Kilka pytań na temat routerów WiFi i legalności w UPC

Witam.

Chcialbym zorganizowac dostep do netu dla drugiego kompa (lapka) + ew. komorka z zastosowaniem routera wifi. Oprocz tego ew drukarka i przesylanie danych pomiedzy obydwoma kompami.

  1. Zakladam, ze laptop bedzie sie laczyl przez wifi. Czy zatem komp stacjonarny musi byc podlaczony kablem usb do modemu (tak jak do tej pory) czy mozna go bedzie tez podlaczyc kablem sieciowym do routera? Ktore rozwiazanie bedzie lepsze i dlaczego?

  2. Jak skomunikowac ze soba komp stacjonarny i latpopa z wykorzystaniem routera?

  3. Jak to jest aktualnie z wykrywaniem przez upc, ze korzysta sie z wiecej niz jednego kompa (w aktualnym regulaminie nie znalazlem nic na temat ilosci podlaczanych kompow)? Co sie stanie jesli podlacze do modemu jeden komp pod usb a drugi do tego samego modemu kablem sieciowym? Czy drugi komp (i ktory) jest namierzany juz w momencie podlaczenia czy przesylania pakietow i w jaki sposob?

  4. Czy potrafilibyscie wskazac 3 najlepsze modele do 150zl takich firm jak TP-LINK, D-link i Linksys do moich zastosowan?

Jesli ktos mialby przypadkiem wiecej cierpliwosci to prosilbym o odpowiedz na jak najwiecej pytan. Dziekuje.

  1. do routera kablem sieciowym

  2. tworzysz wewnętrzną sieć na bazie tej samej grupy roboczej

  3. UPC widzi router jako kartę sieciową komputera, którego był przypisany MAC adres, poza routerem nie widzi już nic. Nie wiem czy w tej chwili UPC w ogóle filtruje MAC’a. Np. w MultiMedia jest to dla nich bez znaczenia jak komp jest podłączony do gniazda.

  4. D-Link DIR-300

hmm ja ogólnie nie polecam d-linków testowałem parę modeli i często są zaniki sygnału itp… ;] Polecam linksysa model itp… podałem w odpowiedzi na stronie chello bo to zdajsie ten sam temat ;D