Kilka pytań o laptopa :-)

Witam! :slight_smile:

Chciałbym zasięgnąc porady specjalistów :stuck_out_tongue:

Zamierzam kupić laptopa. Dawno się nie interesowałem nowościami w tym świecie, jestem lekko do tyłu z nowymi osiągnięciami :slight_smile: jak powinien wyglądać w pełni wyposażony laptop, jakie powinien mieć parametry, jakie akcesoria są do niego potrzebne, na co zwracać uwagę przy zakupie, i gdzie tego najlepiej dokonać, jaka firma jest najpewniejsza (zeby mi nie siadł po kilku miesiącach :wink: )?

Chciałbym przeznaczyć na ten cel do 3000zł… ew 3500zł… więc na koniec proszę może o konkretne propozycje. Pozdrawiam :slight_smile:

kamklich

o laptopach to ty pojęcia nie masz …

juventinho

napisz do czego potrzebujesz laptopa :>

mam nadzieję że zdajeszsobię sprawę z tego że lapki to nie maszyny do gier :>

tymbardziej

ale coś w miarę porządnego można znaleźć

Toshiba lub HP

ewentualnie ASUS

Strasznie dużo pytań, juventinho :P…

Wszystko zależy od Twoich upodobań, oraz tego, do czego zamierzasz laptopa używać. To właśnie pod względem najczęściej wykonywanych czynności/uruchamianych aplikacji, powinieneś dobrać konfigurację.

Osobiście uważam, że na dzień dzisiejszy nie ma sensu kupować lapka z innym procesorem niż Core 2 Duo, Turion X2 lub Core Duo. Tylko one zapewnią wydajność na odpowiednim poziomie.

Co do grafiki, to w przypadku mniejszego zainteresowania grami warto rozważyć zakup modelu ze zintegrowaną kartą graficzną, np. Intel GMA x3100 (nie jest to demon szybkości, ale poradzi sobie z serią FIFA czy Sims).

Spory dysk twardy (pojemności nigdy za wiele :smiley: )… min. 80GB.

Następnie pamięć. W dobie wszechobecnej Visty (zdarzają się wyjątki z Linuxem lub XP SP2), absolutne minimum to 1GB, zalecane jednak 2GB.

Dodatkowo bluetooth, WIFI, kamerka internetowa czy spora ilość złączy (kilka USB + S-Video i D-Sub).

Laptop wyposażony w wymienione elementy powinien zapewnić wydajną pracę, jak również bezproblemowe korzystanie z multimediów. Oczywiście wszystkie kryteria wyboru laptopa bardzo szybko mogą zostać zweryfikowane… przez cenę. :stuck_out_tongue: Jednak Twój budżet (maks. 3500zł.) powinien pozwolić na wybranie całkiem ciekawego sprzętu. Co do producentów, to najczęściej polecane (w rozsądnych granicach cenowych) są modele firm Toshiba, HP i ASUS.

Może takie modele:

HP 6710s

lub

ASUS F3JR

ew. taki troszkę droższy, ale naprawdę porządnie wyposażony

Toshiba Satellite A200-1M7

zamiast tego

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/189746

za 3500 znajdzie coś z niezintegrowaną grafiką

laptop ma mi służyć na uczelni, do wykonywania projektów, do nauki, zebym mógł spokojnie podłączyć neta; jeśli chodzi o gry to wystarczy, że rozkręci Football Managera :stuck_out_tongue:

W takim wypadku dobrym wyborem będzie Toshiba Satellite A200-1M7 (link do modelu posty wyżej). Laptop spokojnie poradzi sobie z Football Manager-em :-D. Dodatkowo posiada złącze dla podłączenia monitora zewnętrznego (co może okazać się szczególnie przydatne przy projektach). Obsługuje również wszystkie obecne standardy WLAN, więc nie powinno być żadnych problemów z połączeniem z internetem bezprzewodowym.

Oczywiście można pomyśleć nad modelem z niezintegrowaną grafiką, ale uważam, że w wypadku mniejszego zainteresowania grami, rozsądniej wziąć lepszy procesor (Santa Rosa w A200-1M7), kosztem słabszej karty graficznej. Zresztą “ten” Intel GMA x3100 również, w zupełności powinien wystarczyć do “weekendowego grania” w starsze tytuły. :mrgreen:

ok, jestem usatysfakcjonowany :mrgreen: ale poprosił bym może jeszcze ze dwa linki do laptopów zblizonych parametrami do tego :stuck_out_tongue: jeśli to nie nie problem :slight_smile: i jeszcze takie pytanie: co sądzicie o kupnie takiego sprzętu w sklepie typu Media Markt czy tam inny “RTV AGD”? :stuck_out_tongue: bo jak patrzę na znajomych, którzy kupują komputery w podobnych sklepach, to często narzekają, że coś im się popsuło :>

może być byle było tanio i oby nie był wystawiony fla każdego tylko w gablocie za szkłem.

http://allegro.pl/item248847123_asus_co … vista.html

lub

http://allegro.pl/item245810222_asus_f3 … _noos.html