Kilka pytań odnośnie dostępności UPC w niektórych budynkach

Mam kilka pytań odnośnie telewizji kablowych (w tym usługi dostępu do Internetu).  Ta sama opcja Internetu w UPC jest ponad dwa razy tańsza niż w Neostradzie, to tym bardziej mnie to nurtuje:).

 

W budynku po drugiej stronie ulicy jak i w budynku o numer niższy niż mój jest komplet usług UPC w tym Internet do 250Mbit. Jest to zaledwie kilkanaście metrów od mojego budynku. Dlaczego firma UPC nie zaoferowała swoich usług w moim budynku, skoro większość okolicznych budynków ma UPC tak w moim nie ma takiej opcji nawet podłączenia telefonu od nich? Czy są szanse, że UPC (czy też inne Vectry, Multimedie) w przyszłości podciągnie swoje okablowanie? Są w budynki w opłakalnym stanie gdzie okablowanie UPC może istnieć, to czemu część budynków UPC pomija?

Może właściciel budynku jest już inny i nie chce wpuścić UPC.

 

Jeśli tak nie jest, to odpowiedź na te pytania znać może tylko… UPC.

Może być, jak pisze Kpc21, brak zgody właściciela budynku, a może po prostu im się nie opłaca ciągnąć kabla. Kiedyś na forum był wątek, o tym, że UPC ma chyba 200m dalej okablowanie, a do użytkownika nie dochodzą, bo im się to nie opłaca finansowo.

Tutaj jest inna technologia, a cena często zależy od technologii. W łączach HFC łatwiej zapewnić wyższe przepustowości, niż na linii telefonicznej, linia telefoniczna nie była projektowana pod internet, więc ma też pewne ograniczenia.