Kilka pytań o gimbal

(kost) #1

Witam

Zastawiam się nad zakupem gimbala ale jestem zielony w temacie i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czy gimbal zastąpi lub zniweluje brak stabilizacji obrazu w smartfonie (nagrywam filmy smartfonem LG K10 i z wolej ręki jest dużo drgań)?
  2. Czy gimbale współpracują ze smartfonami bez żyroskopu i czy będą działały z telefonem LG K10 (2017)?
  3. Jaki model jest wart uwagi (ze sklepu gearbest do 99$)?
(lordjahu) #2

Hej, jako że testowałem kilka, to:

1. Takie ma zadanie - silniczki tak wyważają urządzenie że ruch będzie płynniejszy, całkowicie lub w zauważalnej większości niwelując drgania.
  2. Powinien działać - wszystko zależy od wyboru gimbala do telefonu oraz / w kilku przypadkach / oprogramowania dedykowanego.
  3. To już kwestia preferencji. Moim zdaniem nie ma sensu ładować kasy w najtańsze lub też niesprawdzone produkty. Myślę że fajnie by było zapytać kolegę @wojtekadams gdyż on często z chin coś sprowadzał i miał zapewne coś z listy na stanie.

Ze swojej strony mógłbym polecić ze względu na opinię:
-Alfawise AS01

Choć nie ukrywam że polecałbym bardziej celować w DJI Osmo Mobile 2 lub tańszy Feiyu-Tech Vimble 2.

PS:

1 Like
(kost) #3

Dziękuję.

(pge) #4

Aparat Cardboard [Google LLC]

Nigdzie nie mogę znaleźć, czy ten gimbal potrafi obrócić się więcej niż 360 stopni. Zauważyłem, że na statywie trzeba parę stopni przekręcić aby domknąć zdjęcie VR.

(lordjahu) #5

Brak całkowitego obrotu. 360 odpada, może z 310 się uda bez problemu. Potem by trzeba obrócić statyw.