Kilka pytan odnoscnie programow

  1. Czy na linuxa dostepne sa programy antywirusowe, czy linux sam posiada antywirusa ? Jesli nie to jakiego wybrac i jak zainstalowac :slight_smile: prosilbym o jakies FAQ czy cos :wink:

  2. Czy linux posiada program do wypalania plyt czy trzeba go instalowac ?

Jesli tak to prozba taka jak powyzsza (FAQ albo jakis poradnik)

  1. Czy karte graficzna “Mobile inter® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family” bedzie trzeba jakos szczegolnie pod linuxem instalowac ? Jesli tak czy sa do tego jakies poradniki ?

  2. Jakim programem zrobic zeby chodzil mi pod linuxem "StarCraft, Counter Strike, Diablo II) ?? Jakis poradnik by sie bardzo przydal - wraz z programem oczywiscie :slight_smile:

  3. Czy jest jakas versja LIMEWIRE PRO dla linuxa ?

Bez urazy, ale jeśli zadajesz takie podstawowe pytania to przejrzyj dokładnie przyklejone tematy na forum. To naprawdę nie ze złośliwości, ale dlatego, że takie tematy są popularne wsród nowych użytkowników. Użyj też szukajki forumowej :).

BTW Poradników dla linuksa jest cała masa, wystarczy tylko poszukać.

Tak są dostępne, ale na samego linuksa jest znikoma ilość wirusów, nie wiem czy dobrze slyszalem ale jest ich coś około 40, ktore nie wyrządzaja wiekszych szkód w w systemie, wiec to jest wlasciwie zero.

Programy antywirusowe na linuksa służa głównie do wylapywania windowsowych szpiegów i wirusów, które lapiesz siedzac na linie, ale oczywiscie nic ci nie mogą zrobić. Chodzi o to by nie zarazac np. twoich kolegów, którzy siedza na windowsie a ty z nimi korespondujesz np. mailem.

Jest to program K3B (świetny), niektore dystrybucje go mają, w niektó¶ych musisz doinstalowac. I nie linuks tylko dystrybucja linuksa, linux to tylko jądro.

Kilka dobrych gier z windowsa ma tez wersje linuksowe, ktore dzialaja bez dodatkowej emulacji (np. Heroes of M. and M 5, ET, Quake 4). Do reszty potrzebny jest program Cedega ( kosztuje ok 70 zł), wine raczej sie nie baw bo obsluguje raczej najprostsze gierki no i warctrafta. A juz pod cedegą pograsz np w battlefield 2 itp.

To jest karta na laptopie tak? No ja przy swojej (na intel M) nie musialem nic robic (dystrybucja ubuntu).

szukalem ale mi chodzi o konkretne pytania …

mam ubuntu mam nadzieje ze ta dystrybucja to ma jesli nie to doinstaluje

o ile mi wiadomo scarcrafta nie ma :frowning: ani steama / cs’a, diablo II tez nie :frowning:

program napewno wykupie jesli daje taka mozliwosc

tak karta na laptopie i dystrybucja ubuntu moglbys podac versje swojej dystrybucji ??

knapik , Bardzo dziekuje ci za pomoc !!

tak ma w rezpozytoriach, musisz wedlug przewodnika ubuntu dodać rezpozytoria i zainstalować, zresztą w przewodniku masz opisane jak.

6.06 LTS. A kartę mam chyba taką samą jak Ty, ale musialbym sprawdzić.

:evil:

Jakbyś szukał to byś znalazł! Jakie to są te Twoje konkretne pytania? Antywirus pod linuksem czy program do wypalania plyt? Zamiast zawracania głowy innym swoimi konkretnymi pytaniami lepiej poszukałbyś 5 minut na google z pożytkiem dla wszystkich.

Sory za Ot, ale mnie ruszyło.