Kilka pytań o słuchawki bezprzewodowe

Witam. Mam kilka pytań o słuchawki bezprzewodowe. Pracuję jako korektorka lektorów czytających audiobooki, tzn słucham nagranych książek razem z tekstem przed wydaniem i wyłapuję błędy, przejęzyczenia, które lektor musi później poprawić przed wydaniem audiobooka do sprzedaży. Do komputera mam podpięte z tyłu normalne głośniki, ale chciałabym używać też słuchawek, nie musząc odłączać głośników. Pytanie 1 Czy słuchawki bezprzewodowe działają tak, że po wyłączeniu ich, komputer automatycznie będzie się przełączał na głośniki ? Pytanie 2 Z tego, co się orientuję nie mam Bluetooth, więc potrzebuję takiego adaptera, żeby słuchawki działały tak ? https://allegro.pl/oferta/adapter-odbiornik-asus-usb-bt400-bluetooth-4-0-usb-7655046325
Pytanie 3 jakie słuchawki nauszne polecacie do 150zł ? Nie zależy mi na basie, priorytetem jest tu głos lektora. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :slight_smile:

To zależy jak skonfigurujesz priorytet urządzeń w systemie. Ale jak najbardziej może być tak, że po włączeniu słuchawek staną się one automatycznie domyślnym urządzeniem. Zawsze można to też paroma kliknięciami przełączyć, albo wręcz poustawiać tak aby różne aplikacje korzystały z różnych wyjść. Wszystko kwestia potrzeby.

Żadnych konkretnych słuchawek w tym budżecie nie polecę, ale radziłbym zwrócić uwagę przede wszystkim na czas pracy na baterii.

Tak, tego typu dongielek będzie konieczny.

Twoim zdaniem jaki budżet jest optymalny przy takich słuchawkach ? Nigdy z nich nie korzystałam więc założyłam, że ta cena jest ok.

Myślę, że za 150zł coś da się kupić. Po prostu się nie orientuję :slight_smile:
Szukałem jedynie jakiś czas temu słuchawek z ANC w 10x wyższym budżecie.

Myślę, że możesz wejść np. na strony morele.net, komputronik, x-kom itp. Posortować po cenie i poczytać opinie. Jest tego zatrzęsienie. Pewnie bezpieczniejszym zakupem będą znane marki.

edit:
Mój znajomy, który robił ostatnio research poleca serie Plantronics Beat.
Np. https://allegro.pl/oferta/sluchawki-plantronics-backbeat-fit-boost-edition-8444890653
albo
https://allegro.pl/oferta/plantronics-back-beat-500-bezprzewodowe-stereo-hit-8514109254

Ponoć są bezproblemowe.

Dziękuję, poszukam, w międzyczasie może się ktoś jeszcze odezwie i coś doradzi :slight_smile:

Konkretnych słuchawek też nie polecę, ale szukaj raczej takich rozjaśniających barwę. Omijanie tych sztucznie podbijających bas jest zawsze dobrym rozwiązaniem, a szczególnie podczas słuchania głosu ludzkiego, bo łatwiej wyłapiesz przejęzyczenia męskich lektorów.

Poleciłbym też wybranie się do jakiegoś dużego elektro marketu (dużego, żeby był jako taki wybór) z próbką audiobooka i przetestowanie kilku modeli - ważne żeby ten sam fragment porównywać na kilku słuchawkach.

Może nie ryzykujesz dużym budżetem, ale skoro jest to twoja praca, to lepiej zainwestować w narzędzia, którymi się nie będziesz męczyć.
Poza odpowiednim dźwiękiem, przy wielogodzinnym słuchaniu diabloistotne jest też jak słuchawki leżą na głowie. Poczytaj o zaletach i wadach słuchawek wokół usznych i nausznych. Dokanałowych raczej nie polecam do takich zadań.

Hej,

W tym budżecie zdecydowanie Edifier W800 Bluetooth. Fajne wykonanie, dobry dźwięk i bardzo długa praca na baterii. Nie uciskają głowy, a nauszniki dobrze się dopasowują do ucha. Jedynie niektórym może przeszkadzać zamknięta konstrukcja słuchawek. Sam zakupiłem je jakiś miesiąc temu i jestem zadowolony. Dodatkowo można podłączyć do nich kabel i używać jako przewodowych.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Czy mają regulację wokół osi? Bo to, co fajnie pasuje na męską głowę, niekoniecznie też musi na kobiecej :wink:

Nie, regulacja pozwala tylko na wydłużenie pałąka, jeśli ktoś - tak jak ja - ma nieco większą głowę. Ale sam pałąk jest na tyle wygięty, że nawet przy mniejszych głowach pozwala na dobre dopasowanie i mocne przyleganie nauszników do małżowiny usznej.

Może to głupie, ale jak się ładuje się takie słuchawki?

Złączem USB.

1 polubienie

Zrób tak, jak radzi @anon741072 - to będzie Twoje narzędzie pracy, więc musisz przymierzyć i “osłuchać”. Może się się okazać że jakiś dobry akustycznie model jest dla Ciebie nieergonomiczny (uciska/jest zbyt luźny, szybko pocą się uszy, itp.).
Uzupełniając pytanie o ładowanie - zwykle wystarczy ładowarka do telefonu.

1 polubienie

Generalnie tak. Ale w czasie przymierzania w sklepie też nie do końca sprawdzi się ergonomie korzystania - no chyba że będzie się w sklepie chodzić ze słuchawkami od rana do wieczora. :slight_smile:

Kabelek jest dodawany do słuchawek - a ładowarka (tak jak już wspomnieli poprzednicy) wystarczy z telefonu.

To prawda z tym sklepem, ale lepszy rydz niż nic jak to mówią :wink:
Ja mam jedne słuchawki nauszne, których fajnie mi się słucha, ale po kilku godzinach mam już obolałe małżowiny, bo zbyt mnie uciskają, co wychodzi dopiero po dłuższym użytkowaniu - na krótkich dystansach jest to niezauważalne. Za to drugie wokół uszne mogę dosłownie od rana do wieczora nosić i jedyny minus, że się przy takiej konstrukcji trochę bardziej uszy pocą. No i po kilku godzina, po ściągnięciu człowiek jest taki oszołomiony, jakby wylądował na innej planecie, bo całkowicie odcinają dźwięki otoczenia :wink:
Przy kilku godzinach słuchania dla niektórych może też być istotna waga słuchawek, mi akurat to nie przeszkadza i wolę kupować solidne metalowe konstrukcje, niż takie plastikowe - szczególnie z plastikową szyną na regulacje pałąka, która z doświadczenia wiem, że pierwsza pęka i trzeba kleić izolacją :smiley:

Dziękuję za rady dam znać na co padło :slight_smile:

Oczywiście waga też jest ważna, ale częściej jest to ważny czynnik, gdy nosimy słuchawki na zewnątrz, a nie w czasie pracy stacjonarnej.

Jakoś nie przywiązuje do tego wagi - pewnie dlatego, że jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby któryś fragment słuchawek uległ pęknięciu. :stuck_out_tongue:

Niestety mam pecha ze sklepami. Obeszłam wczoraj z próbką audiobooka 3 sklepy i nic konkretnego nie znalazłam :frowning: Większość słuchawek dostępnych na sklepie to mocno basowe, albo cena bardzo wysoka. Jedyne które rozjaśniały barwę i stawiały na głos ludzki kosztowały 799 zł :frowning: Spróbuję zamówić te Edifier i mam nadzieję, że będzie ok. Inaczej jestem skazana na zamawianie, próbowanie do 14 dni i odsyłanie. :frowning:

Wczoraj przyszły i jestem bardzo zadowolona :slight_smile: Wybrałam W820 ze względu na lepszą baterię. Miałam lekki problem ze sparowaniem, ale za 3 razem się udało. Brzmią bardzo fajnie, ciepło, bas w muzyce nie dominuje, a to dla mnie duży plus. Głos lektora jest świetny. Mam tylko mały problem z Chrome. Gdy słucham np Spotify przez przeglądarkę, co jakiś czas mi przerywa na sekundę i działa dalej. Nie wiem, czy to wina Chroma? Nadajnik jest wpięty z przodu pod usb, a ja siedzę może 30 cm od nadajnika.

Świetnie. :slight_smile:

A spróbuj z inną przeglądarką - na przykład Firefoxem.

Nie słuchaj Spotify przez przeglądarkę internetową. Pobierz klienta tej usługi na komputer / telefon i tak korzystaj ze Spotify.
Link: