Kilka pytan odnośnie automapy

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie automaty do nawigacji gps.

Moja wersja automaty to 5.0.5 (553).

Na początku chciałbym się dowiedzieć czy to jest najnowsza automapa?? I w jakim dniu została ona wydana??

Pytania:

  1. Wybieram menuprowadz do  adresy wpisuje dany adres…

I teraz interesuje mnie kilka opcji: co to jest „start” „przez”

„koniec” ??

2)wybieram menuGPS i co to jest „zapisuj ślad” i „pokaż ślad” ??

Nie, to nie jest najnowsza wersja. Prawdopodobnie najnowsza to 5.3

START, to punkt początkowy, z którego będzie wyznaczana trasa.

KONIEC, to punkt końcowy wyznaczanej trasy.

PRZEZ, to punkt na trasie pomiędzy START, a KONIEC, ustalony przez użytkownika.

Zapisuj ślad, to opcja, której włączenie powoduje zapisywanie danej trasy do pliku. Analogicznie jest z opcją pokaż ślad.

Najnowsza to 5.3.0(676) a wersja map to 0812 z bardzo dobrym pokryciem polski i danymi teleadresowymi.

do towerone:

ale przecież gdy mam włączony gps to automatycznie pokazuje mi gdzie jestem wiec po co ten start ??

nie rozumiem :wink:

Włączony GPS pokazuje Ci aktualną pozycję, ale jeśli chcesz wyznaczyć trasę nie z miejsca, w którym się znajdujesz tylko z jakiegoś innego, to właśnie wtedy używasz opcji START, już rozumiesz?

tak rozumiem :wink: tylko… próbowałem teraz zobaczyc odległość pomiedzy konkretnymi punktami, czas dojazdu itp i mam pewien problem…

wpisuje miejscowosc, ulice i potem wyskakuje to okienko i moge wybrac ( start, przez, koniec, prowadz do… ) i naciskam START i potem wraca mi do mapy i na mapie jest naniesiony taki czerwony punkt czyli to miejsce rozpoczecia;) ale co dalej ? gdy ponownie wchodze do menu i nacisam PROWADZ DO i znowu wpisuje inny adres(który ma stanowic finish) i naciskam KONIEC to wyskakuje mi czy zastąpić, usunąć START:/

o co chodzi ?

Gdy wybierzesz jakiś adres i klikniesz START, to nie powinno Cie cofać do mapy. Powinieneś mieć okno z wyborem kolejnego adresu. Być może w pamięci jest jakaś inna trasa, wejdź MENU wybierz TRASA i zobacz czy masz aktywną ikonkę SKASUJ, jak jest aktywna znaczy, że urządzenia już ma jakąś trasę wyznaczoną, kliknij na nią i skasuj tą trasę.

To nie do końca tak.

Opcja “prowadź do”, której użyłeś pozwala na wyznaczenie miejsca docelowego. Miejscem startu w tym wypadku jest zawsze punkt, w którym aktualnie jesteś.

Więc mimo iż wprowadziłeś punkt start, automapa po ożyciu opcji “prowadź do” stwierdziła, że chcesz zastąpić punkt startowy, który wyznaczyłeś - na punkt, w którym aktualnie przebywasz. Stąd wyskakuje pytanie czy usunąć start.

Jeśli chcesz ustawić na próbę jakąś trasę to zawsze po użyciu wcześniej opcji start - użyj potem opcji koniec, a nie prowadź do.

ok już do wszystkiego doszedłem :slight_smile: dzieki :wink: