Kilka pytań odnośnie składania komputera

Mam kilka pytań odnośnie składania komputera. Wcześniej znajomy mi zawsze to robił ale teraz chcę zrobić sam. a więc przejdźmy do rzeczy.

  1. Czy ten zasilacz http://www.allegro.pl/item449961866_corsair_vx550w_gw_5_lat_wydajny_sklep_550w.html będzie miał wszystkie odpowiednie wtyczki co do tego zestawu który mam w opisie? Czy ma on złącza do SLI bo nie wiem. Może kiedyś bym je zrobił ale raczej nie.

2.Czytałem test Komputer Świata z 14.07.08 w którym oceniali chłodzenie na procesory. Pierwszy w teście był Pentagram Freezone HP-120 Alcu Karakorum który ma temperatury 28/38 stopni pracy jałowej i obciążenia przy 47db głośności a zainteresował mnie Scythe Zipang który był 4 w teście a ma temperatury od 27-35 stopni przy głośności 27db więc w czym ten pentagram jest lepszy. Biorąc pod uwagę dane z testu to bym brał Scythe Zipang ale mnie dziwi że pentagram był pierwszy.

3.Czy łatwo ominąć zabezpieczenia Windowsa Visty 64bit bo albo kupię oryginała albo pirata będę miał a tak bym zawsze cos zaoszczędził.

4.Czy po złożeniu kompa czyli podczepieniu do siebie wszytskich elementów będę musiał coś jeszcze zrobić (ustawiać jakieś zworki itp) czy tylko jeszcze instalacja systemu i już?

Najlepsze są wentylatory Arctic-Cooler. Mają bardzo ciche i wytrzymałe łożyska, praktycznie ich nie słychać. W przypadku procesora i wentylatora Freezer należałoby się upewnić, czy się zmieści, czy żeberka chipsetu nie będą przeszkadzać.

Obudowę mam ta więc raczej pomieści. http://www.allegro.pl/item449050141_obu … t_wwa.html

A znasz jakieś parametry tego chłodzenia???

Ad 1. Tak, ma.

Ad 2. Ilu ludzi tyle opinii na temat zasilaczy :slight_smile: W każdym razie bierz zasilacze jakiejś znanej marki, dzięki temu unikniesz niespodzianki w postaci 500w na pudełku, 450w w rzeczywistości przy okazji cichym jak startujący odrzutowiec.

Ad 3. Vista 64 bit kosztuje około 280 złotych (Basic) i 320 (Premium) więc jeśli stać Cię na nowego kompa to i na system też powinno (przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę). Jeśli chcesz piracić tylko po to, żeby mieć w systemie Aero to współczuję.

Ad 4. A to już zdaje się zależy od płyty głównej, ja nic nie musiałem przestawiać.

Visty nie chcę mieć dla aero bo i tak bym nie używyał tylko dla 64bit a XP 64bit to dno i jakies nie dorobione /cenzura/.

Wnioskowałem to po Twoim podpisie. Skoro chcesz mieć ją dla ramu to albo Basic albo Premium. Ja też brałem 64 bit dla ramu, kupiłem Basic i jakoś portfel mi okropnie z tego powodu nie ryczał (żeby nie było, nie jestem żadnym prezesem :wink: ). Aha, jedna sugestia - zgraj sobie na płytkę albo pendrive’a ze stronek producentów sprzętu, który kupujesz, sterowniki do systemów 64 bit bo jest mała szansa, że będziesz je miał na płycie dołączonej do np. karty graficznej, a Vista ich ilością też nie oszałamia. Mówię to z własnego doświadczenia, system nie widział mojej karty a dołączone sterowniki nie chciały się zainstalować.

Dzięki. A co do innych pytań zna ktos jeszcze odpowiedzi bo te wcześniej nie były zbyt wylewne. XXXXXXXX


Cenzura działa w określonych sytuacjach. Powtórzenie

z wykropkowaniem nie zmienia sensu zdania.

Asterisk

Karakorum wydajne i tanie, ale słyszalne na wysokich obrotach. Jak z budżetem na chłodzenie proca?

“pirata” - dziwne, że za takie teksty Asterisk nie zamknął tematu…

No może asterisk też jest jednak człowiekiem. Na chłodzenie proca mam tak jak na to chłodzenie które u góry czyli około 150zł. W testach tamten był najlepszy wiec sie na niego chyba zdecyduję. A jak jeśli chodzi o inne pytania???

Człowiek nie człowiek, zasady są.

Co do chłodzenia, to kierowałbym się bardziej http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838 niż KŚ. Tylko weź pod uwagę, że ceny poszły w dół i za takiego ThermalRight Ultra-120A zapłacisz już niecałe 100zł.

A na które inne pytanie nie uzyskałeś wystarczającej odpowiedzi?

No chciałbym zeby ktos też bardziej doświadczony się odezwał taki jak ty.

  1. Zasilacz ma 2 wtyczki PCI-E, ogólnie dobry wybór z tym corsairem.

  2. Ja osobiście ostatnio kupiłem 120A i do tego dokupiłem wentylatorek Scythe Slp Stream 1900 rpm i jestem bardzo zadowolony. W stresie mój e7200 @@ 3,4GHz (oc in progress :D) ma 51*C. Karakorum był by rozwiązaniem tańszym ale sądzę, że trochę mniej wydajnym więc wybór zależy od budżetu.

  3. Poczytaj regulamin, nawet jak by ktoś chciał to nie udzieli Ci rady “piracenia” czegokolwiek.

  4. Jaka płyta główna?

Gigabyte n650SLI DS4L

Nie sądzę byś musiał kombinować cokolwiek ze zworkami i innymi pierdołami. Wkładasz CPU na miejsce, zakładasz cooler, wsadzasz RAM i karty rozszerzeń, podłączasz kabelki i odpalasz komputer. Wszystko powinno działać.

Ok dzieki to chyba wszystko.

agg Himak znowu Ty… skoro masz taką zasiłke OCZ StealthXStream 600W SLI to w końcu zdecydowałeś się na Corsaira? ;>