojść do tego gdzie zapisywane są pliki znajdujące się w koszu, można zoptymalizować jakoś kosz np w przypadku kiedy używa on dysku z system, żeby usprawnić działanie systemu?

  3. Laptop z dyskiem SSHD, rozumiem że to są osobne dwa fizycznie dyski tak (SSD +HDD)? mógłby ktoś mnie oświecić jak to działa, szczególnie jestem ciekawy jak np sprawdzić zajętę miejsce na dysku SSD. Chciałbym wykorzystać jego możliwośći w 100% ale nie wiem jak się za to zabrać :frowning:

  4. Zna ktoś jakieś sprawdzone porady dotyczące optymalizacji systemu, mam na myśli może jakieś triki, na pewno są jakieś ciekawe opcje :slight_smile:

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Ad. 1 http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-z-przyspieszaniem-bootowania,News,11425.html

Ad. 4 znam jedną i bardzo i skuteczną metodę przyśpieszenia systemu, która nazywa się modernizacja sprzętu.