Kilka pytań na temat Visty

Jak w temacie;

Mój komputer -

AMD Athlon 64 3800+

1GB RAM

GeForce 7600GT

HDD 250GB

1 - Jestem graczem, gram w lidze i w związku z tym mam dobry komputer i zastanawiam się nad instalacją Win Vista. Gdzie będą gry lepiej działać (będą wydajniejsze), w Win XP czy Win Vista?

(Wydaje mi sie, ze na Vista gorzej, bo “zabiera” więcej mocy sprzętu)

2 - Która wersja lepsza 32 czy 64 BIT’owa? (Domyślam się, że 64)

3 - Co ze sterownikami? Dotychczas wszystkie sterowniki mam pod winXP, czy moge je zainstalować na win Vista? Czy Vista ma już sterowniki sama w sobie?

1 - dopóki nie wyjdą gry typowo pod Vistę wydajniej powinny chodzić na XPeku, chociaż u siebie nie zauważylem nic takiego - gry chodzą płynnie, w rozdzielczości 1280x1024 ze wszystkimi właczonymi detalami, np. CoD2, FarCry, NFS Most Wanted, NFS Carbon;

2 - 64bitowa oczywiście pod warunkiem że wszystkie aplikacje będą 64bitowe;

3 - większość ma i instalacja jest bezproblemowa, chociaż NALEŻY sprawdzić na stronach producentów - szczególnie GRAFIKA i DŹWIĘK

Powiem Ci coś, być może bulwersującego dla “nowinkarzy”.

Jeżeli używając XP nie masz w grach żadnych problemów,

to w Twoim wypadku, bezpieczniej chyba będzie poczekać

niż szukać kłopotów. Po co Ci to ?

Poczekać? Na co? I jakich kłopotów? Nie rozumiem…

Vista będzie działać spoko ale stare gry mogą mieć problemy z kompatybilnością…

Zresztą jeśli głównie zależy Ci na tym żeby gry szybko chodziły to narazie zostań przy XP dopiero po jakimś czasie jak zaczną wychodzić te na DirectX10 zacznij myśleć o przesiadce.

Ja gram w gry typu Call of Duty 2, Joint Operations, NFS Carbon itp…

1 - Dzisiaj Gracze nie mają słabych kompów - NIE MA ŻE BOLI nie chodzi płynnie to zmieniam sprzęt

2 - kompatybilność WAŻNE - albo patch wyjdzie do gry albo zadziała Tryb Zgodności - alternatyw jest wiele;

Te wymienione - u mnie śmigają aż miło w rozdzielczości 1280x1024 - zapowiadanego przez Microsoft spadku wydajności w grach - NIE ZAUWAŻYŁEM - CIESZĘ SIĘ BARDZO Z TEGO POWODU;

Co do starszych gier - prosze przykład Medal of Honor Allied Assault u mnie na XPeku nie szedł a na VIŚCIE działa (konfiguracja kompa taka sama), uruchomiłem z czystej ciekawości starego UNREALA i AoT’a;

A jeszcze raz zapytam o sterowniki.

Czy do mojego sprzętu będzie instalowalo stery normalnie, czy nie trzeba (są w Windowsie) ?