Kilka pytań od początkującego: GPU, MB, chłodzenie

Witam.
Mam obecnie taki zestaw:
MB: G41M-P28 (socket 775, dual channel DDR3 z dwoma slotami do 8GB pamięci RAM), bez wsparcia dla SATA3/USB3.0
CPU: Intel Xeon E5440 bez OC
OS: Linux Mint 17.3/Windows XP 64bit
RAM: 5GB (4GB+ 1GB)

Problemy są następujące, że ten procesor ma przeważnie temperatury w zakresie 50-55C na tym boksowym chłodzeniu i myślę czy nie wymienić chłodzenia na silentiumPC, jest takie inne chłodzenie w dość przystępnej cenie. Kwestia czy to cokolwiek pomoże, bo dla spadku temperatury o 3-5C to też bez sensu. Obudowa jest na stałe otwarta i w sumie blisko okna.

Drugi problem to brak karty graficznej, głównie chodzi o brak wsparcia dla dwóch monitorów. Obecnie jest integra Intela 4500HD wbudowana w płytę główną, która po prostu nie ma dwóch wyjść na monitor. Chyba że są jakieś rozgałęziacze VGA, ale wyjściowo miały by to dwa oddzielne ekrany, a nie klon.

Z tańszych kart widzę GTX 220, na którą ludzie raczej narzekają, 660 może być prądożerna. W dodatku tych 660 jest kilka wersji, kilku marek. Nie mówiąc, że musi to oczywiście działać na Linuksie. Kwestia czy taka GPU w ogóle daje przyrost mocy na zwykłym pulpicie. Corel Aftershot 3 Pro niby wspiera GPU, ale on w sumie na samym procesorze dobrze działa.

Trzecia kwestia to płyta główna pod socket 775 z pamięciami DDR3. Przy czym musi wspierać powyżej 8GB RAM, bo widzę już że 8GB to będzie na styk:). Z 4 slotami. Idzie taką płytę dostać w jakiejś normalnej cenie? Obecnie mam do dyspozycji moduły 4GB, 4GB (kupiona nowa, nie sprawna jest na reklamacji) i 2 moduły po 1GB. Muszą być 4 sloty z ogólnym wsparciem do 16GB RAM i socketem pod 775.

No to OK - jak nie będziesz robił OC.

To już w/g mnie GT240. I wszystko zależy od potrzeb i kasy.

No jest to PC wyłącznie pod Net i wywoływanie RAW

No to decyduj - każda tania będzie dobra.

o GTX 210 widziałem opinie że jest znacznie słabsza od integry, to słabo trochę.