Kilka pytan odnoscnie programow

(Arcy 1337) #1

1) Czy na linuxa dostepne sa programy antywirusowe, czy linux sam posiada antywirusa ? Jesli nie to jakiego wybrac i jak zainstalowac :slight_smile: prosilbym o jakies FAQ czy cos :wink:

2) Czy linux posiada program do wypalania plyt czy trzeba go instalowac ?

Jesli tak to prozba taka jak powyzsza (FAQ albo jakis poradnik)

3) Czy karte graficzna "Mobile inter庐 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family" bedzie trzeba jakos szczegolnie pod linuxem instalowac ? Jesli tak czy sa do tego jakies poradniki ?

4) Jakim programem zrobic zeby chodzil mi pod linuxem "StarCraft, Counter Strike, Diablo II) ?? Jakis poradnik by sie bardzo przydal - wraz z programem oczywiscie :slight_smile:

5) Czy jest jakas versja LIMEWIRE PRO dla linuxa ?

(Antyspam424) #2

Bez urazy, ale je艣li zadajesz takie podstawowe pytania to przejrzyj dok艂adnie przyklejone tematy na forum. To naprawd臋 nie ze z艂o艣liwo艣ci, ale dlatego, 偶e takie tematy s膮 popularne wsr贸d nowych u偶ytkownik贸w. U偶yj te偶 szukajki forumowej :).

BTW Poradnik贸w dla linuksa jest ca艂a masa, wystarczy tylko poszuka膰.

(Init3) #3

Tak s膮 dost臋pne, ale na samego linuksa jest znikoma ilo艣膰 wirus贸w, nie wiem czy dobrze slyszalem ale jest ich co艣 oko艂o 40, ktore nie wyrz膮dzaja wiekszych szk贸d w w systemie, wiec to jest wlasciwie zero.

Programy antywirusowe na linuksa s艂u偶a g艂贸wnie do wylapywania windowsowych szpieg贸w i wirus贸w, kt贸re lapiesz siedzac na linie, ale oczywiscie nic ci nie mog膮 zrobi膰. Chodzi o to by nie zarazac np. twoich koleg贸w, kt贸rzy siedza na windowsie a ty z nimi korespondujesz np. mailem.

Jest to program K3B (艣wietny), niektore dystrybucje go maj膮, w niekt贸露ych musisz doinstalowac. I nie linuks tylko dystrybucja linuksa, linux to tylko j膮dro.

Kilka dobrych gier z windowsa ma tez wersje linuksowe, ktore dzialaja bez dodatkowej emulacji (np. Heroes of M. and M 5, ET, Quake 4). Do reszty potrzebny jest program Cedega ( kosztuje ok 70 z艂), wine raczej sie nie baw bo obsluguje raczej najprostsze gierki no i warctrafta. A juz pod cedeg膮 pograsz np w battlefield 2 itp.

To jest karta na laptopie tak? No ja przy swojej (na intel M) nie musialem nic robic (dystrybucja ubuntu).

(Arcy 1337) #4

szukalem ale mi chodzi o konkretne pytania ...

mam ubuntu mam nadzieje ze ta dystrybucja to ma jesli nie to doinstaluje

o ile mi wiadomo scarcrafta nie ma :frowning: ani steama / cs'a, diablo II tez nie :frowning:

program napewno wykupie jesli daje taka mozliwosc

tak karta na laptopie i dystrybucja ubuntu moglbys podac versje swojej dystrybucji ??

knapik , Bardzo dziekuje ci za pomoc !!

(Init3) #5

tak ma w rezpozytoriach, musisz wedlug przewodnika ubuntu doda膰 rezpozytoria i zainstalowa膰, zreszt膮 w przewodniku masz opisane jak.

6.06 LTS. A kart臋 mam chyba tak膮 sam膮 jak Ty, ale musialbym sprawdzi膰.

(Antyspam424) #6

:evil:

Jakby艣 szuka艂 to by艣 znalaz艂! Jakie to s膮 te Twoje konkretne pytania? Antywirus pod linuksem czy program do wypalania plyt? Zamiast zawracania g艂owy innym swoimi konkretnymi pytaniami lepiej poszuka艂by艣 5 minut na google z po偶ytkiem dla wszystkich.

Sory za Ot, ale mnie ruszy艂o.