Kilka pytań odnośnie PS2

Ostatnio natknąłem się na ulotkę mediamarktu, gdzie ps2 kosztuje 400 zeta.

Nie znam się za bardzo na konsolach, czy jest to zatem dobra oferta? Konkurencyjny GameCube kosztuje trochę taniej, a XBOX trochę drożej (nowe, allegro). Czy cena PS2 może jeszcze bardziej spaść w związku ze zbliżającą się premierą PS3?

Która z tych konsol(ps2, gamecube, xbox) ma największe możliwośći?

Teraz pytania techniczne.

Czy kupując zestaw ps2 mam już wszystkie kable, etc potrzebne do grania, tak aby tylko podłączyć ją do tv i do gniazdka i jazda?

Czy telewizor musi spełniać jakieś standardy czy wystarczy zwykły philips i czy potrzebne sa jakieś specjalne wtyczki?

Jak to jest z kartą pamięci. Gdy jej nie mam a gram w grę to kompletnie nie mam możliwośći zapisać savów. Czy taka 8 MB karta wystarcza na zapis, ile tam savów wchodzi i jak to działa w ogóle.

Lista gier jest długa a ich ceny są już mniejsze, czy po przemierze ps3 jeszcze spadną i przez jak długi okres czasu po premierze ps3 będą wydawane gry na PS2?

Czy to się w ogóle kalkuluje?

Czy pecet, który ma 1-1,5 roku i jest ze średnio niskiej półki cenowej (powiedzmy do 2.500 zł) jest równy wydajnością do PS2? Bo najnosze kompy za kilka tysi juz przewyzszają plejkę.

A więc…Myśle,że 400 zł za ps2 to dobra cena.Game Cube’a raczej nie warto kupować.W Polsce jest to najmniej sprzedająca się konsola.X-box jest droższy ponieważ jest troszke lepszy od ps2 pod względem grafiki w grach,lecz nie jest to aż tak wielka różnica.Oficjalnie ps3 jest dopiero w Japonii więc prędko ta cena nie spadnie,a nawet jeżeli to będzie to naprawde minimalny spadek.Największe możliwości z tych trzech konsol ma raczej ps2.Kupując ps2 masz już wszystkie kable.Wkładasz kabelki.potem gniazdko i grasz.Myśle,że telewizor nie spełnia tutaj wielkiej roli.W końcu nie jest to x-box360 gdzie żeby sobie normalnie pograć i nacieszyć się jakoscią to trzeba mieć Acera.Wszystkie wtyczki będą w zestawie z ps2 jak już wcześniej wspominałem.Jeżeli nie masz karty pamięci nie możesz zapisać stanu gry.8 mega na karcie to dość dużo.Zresztą nie jest to jakaś jednorazówka.Możesz z niej kasować nie potrzebne save’y.Wchodzi na nią dość sporo zapisów.Sytuacja z ps2 będzie taka sama jak była z PSX’em.Nie zaprzestaną produkcji gier na dopóki konsola nie zniknie całkowicie z rynku tak jak to było z playstation 1.Ps2 będzie zaopatrzał ludzi w gry dopóki rynku nie zdominuje ps3,bo nie będzie im sie już tych gier robic po prostu opłacało.Myśle,że PC o.o którym wspominasz jest równy z ps2,ale i tak nie można tego jasno stwierdzić.Są to dwie całkiem inne rzeczy.Moge dać Ci radę.O ile się nie myle to w Listopadzie jest Polska premiera x-box360.Dozbieraj sobie jeszcze troche kasy i kup sobie właśnie 360ątke.Jeżeli nie interesowałaby Cię gra w internecie kup sobie tanśza wersje CORE i będzie gites.A do świąt jeszcze pewnie stanieje…Ale rób jak chcesz.

POZDRAWIAM!!

Jeśli zamierzasz dużo grać to inwestycja w PS2 będzie jak najbardziej trafna :slight_smile:

Oczywiście po wyjściu PS3, ceny PS2 spadną o ok 20-30 % więc będzie znaczny spadek wartości konsol.

Plusem za to jest, że w przypadku komputera, to ty musisz dostosowywać się do wymagań gier, a w przypadku konsol, to poducenci dostosowują się do nich, więc pozostaje tylko oszczędzać na gry :wink:

To raczej będzie duża różnica. Za kasę na PS2 + dodatkową która pozwoli kupić 360tkę będzie znowu bliżej do nowego kompa. Chciałbym kupić PS2 żeby nie martwić się o wymagania w grach(mimo iż wchodzi już ps3) w porównaniu z moim obecnym kompem.

PS3 wychodzi 17 listopada bodajże, tylko nie wiem czy również w Europie czy tylko Japoni/USA?

Ciekawe czy na gwiazdkę cena PS2 jeszczeby spadła(chociaż nie sądzę). Przecież mniej niż 300 zeta nigdy ps2 nie będzie kosztować.

A jeszcze mam kilka pytanek o formaty PAL i NTSC. W jakim działają gry na konsolę i czy tv musi być odpowiedni.

Co z połączeniem konsolki do internetu? Na jakiej zasadzie i przez jakie kable to działa?

I co z odtwarzaniem filmów DVD. W Polsce można wyświetlać filmy z numerkami 2 i 5. Czy kupując ps będę mógł oglądać filmy(znaczy czy będzie odpowiednio przestawiona dla Europy).

I co jeżeli chodzi o niezawodność konsoli. Czy mocno się grzeje, czy częssto się psuje(kilka miechów temu widziałem komunikat w gazecie o wymianie zasilaczy w niektórych modelach)?

PS2 za 400zł jak najbardziej sie opłaca. Warto kupić wersje ‘slim’ (zmniejszone gabaryty), bo ma od razu wejscie na podpięcie internetu (po prostu odłączasz kabelek od kompa od internetu i podpinasz do konsoli).

Warto kupić jeszcze ps2 dla gier. Coraz wiecej tytułów kosztuje w granicach 70zł (np. NFSU2, Gran Turismo 3 i wiele innych). Gry na ps2 bede jeszcze dłuuugo wydawane. No i nie musisz bac sie o wymagania :wink:

Dla ps2 najlepiej miec telewizor 100Hz, ale i na starszym sprzecie swietnie sobie radzi.

Jak wczesniej napisali, 8MB wystarczy.

W europie gry są PAL.

Spokojnie mozesz oglądać filmy DVD.

Grzać sie grzeje, ale przy normalnym urzytkowaniu sie nie spali :wink:

PS3 wychodzi 17 listopada bodajże, tylko nie wiem czy również w Europie czy tylko Japoni/USA?

W Japonii wychodzi za Tydzień,W USA za 2 tyg,a w Europie w marcu 2007.

A co do tej wersji SLIM miałbym wątpliwości.Wszyscy moi koledzy,którzy kupili mieli jakieś problemy.Laser,przegrzewanie itd.Ja mam pierwsze wydanie konsoli ps2(grubą)i jeszcze nigdy sie nie zepsuła.Niczym nie rózni się od slima oprócz wyglądu i wagi.Grafika ta sama…Jest głośniejsza,a co za tym idzie?To,że ma wiatrak,a wersja SLIM jest go pozbawiona.Zdecydowanie za szybko sie grzeje.Ja np jestem zapalonym graczem i jak już siąde to sie nie odsiąde,a w Slimie będziesz musiał robić przerwy żeby sie nic nie przegrzało.A co do pytania o internet to Slim ma wbudowany Network Adapter,a gruba nie wiem.Ja sie nie interesuje grą w sieci,bo to raczej mało przydatne(jak dla mnie).

Jak podało SONY ogólnoświatowa premiera odbędzie się w listopadzie.

Premiera w Europie marzec '07 co i tak podobno ma przesunąc się na maj '07

Ogólnoświatowa ;]

Szczerze mówiąć zdecydownie w to wątpię.

Cena PS2 jest na takim poziomie że kto ma ją kupić i tak kupi, więc obniżka jest mało realna.

Nawet samo SONY kilkanaście razy powtarzało że nie będzie żadnych obniżek cen PS2 po premierze PS3.

Polecam pośledzić newsy na gry.wp.pl i gry.o2.pl

U mnie nie ma z tym zadnych problemów. Mam slima od 9 miesiecy i do tej pory nic sie nie stało. A czasami potrafie przysiasc do 3 godzin dziennie, w porywach 4.

Tak samo chodziły ploty o tym, ze SLIM miał wadliwe lasery. Bzdura. Warto kupic slima dla network adaptera. Swietna zabawa grajac w takiego NFSU2 przez neta :slight_smile:

No i slima dzieki swoim gabarytom mozna zabrac na jakis wyjazd, lub na nudny tydzien do babci z Otwocka :wink:

Grzać to sie xBox grzeje, większość egzemplarzy wydawanych w USA miała wadliwą instalacje :stuck_out_tongue:

Mój kumple potrafi siedzieć 20 h przed PS2 i nic mu się nie dzieje :slight_smile:

Czyli jak mam net podłączony do karty sieciowej kablem RJ 45 to będzie pasował pod PS2 i to jest właśnie to wejście Network Adapter?

A tak w ogóle to są tylko 2 rodzaje ps2- starsza wersja i nowsza slim, czy wyróżnia się jeszcze inne modele. Chodzi mi o oznaczenie SCPH, bo na stonie głównej ps widzę kilka rodzajów(70002 i 70003).

Dobra a jeśli chodzi jeszcze o kable, na stonie widzę: Kabel AV(zintegrowane audio-wideo), Kabel Component AV, Kabel S VIDEO, Kabel Euro – AV. Czy one wszystkie są w zestawie?

hm, 4 godziny, grałeś w GT4? Gdzie trzeba jechać ok 5 dni bez wyłączania konsoli, mozna włączyc auto pilota i przyśpieszyć x3, ale to itak ok 30 godz. :stuck_out_tongue: