Kilka pytań odnośnie reinstalacji systemu windows 7

Witam,

głupio się przyznać, ale jeszcze nigdy nie robiłem formata kompa. Jednak przyszedł czas, gdy jest mi to niezbędne, bo system przymula. Mam oryginalnego windowsa 7 Home Premium x64 i partycje 100GB na c, a na d i e po 450 i w tym jest pierwsze pytanie, czy mogę zrobić 100GB na c, a 900 na d i nie miec dysku e?? 2 pytanko, czy instalacja win 7 wygląda podobnie do instalacji XP na virtual pc?? I jeszcze jedno, są jakieś żelazne kroki, które trzeba wykonać po formacie, czy komputer jest od razu sprawny i pusty, pobierze sobie sterowniki sam, czy muszę je instalować?? Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdro

Formatowanie dysku http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku i ponowna instalacja systemu (a nie “formata kompa” - takie coś nie istnieje) nie jest w większości przypadków konieczna do przyspieszenia działania komputera.

Wystarczy dokładnie posprzątać system ze zbędnego oprogramowania i innych śmieci.

Tak, bez najmniejszego problemu.

Po formatowaniu należy jeszcze zainstalować system operacyjny, bez tego nic nie zrobisz sensownego na komputerze.

Po zainstalowaniu systemu wszystko zależy od tego jakie masz w Swoim komputerze podzespoły - do części wymagane będzie zainstalowanie sterowników ze strony producenta a do części wystarczy to co zostanie wyszukane na Windows Update.

PS. Partycje oznacza się wielkimi literami (C, D a nie c, d)

Warto jeszcze dodać, że w Windows Update sterowniki zazwyczaj są baaardzo stare, więc wyposaż się zawczasu na stronach producentów :stuck_out_tongue:

Spróbuj jeszcze defragmentowania. Nie wiem jak jest w Win7, ale na WinXP defragmentację musiałem wykonywać co miesiąc, a inaczej system zwalniał kilkakrotnie.

Kilerek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif