Kilka pytań na temat laptopa

Posiadam laptop IBM ThinkPad CPU Pentium MMX 166 mhz, 32 mb ram, graficzna karta VGA, d. twardy 1,96 gb. Dla mnie wystarczy. Ale mam kilka pytań na temat tego laptopa.

  1. Jak zmienić literkę napędu CD (z D: na Y: )

  2. Który Windows wybrać - Win Me czy Win 2000 Pro SP2?

  3. Wczoraj instalowałem Windows Me. System nie pozwala zmienić roździelczości 640x480 na 800x600.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Na jakim systemie?

Nie ma takiego systemu jak Windows 2000 SP2. Jeżeli już to Windows 2000 SP4, ale wątpię by Ci na takiej konfiguracji działał

Widocznie wielkość matrycy nie pozwala na zmianę rozdzielczości

  1. Windows Me

  2. Jest. Mam go.

  1. Pozwala. Niedawno miałem Win 98 i mogłem zmienić.

Jeśli mowa o systemie, to zdecydowanie winda z serii 9x …moze być ME, chociaż osobiście uwazam że lepsza jest 98 SE. :wink:

Win2000 choćdało by się zainstalować, to strasznie by mulił …bo bliżej mu do XPeka niż 9x.

Gdybyś nie wierzył, to sam kiedyś sprawdzałem działanie 2k na lapku 233 MHz i 64 MB ramu - koszmar, nawet po daleko idącej optymalizacji…

Właśnie miałem 98 SE i był badziewny. Wolniej działał niż Millenium, choć mam mniejsze wymagania systemowe.

Może dla tego, że nie był dawno reinstalowany.

Polecam jak koledzy na ten komputer jednak Win 98 SE.

Milenium był systemem przejściowym i nie do końca udanym (choć ma trochę więcej sterowników).

Co do:

Może brak było sterowników do karty graficznej.

  1. Był 2 miesiące, mało programów!

  2. Karta NEO MAGIC - MAGIC GRAPH 128V/2V+/XD DRIVER(coś takiego).Jakie tu stery? Wcześniej tylko przez Win98.

Jesli chodzi o grafike to:

Dowiedz sie dokladnie co to za model (zerknij na tabliczke na spodzie komputera na przyklad) a potem znajdz sterownik na przyklad tutaj: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … PAD-MATRIX

Wybierasz model jaki Cie interesuje, instalujesz sterownik do grafiki i powinna dzialac wyzsza rozdzielczosc o ile matryca ja obsluguje.

Dziękuję, już nie trzeba. Zainstalowałem Windows 2000 i wreszcie mogłem zmienić. Ale mam kłopot. Laptop ma wbudowany port podczerwieni. W Panelu sterowania jest opcja podczerwieni, a w menadżerze sprzętu przy “Szybki port podczerwieni IBM ThinkPad” pojawia się wykrzyknik. Czy Win2000 nie ma obsługi IrDA?

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 15:39

Dziękuję, już nie trzeba. Zainstalowałem Windows 2000 i wreszcie mogłem zmienić. Ale mam kłopot. Laptop ma wbudowany port podczerwieni. W Panelu sterowania jest opcja podczerwieni, a w menadżerze sprzętu przy “Szybki port podczerwieni IBM ThinkPad” pojawia się wykrzyknik. Czy Win2000 nie ma obsługi IrDA?