Kilka pytań na temat nowego sprzętu

Witam,

Zamierzam jakoś w tym tygodniu złożyć komputer wraz z monitorem. Do dyspozycji mam równe 2200 zł, nie więcej. Zestaw jest taki:

DANE TECHNICZNE

ZASILACZ: Chieftec PSU ATX 450W

PROCESOR: AMD PHENOM II X2 545

PŁYTA GŁÓWNA: ASRock A770DE+

PAMIĘĆ: Kingston 2048MB 800MHz DDR2

DYSK: Samsunga F3 500GB

KARTA GRAFICZNA: Gigabyte Radeon HD 4850 - 1024MB

NAPĘDY: posiadam

Do tego potrzebuje jeszcze monitor, ale jestem w tym w sumie zielony i z tym zwracam się o pomoc.

Myślę nad 20", może 19", tak aby najnowsze gry działały płynnie na wysokich detalach.

Jestem też otwarty na poprawki co do zestawu. Najlepiej części do kupienia w sklepie Morele.net

Pozdrawiam

Hmm…Pamięci zmieniłbym na DDR3 i płytę wziąłbym pod USB 3.0 i obsługą pamięci DDR3…Grafa nie najgorsza…

ogólnie zestawik spoko większość gier będzie działać na wysokich ustawieniach (ale nie wszystkie…)

ostatnio zmieniałem karte graficzną w komputerze ( GF8800gt działał jedyne 2 lata… :/) szukając karty też myślałem o radeonie 4850… niestety… przeglądając internet napotkałem wiele informacji że palą się w nich pamięci (tak jak w moim gf8800). dlatego mój wybór padł wtedy na trochę droższego ale mocniejszego i bez wzmianek o problemach (jeszcze?) radeona 5750 od HISa. nie chciałem znów ryzykować podobnymi przejściami…

nie mówie że wszystkie radki 4850 sie palą… może to dotyczy tylko wybranych modeli - słabo chłodzone pamięci lub wcale albo coś jeszcze innego - chce tylko naświetlić problem, aby wybór dobrze przemyśleć :slight_smile:

Pozdro

coś w tym jest ,bo HD 4850 od Asus i Gigabyte mają gołe pamiątki,na dodatek od Asusa kupuje się bez radiatora na sekcji zasilania,warto brać jak dodał przedmówca HD 5750 od HIS,porządna karciocha a cena niewiele większa.