Kilka pytań o panelu LIAN LI - czujniki temperatur

Cześć. Mam panel LIAN LI TR-3 B 3.5.

Ma on trzy czujniki temperatur. Przykleiłem je standardowymi takimi lekko brązowymi taśmami lecz po jakimś czasie się same odkleiły, wszystkie trzy. Moje pytanie jest takie, czy można przykleić je zwykłą bezbarwną taśmą klejąca? Czujniki ma przyklejone na radiatorze płyty głównej (może to temperatura była przyczyną odklejenia bo w stresie temp. dochodziła do 50*C), na kości RAM i na dysku. Nie wiem czy dobrze je nakleiłem, ale inaczej nie dało rady. Chciałem nakleić jeden na podstawce od cooler CPU, ale nie dało rady bo po prostu nie miałem jak się tam dostać. :lol:

Druga sprawa jest odnośnie regulatorów obrotów. Też są trzy. Jeden mam nie podpięty (SYS-f), drugi jest podpięty pod AC na coolerze (CPU), a trzeci do wentylatora na oknie obudowy (SYS-r). Co 5 sek. na panelu info przeskakuje pomiędzy CPU-SYS-r-SYS-f i pokazuję odpowiednio temp. i prędkość wentylatorów. Usłyszałem, że po takim podpięciu, podczas gdy panel zatrzymuje się i pokazuje informacje o SYS-r wentylator słychać głośniej, tak jakby obracał się szybciej a potem gdy panel pokaże CPU a potem SYS-f wentylator pracuje ciszej. Zastanawiam się czy w ogóle odpiąć ten wentylator od panela i zostawić tylko CPU.

Jakieś rady?

Od temp i tak odpadnie do tego zostawi lepkie plamy, użył bym taśmy termo przewodzącej, uprzednio przeczyść miejsca np denaturatem lub innym winem :slight_smile:

Tylko nie pod spód bo zniszczysz czujnik i temp podskoczy chłodzenie będzie się źle stykać.

Z prędkościami wentylatorów to obserwuj czy lepiej steruje płyta czy panel.

Tobi ,

No to, że nie pod spód to wiem :stuck_out_tongue: , nawet o tym nie pomyślałem. Po prostu przykleić tam, gdzie będzie się najlepiej trzymał i dobrze mierzył temp.

Ciepło idzie w rurki, może do rurek, ale i tak temp będą zaniżone.