Kilka pytań odnośnie Toshiby L650-14G

Witam, jak w temacie. Mam kilka pytań odnośnie tej toshibki którą kupiłem jakieś 3 miesiące temu. Jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony ale zastanawiam się czy został na tym laptopie wgrana gdzieś jakaś aplikacja którą mogę automatycznie zassać najnowsze sterowniki? Bo gdy szukam ich na stronie producenta to nie mogę znaleźć dla tego modelu. W ogóle nie mogę znaleźć tego modelu na stronie toshiby. Drugie pytanie odnośnie płyty głównej? Czy ktoś wie jaką mogę w nim mieć płytke? Sprawdzałem komputer programem everest home edition i jest napisane ze płyta główna nieznana.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kupiłeś niezły sprzęt, dobra grafika. Sprawdź sprzęt programem Everest Home Ultimate /płatny, pełna wersja/ i nie przejmuj się. Ja mam tak samo. Również nie ma mojego modelu na stronie toshiby. Tej toshibie to już wali coś. Podają tyle modeli, że sami się gubią w nazewnictwie i mają nadzieję /słuszną/, że ludzie pogubią się jeszcze bardziej, a oni będą mogli na tym nieźle zarabiać modyfikując modele, heh :frowning:

No obawiam sie że procek może nie dawać rady np przy Wiedzminie 2 jak wyjdzie :smiley: Ale wracając do tematu co ze sterownikami? Bo kurde jednak chciałbym w jak najlepszym stopniu wykorzystać tego lapka.

Hej,

Ewentualnie posłuż się innymi programami, które są na bieżąco uaktualniane - mam na myśli na przykład CPU-Z czy Speccy. Everest Home Edition nie jest rozwijany od dobrych kilku lat, więc z nowszym sprzętem na wielkie problemy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Powtarzam, masz niezły sprzęt, ale to laptop i nie wymagaj od niego za wiele w stosunku do gier za taką cenę. Nie znam Wiedźmina, ale jak czekasz na drugie wydanie gry, to dla komfortu kup sobie lepiej sprzęt stacjonarny, lub laptopa za 5000 wzwyż, choć i na twoim w okrojonych opcjach da się spokojnie pograć. Twój procesor jest dobry, co ma nie dawać rady przy Wiedźminie? W grach pracuje grafika, procesor tylko ją wspiera :slight_smile:

Hej,

Koniecznie zatem wyczytaj z programów, w jaką płytę główną jest wyposażony (szczególnie ważny jest chipset mostku północnego, czyli NorthBrigde) oraz jaka karta graficzna drzemie pod obudową. Warto sprawdzić też kartę dźwiękową oraz - ewentualnie - model karty WiFi. Gdy będzie znało się te właśnie informacje będzie możliwe znalezienie sterowników na stronach producentów poszczególnych komponentów. Po pierwszych specyfikacjach widać, że sterowniki do płyty ściągnąć można ze strony Intel’a, sterowniki do karty graficznej ze strony ATI. Zostaje więc kwestia karty dźwiękowej - pewnie Realtek - oraz sieciówki - Intel, Broadcom lub Realtek.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przecież wszystkie dane techniczne na temat komponentów wewnętrznych laptopa /oprócz płyty głównej/ podane są na stronie sprzedającego sprzęt sklepu. Everest potrzebny jest tylko dla identyfikacji płyty głównej

Hej,

Niekoniecznie. Po pierwsze laptopy oprócz podstawowych numerów modelu posiadają też numer serii. Laptopy tego samego modelu mogą nieznacznie różnić się konfiguracjami. Prosty przykład - Acer Aspire 6930 - niektóre wyposażone są w karty graficzne GeForce 9600M G, inne w GeForce 9300M GS, jeszcze inne posiadają napęd Blue-Ray - w wszystkie są sygnowane jako Acer Aspire 6930. :slight_smile: Po drugie na danych sklepów też nie do końca można polegać - zdarzają się na nich dość często istotne przekłamania. No i po trzecie - niektóre modele ciężko znaleźć nawet na stronie producenta - nie mówię już o innych stronkach netowych. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus