Kilka pytań o Cyfrowy Polsat, 2 anteny, diseqc, etc

Witam!

Kilka dni temu nabyłem Cyfrowy Polsat wraz z dekoderem Echostar DSB-717. Antena na hotbirda ustawiona, wszystko ok. Z racji tego, że została mi antena od Wizji TV :mrgreen: postanowiłem ustawić ją na Astrę 1 (no bo na co innego, chyba Astra 1 to najlepszy wybór??? wypowiedzcie się na ten temat). Zakupiłem przełącznik DISEqC 1.0, popodłączałem wszystko, poustawiałem metodą prób i błędów - działa :mrgreen: Tylko teraz pytanie - w dekoderze ustawiłem przełącznik DISEqC 1,2 (lub 1,4 - nie pamiętam, ale diseqc był tylko ten) - czy dobrze zrobiłem? Było tam kilka innych opcji, na niektórych też działało.

Następna sprawa: co tracę wyłączając dekoder z prądu??? Co się zeruje, gubi? Bo po każdym wyłączeniu coś tam sobie aktualizuje :mrgreen:

I jeszcze jedna - u sąsiada widziałem, że włączając dekoder (Echostar DSB-717) włącza mu się telewizor!! Automatycznie. Jak osiągnąć taki efekt?? Super - włącza dekoder - włącza TV… wyłącza dekoder - wyłącza TV :smiley: Mam TV Panasonic (na pewno nowszy niż ten sąsiada, ale modelu nie pamiętam, wiem, że 100Hz). Bawiłem się trochę, ale mi się nie udało :frowning: Grzebałem w czymś takim jak Quick Link… ale nie wiem czy to to.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli działa to wygląda na to, że dobrze.

Nic nie tracisz - dekoder po prostu sprawdza, czy na satelicie nie ukazało się nowe oprogramowanie.

a nie prosciej byloby zapytac sasiada?

Kurde, właśnie nie… bo to starszy pan… byłem u niego poprawić antenę, bo miał słaby sygnał… Kurde, mogłem pogrzebać w ustawieniach :stuck_out_tongue:

U siebie w TV mam coś takiego jak Q-Link (coś właśnie tego typu) ale to nie działa… może tylko ze sprzętem panasonica…

Chyba przełącza TV w tryb AV a do tego wystarczy pełny kabel EURO łączący TV z tunerem satelitarnym.

ja też mam ten problem, polsat cyfrowy - dekoder samsung automatycznie włączał mi TV CRT Thomson 29 cali, a teraz mam plazme LG 42PT81 i juz tego nie robi :frowning: - dekoder ten sam, kabel Euro ten sam, tylko telewizor inny, pewnie źle bo nowszy i 5x droższy :frowning:

córka w pokoju ma tez polsat cyfrowy i jej dekoder włącza automatycznie TV 14 cali Thomson - moze tu chodzi o marke tv ?

ktoś wie czy moge to uruchomic w mojej plazmie ???

dzieki

Sprawdź, jaka opcja była włączona w starym TV.

Poszukaj opcji Decoder.

a jakie opcje mógł miec TV CRT Thomson 29 cali? - conajwyzej głosnosc i jasnosc - on miał z tyłu tylko jedno EURO i nic wiecej, zero jakichkolwiek ustawien… :frowning:

Nie ma żadnego menu, klawiaturki itp??

w nowym

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 15:42

z nagrywarkami DVD Philips to też działa, tylko w tym przypadku to jest bez sensu

no w nowym oczywiscie tez tego nie znalazłem, ale TV mam dopiero tydzien, wiec moze jeszcze duzo poszukiwań przede mną - jest tylko jedna funkcja która pozwala nazwac wejscia i ja AV1 o którym mowa nazwałem z listy SATELITA, ale to nie wpływa na nic chyba, poza faktem, ze jak wyłącze dekoder, to wtedy na ekranie wyskakuje info: “Brak sygnału” i to sobie tak swieci az wyłącze pilotem TV :frowning:

chciałbym dołączyć sie do pytanie. Moj telewizor jest firmy BEKO. Z tyłu ma 2 wejscia te euro. Czy da rade jakoś to ustawić czy tylko w telewizorach Thomson to dziala?

Witam

popierwsze nie każdy telewizor ma fabrycznie wszystkie wyprowadzenia wlutowane w swoją płyte główna i może tak być że akurat niema tych pinów wlutowanych i kaplica sam osobiście mam Thomsona i u mnie wszystko gra ale kumpel ma Dewu i on niema tych pinów przylutowanych i nic sie nie da zrobić Pozdro dla wszystkich

jak by co to pisać E-Maile

michal.kozlowicz@neostrada.pl

zajmuje sie montowaniem anten satelitarnych, naziemnych i elektroniką.

Hej, pisze gdyż mam mały problem, związany z Astrą 1,mianowicie, mam CP i dekoder Samsung S305g i próbowałam ustawić właśnie jako drugą Astre ale nie chce mi niczego złapać, zmieniałam trochę ustawienia, jak np częstotliwość.Może ma to związek z anteną ale, montował ją fachowiec tak więc powinna być zamontowana poprawnie.O Astre mi chodzi ze względu na np.Pro 7.Jeżeli ktoś wie jak pozmieniać ustawienia by Astra załapała i bym mogła się nią cieszyć oprócz programów na HotBird będę bardzo wdzięczna:)Pozdrawiam

A jak podłączasz drugi kabel (od drugiego konwertera/anteny)?? Powineineś podłączyć przez tzw. przełącznik DiSEqC, który wygląda mniej więcej tak:

0102.jpg