Kilka pytań nt.iCloud i aplikacji biurowych od Apple

#pages #keynote #numbers #IOS15 #iPhone6s #iCloud

Mam pytanie: czy po kliknięciu ikonki takiej chmurki przy nazwie pliku w aplikacjach Pages, Bumbers czy Keynote plik jest pobierany do pamięci telefonu? Jeśli tak, to czy te aplikacje działają offline? No i ostatnie pytanie: czy można cofnąć to pobranie tak, by plik wywalić z telefonu a z iCloud już nie?

Z góry dzięki

Trzy razy tak :slightly_smiling_face:

Jak to zrobić? Kiedy usunę normalnie przy użyciu pozycji „Usuń” w menu kontekstowym (po przytrzymaniu pliku), to wywali zewsząd? Wolę wiedzieć niż potem żałować poprzez sprawdzanie na żywca.

Są dwie opcje. Jedna na czerwono na samym dole „Delete” i to usuwa całkiem. Jeśli chcesz usunąć tylko z urządzenia to masz opcję na samej górze „Delete download”.
Działa to identycznie jak w apce „Pliki”.
Polecam ci stworzyć testowy dokument i sprawdzić na żywca :slightly_smiling_face:

Polecam ci też podręczniki użytkownika.

No mam opcję „Pobierz” na górze. Po pobraniu mam tylko opcję „Usuń” na samym dole, oznaczoną na czerwono. Nie ma opcji „Usuń pobrane” lub podobnie w polskiej wersji. Pamiętaj, że dysponuję starszym iPhone’em 6s z iOS 15.7.2. Może iOS 16 to dodał?

U mnie tak to wygląda

Why in English?
Please change language to Polish

Ja tej opcji nie mam. Pierwsza to „Informacje” Jaki iOS?

Easier for me, more concise.

iOS 16.2

OK, ja mam iOS 15.7.2, bo dysponuję starszym iPhone’em 6s, którego otrzymałem po kimś z rodziny za free.

Ja może tej funkcji nie mam, bo jest nieobsługiwana…

W aplikacji Pliki masz tak samo? Wydaje mi się, że zawsze tak się dało.

Tak, tak samo. Mam teraz słabą baterię, a nie dysponuję przewodem Lightning. Także nie pytaj teraz, bym coś sprawdził.

Wychodzi na to, że to wina IOS 15 lub tego iPhone 6s.pytalem na pewnej grupie FB i tak mi napisano.