Kilka pytań odnośnie dystrybucji Zorin OS

Witam dziś przez przypadek znalazłem fajną dystrybucje Linuxa Zorin oparta na Ubuntu.

Mam pytań parę:

Czy system ma preinstalowane kodeki i inne programy?

Czy jest po polsku?

Czy ktoś z niego już korzystał?

Dużo zajmuje miejsca na dysku?

Przepraszam za głupie pytania ale kompletnie nic nie znalazłem nawet na stronie producenta

  1. Kodeki - nie wiem. Jakieś programy ma.

  2. Jest po polsku.

  3. Możesz wypróbować w VirtualBox.

  4. Pewnie tyle co większość dystrybucji ze środowiskiem graficznym, czyli 2-5GB.

Zorin OS jest naprawdę warty zainteresowania . Szczególnie dla Ludzi którzy chcą się zapoznać z systemem Linux. Bardzo przypomina Windows , mozna takze wybrac w manu wyglad - XP, W7 , UBUNTU .

Zorin posiada 7 wersji które są ustawione pod potrzeby na przykład graczy,studentów itp.

Wszystkie sterowniki i kodeki są już zainstalowane , inne dodatki do pobrania w bibliotece . Ma nieduże wymagania systemowe. Wersja darmowa zajmuje 3.6GB na dysku.

Korzystam z niego dla zabawy - mam na pendrive -

obejrzyj ten film

Jeżeli zaś szukasz czegoś naprawdę małego na dysk i bardzo dobrze działającego to warto poznać Macpup oraz Bodhi linux które są oparte na wspaniałym środowisko E17 .

Szczególnie Bodhi Linux jest warty uwagi.

Macpup

Bodhi

Dziękuję za odpowiedzi a szczególnie Tobie MM6521 Macpup i Bodhi jakoś mi nie podeszły… hmm ale chyba nie będzie problemu z dograniem kodeków co??

Nie mam żadnych problemow z kodekami =D>

Jakby coś było nie tak pisz , będę tu zaglądał :wink:

Przypomina Windows? Chciałbym tylko zaznaczyć, że osobie, która jest przyzwyczajona do Windows i zaczyna szukać systemu podobnego do Windows nic go nie zastąpi. Jakieś 9 lat temu przestałem korzystać z Windows i po kilku latach korzystania wyłącznie z Linuksa, a potem równolegle z Mac OS X przestał mnie ten system obchodzić. Przyzwyczajeń nie da się w szybkim czasie oszukać, ale można je całkowicie zmienić.

własnie na tym polega tak zwana - inność Linuxa - Po prostu jest inny :wink:

Bo robienie kopi Windowsa nie miałoby chyba sensu?

Działa inaczej, inaczej zrobiony . Czy lepszy ? czy gorszy ? to pytania na które każdy sam sobie musi odpowiedzieć .

Dobrze jest jednak poznać rożne systemy i to nie tylko po to by je znać , to fajna droga do nauki przede wszystkim .