Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

(Bartosz82) #1

Na moim laptopie z windows 10 zauważyłem - tu już w sumie trwa od samego przejścia z windows 7 do windows 10 (było to gdzieś we wrześniu w tamtym roku) -

(hubert987) #2

u mnie pojawia się logo win 10 (nie kręci się) następnie szybko mrugnie (czego nie powinen robić) i pojawi się zapraszamy i włączone! czas włączania u mnie to ok 5-7s bo mam szybkiego ssd-ka.

może pomóc uaktualnienie z poziomu windows. obraz znajdziesz tu . jest tam chyba opcja zaktualizuj przed uaktualnieniem (jak byś miał stary obraz)

(Bartosz82) #3

Jak to zrobie to wtedy mi się ta wersja windows 10 odinstaluje i potem jakby od nowa zainstaluje się czy tam zaaktualizuje się tak jakbym dopiero teraz przechodził z windows 7 na windows 10 tak ? jeśli tak, to ja tak nie chce.

Może kolejne łatki Microsoftu coś  poprawią w tej kwestii.

(hubert987) #4

dane zostaną (jak o to chodzi)

(Bartosz82) #5

Ale to jest tak, jakbym instalował windows na windows tak ? Taka nakładkowa instalacja.

(hubert987) #6

dostajesz katalog windows.old który można przywrócić bąź usunąć 

(Bartosz82) #7

A jakie się wiąże z tym ryzyko ? coś stracę przez to ? Pytam, bo wole się upewnić wcześniej.

(hubert987) #8

nie ma większego ryzyka, to jest tylko uaktualnienie polega na uaktualnieniu systemu. trwa to 10-30min to co tracisz to fakt, że musisz dostosować ustawienia systemu od nowa (te przy instalacji systemu(personalizacja) nie systemowe) wszystkie dane i ustawienia zostaną. na dysku będziesz miał starą kompilacje windowsa którą można przywrócić bądź usunąć (np cclaner’em)

w skrucie nie ma ryzyka, nic nie tracisz ale nie mam 100 procętowej pewności, że pomoże (na pewno nie zaszkodzi)

jak  to zrobić?: odpalasz program i wybierasz _utwórz nośnik instalacyjny _i wybierasz pendrive albo iso (może być na płytę) wybierasz taką samą wersje windowsa jaka posiadasz. on ci zrobi co trzeba i będziesz miał windowsa na pendrive. Potem włączasz setup.exe i instalacja windows 10 (gdzieś dalej jest opcja zachowaj dane i tak zostaw)

a z aktualizowaniem to jak byś miał stary nośnik (że wcześniej zrobiony) to się ciebie nie tyczy 

jak cos nie rozumiesz to pisz

(Bartosz82) #9

Jeśli używam najnowszej wersji windows 10 - mam tu na myśli zainstalowane aktualizacje te 13 kwietnia br., KB 3147458 to jeśli skorzystam z tego co mi podałeś to wtedy cofnie mi to tak ? i będę musiał od nowa aktualizować ?

Czy po prostu ta łatka KB 3147458  już tam jest ?

(hubert987) #10

jak pobierzesz teraz obraz na pendrive czy dvd to będzie najnowsze