Kilka pytań o PayPal

Witam, mam kilka pytań co do tego serwisu. Ostrzegam że się na tym zupełnie nie znam. Ale po kolei:

  1. Z kontem trzeba skojarzyć kartę kredytową. Czy do tego nadaje się każda karta, czy trzeba jakąś specjalną?

  2. Czy można wpłacać na konto PayPal pieniądze z różnych supermarketów, sklepów Społem itp. ? Widziałem na kasach naklejki PayPal więc wydaje mi się to możliwe.

  3. Jeżeli to jest możliwe, to jakie dane trzeba podać i ile to kosztuje? I czy do wpłacenia pieniędzy tą drogą i tak potrzebne jest skojarzenie konta z kartą kredytową?

  4. Czy opłaca się korzystać z wewnętrznego przeliczania walut w systemie, czy lepiej wpłacać od razu np. w Euro?

Szukałem w pomocy PayPal, ale nie znalazłem nic konkretnego. Z góry dzięki za pomoc.

http://pages.ebay.pl/paypal/faqs.html :slight_smile:

zakłada się konto paypal, potrzebna jest karta kredytowa, albo jakaś wirtualna (musisz się w banku pytać), naszym “nr. konta” jest nasz adres e-mailowy. Pieniądze są chyba pobierane z karty kredytowej, oraz z rachunku bankowego można przelać na konto w paypal. Zaletą paypala jest to, że przelewy są bardzo szybkie.

a zwykła debetowa może być z LLoydsa?

bo nią płaciłem już przez internet za np. samolot

a nie wiem sam sprawdź

najpierw wolę się dowiedzieć szczegółów niż robić eksperymenty kartą płatniczą

używa ktoś karty płatniczej w PayPalu zamiast kredytowej?

system pay pal nie widzie karty płatniczej… wywala błąd… musi być jednak karta kredytowa, albo wirtualna…

Albo można ominąć krok z kartą, i środki do konta paypal dodawać po prostu przez rachunek bankowy przez przelew konto w banku—> konto paypal Dane do przelewu są gdzieś na stronie paypal podana.

forum.user , masz kartę z banku Lloyds TSB ?

Jeśli tak to może być do PayPal’a, wiem bo znajomy ma :slight_smile:

tak, mam kartę z LLoydsa TSB

płacę za nią przez internet, pobierają mi TV licence, BT itp

czyi na bank może być? :slight_smile:

tak może być :slight_smile: