Kilka pytań o Windows 7

Witam, przymierzam się do kupna 7-mki , żeby nie wywalić 400zł w błoto szukam w sieci, forach itp. odpowiedzi na moje pytania:

  1. Czy 7 “widzi” 4 GB pamięci ddr ?

  2. Czy “widzi” 4 rdzenie procesora np. Quad?

  3. Czy podczas pracy będzie z nich korzystać, jeśli nie po co robią procki z 4 rdzeniami?

  4. Jak wygląda sprawa ze sterownikami do płyt głównych, graf, muzycznych itp. Mam zestaw PC jak w “podpisie”, do tego router Linksysa i wielofunkcyjne Hp

  5. Jak 7 prezentuje się ogólnie, czy też tyle chorych potwierdzeń czegokolwiek jak Viście (tfu), szybkość działania, czy muli itp.

Jak ktoś zna 100% pewne odpowiedzi (nie, gdzieś czytałem itp.) - proszę o info, dzięki i pozdrawiam.

ps. czyli wersja normalna wersja 32 bitowa nadal nie widzi więcej pamięci. Porażka.

  1. Czy 7 “widzi” 4 GB pamięci ddr ?

Widzi jeżeli jest to system 64bitowy (x64) .

  1. Czy “widzi” 4 rdzenie procesora np. Quad?

Na bank widzi . :wink:

  1. Czy podczas pracy będzie z nich korzystać, jeśli nie po co robią procki z 4 rdzeniami?

Niedługo zacznie być wydawane coraz więcej gier i programów wykorzystujących 4 rdzenie .

  1. Jak wygląda sprawa ze sterownikami do płyt głównych, graf, muzycznych itp. Mam zestaw PC jak w “podpisie”, do tego router Linksysa i wielofunkcyjne Hp

Mi sterowniki znalazło bez problemu , nawet stery do drukarki HP wyszukał automatycznie .

  1. Jak 7 prezentuje się ogólnie, czy też tyle chorych potwierdzeń czegokolwiek jak Viście (tfu), szybkość działania, czy muli itp.

Mam WIN7 32bit i system działa idealnie :slight_smile:

Tzn było parę niebieskich ekranów ale ogólnie jest lepiej niż XP :slight_smile:

  1. było 1000 razy codziennie o to ktoś pyta, poszukaj

  2. widzi

  3. zależy jakiej pracy

a po co było kupować 4 rdzenie do gg?

  1. u mnie wszystko sobie zainstalował sam :slight_smile:

  2. Programy na których cad, 3d lepiej i płynniej zachowują się niż w pracy na viście, gdzie mam lepszy komp - oprócz pamięci

Bzdura.

7 widzi w 32 i 64 bitowym.

Kolego poczytaj sobie najpierw od czego to zależy czy system potrafi korzystać z 4GB pamięci. Bo je widać - sam mam w laptopie 4GB ramu i oto co mi się wyświetla:

fykdn9.png

Mój laptop “widzi” 4GB ramu, ale nie potrafi z nich korzystać. Ale jeśli tak naprawdę chcesz korzystać z tych 4GB ramu to po prostu kup sobie wersję 64 bitową i po sprawie…

No i o to mi chodziło … :slight_smile:

widzi 4GB ale z nich nie korzysta! Czyli na 1 wychodzi.

i nigdy nie będzie widzieć więcej niż 3.25GB RAM~ wynika to z architektury 32bitowej i nikt tego niezmieni.

Wersja x64 (64 bitowa widzi i obsługuje więcej niż 3,25GB RAM)

tak widzi.

Będzie z nich korzystać o ile dany program/ gra obsługuje 4rdzenie. Obecnie coraz więcej programów wykorzystuje kilka rdzeni.

jak testowałem rc 7 wszystkie stery zostały pobrane automatycznie przez system (takie aby dało się używać urządzenia, dlatego lepiej pobrać do niektórych urządzeń (dzwięk, grafa np) stery ze strony producenta)

7 przentuje się dobrze, jest szybszy od visty ale niewielka różnica jak dla mnie, potwierdzeń jest mniej gdyż standardowo UAC jest skonfigurowany na średnich ustawieniach (w viscie nie dało się tego kontrolować i było jakby na maxa ustawione; tu w 7 już można kontrolować ilość komunikatów )

umnie nic nier muliło , ale jak napisałem wiele lepiej niż w viscie nie jest.

Najlepiej pobierz 90dniowego triala i sam zobacz jak chodzi u ciebie na pc :slight_smile:

Wszystkie systemy 32-bitowe widzą 4GB i dotyczy to zarówno MS Windows jak i Linux czy innych systemów. Ty się pytasz czy widzi? Tak widzi 4GB ale czy te 4GB wykorzysta to inna sprawa. Wyrażaj się dokładniej, bo różnica pomiędzy widzi a wykorzysta jest znacząca.

Jeśli chodzi o Windowsy na desktop 32-bitowe widzą do 4GB ale mogą wykorzystać mniej. Windowsy serwerowe 32-bit potrafią wykorzystać, jeśli dobrze kojarzę do 128GB. Linux 32-bitowy wykorzysta teoretycznie do 64GB RAM, więc pretensje do Microsoftu za ograniczenia w systemie.

Powiedz mi czy w codzienny użytkowaniu programów potrzebne Ci 4 rdzenie? Wiesz w ogóle do czego się je wykorzystuje? To że masz taki procek nie oznacza, że twój komputer będzie chodził jak bolid F1, procesor ten będzie najintensywniej wykorzystywany do różnego rodzaju obliczeń i najczęściej przydatny jest przy tworzeniu grafiki, wykonywaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych, gdzie liczy się szybkość działania, do kompilacji kodu źródłowego szczególnie składającego się z tysięcy linii kodu, który ma być skompilowany do kodu binarnego w jak najszybszym tempie, więc wątpię abyś wykorzystał te 4 rdzenie oglądając filmy, słuchając muzyki czy przeglądając neta, może prędzej jakieś gry z tego procesora skorzystają.

Na twoim miejscu, gdybym na co dzień korzystał z Windowsa, cieszyłbym się że Microsoft chociaż próbuje dbać o bezpieczeństwo systemu, z którego korzystam. W Windows 7 jest mniej tych komunikatów.

Pozdrawiam!