Kilka pytań odnośnie PayU w Allegro

Postanowiłem sprzedać konto steam z grami na Allegro i oto pojawiają się pytania.

  1. Czy jak nie mam konta na PayU to muszę założyć, aby przyjmować płatności?

  2. Jeżeli ja nie mam konta PayU to ktoś może wpłacić poprzez PayU i te pieniądze zginą?

  3. Czy jeżeli ktos wybierze płacę przelewewm tradycyjnym, a ja nie będę miał konta PayU to co wtedy? (Bo tam jest napisane, żeby wpłacić na PayU w Allegro a ten system przekaże na moje konto PayU, to jak?)

  4. Czy konto PayU jest bezpłatne?

  5. Da się wyłączyć opcję płatności PayU, by został tylko przelew bankowy?

PayU jest bezpieczne http://allegro.pl/help_item.php?item=2335

Nie da się wyłączyć Payu, konto jest bezpłatne…

PayU jest po to, abyś np. mógł zapłacić sprzedawcy w niedzielę czy w sobotę (kiedy przelewy nie działają) - bardzo sprytne rozwiązanie…Błyskawicznie można w ten sposób zapłacić klientowi, a nie trzeba czekać kilku godzin na przelew

To nie muszę zakładać konta na PayU.pl? Wystarczy, że skonfiguruję w panelu sterowania Allegro tak?

Nie wiem jak teraz jest (ja to załatwiałem jak było jeszcze Płać z Allegro) ;), ale PayU to wewnętrzny system płacenia na allegro i pewno jak się rejestrujesz na allegro to już masz konto na PayU. PayU możesz skonfigurować z własnym kontem w banku.

PayU to na chłopski rozum tak działa

podajesz w ustawieniach allegro swój numer konta

allegro posiada konta we wszystkich bankach jeżeli ktoś ci zapłaci poprzez PayU to możesz z tego konta przelać bezpłatnie na swoje konto

Nadal nie dostałem konkretnej odpowiedzi, czy muszę zakładać na PayU.pl czy w panelu sterowania allegro skonfigurować. W konfiguracji są wpisane już dane, tylko muszę wpisać numer konta. To tylo tak, czy muszę zakładać na PayU.pl?

Nie.