Kilka pytań odnośnie zakupu Win8

(zubek29) #1

Witam! Posiadam Windows Vista 32bit przez co nie mogę odczytać 4GB RAMu a ostatnie pojawienie się Windowsa 8, patrząc na jego cenę bardzo mnie zaciekawiło. Ogólnie chodzi mi o to czy przy kupnie Win8 ze strony Microsoftu w cenie 129zł to jedynie uaktualnienie czy będę mógł go załóżmy za rok przeinstalować. Czy w ogóle opłaca się przeinstalować już teraz czy lepiej poczekać aż się ustabilizuje itd. Z góry dziękuję.

(Michal Widlak) #2

Kup teraz gdyż promocja jest do końca stycznia a instalować możesz w dowolnym okresie. Pamiętaj jednak, że kupując w obecnej promocji wersję Windows 8 PRO nabywasz prawo do nieodpłatnego otrzymania kodu produktu dla Windows Media Center - oferta ograniczona czasowo.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ture-packs

(Dominik2012r) #3

System jest stabilny, aktualizować windowsa 7 nie polecam… bo po co jak nie ma się dotykowego ekranu a oni nic innego nie zrobili tylko delikatnie zmienili windowsa 7 i dodali te kafelki… a to że się szybciej uruchamia lub szybciej wyłącza… jest to spowodowane tym że komputer prawie za każdym razem niby że się wyłącza… ale uważam ze to jest hibernacja… choć w pełni niby się zamykają wszystkie procesy… ale włączając komputer… za którymś razem odczuć można że uruchamia się jak windows 7, jest to tylko delikatne ulepszenie, i cały wygląd zmieniony i bez tego “Startu” w lewym dolnym rogu a co do Windows Media Center… i tego kodu to do dziś nie dostałem na emaila… i nici z tego programu… po przesiadce na 8 nie odczuwa się za bardzo komfortu użytkowania… a te niby kafelki… to bez dotykowego ekranu są w pewnym sensie bezużyteczne, ale pobawić się można. po 15.01.2013 nie poleciłbym kupować za 250 lub więcej… choć windowsa xp i vistę można zaktualizować choćby po to by mieć bezpieczniejszy system, a i polecam przeczytać licencję, same ciekawostki, hehe

(zubek29) #4

Dzięki za odpowiedzi. Tylko że lekko się pogubiłem, tzn. Windowsa 8 kupię za 129zł czy za 249zł bo i tu jest niby pro i tu więc nie rozumiem. A dlaczego mówisz że po 15.01 nie opłaca się kupować skoro promocja jest chyba do 31.01? I jeszcze to co wcześniej, jeśli kupię te uaktualnienie to czy będę mógł reinstalować system kiedy chcę? I jeśli tak to na jakiej zasadzie? I ostatnie, czy po zainstalowaniu Win8 nie będę miał problemów ze sterownikami, programami i grami, chodzi o to czy jeśli sterownik/program jest kompatybilny z Windows 7 to z 8 też będzie?

(Depedro70) #5

Wszystko zależy jaki masz sprzęt.Jeśli jest w miarę nowy i producent ma sterowniki to nie powinno być problemu.

(Dominik2012r) #6

teraz za 129, później za 250 lub drożej… jeśli jest do 31.01 to sorki… myślałem że do 15 jest ta promocja. System można instalować jak kiedyś czystego XP-ka, lub można robic uaktualnienie, wtedy np. windowsa 7 nam przerzuca pliki do folderu C/Windows.old, sterowniki prawie wszystkie będą pasować… grafikę można ze strony producenta grafiki ściągnąć i będzie ok, pod windows 8. System za cenę 129 zł może i się opłaca… ale uważam że może się znudzić… bo to jest trochę lepsza kopia windowsa 7, kto zainstalował… cos o tym wie, ale dla zabawy można nabyć ten system za parę groszy.

(zubek29) #7

OK, już wszystko jasne, wielkie dzięki za odpowiedzi. Chyba się zdecyduję bo jednak przesiadka z Visty która nie odczytuje 4GB RAMu chyba się opłaca. No nic, jeszcze raz dziękuję.

(Dominik2012r) #8

z visty to się bardzo opłaca… bo system nie będzie zamulał… nie wiem czy tak dobrze dobierzesz sterowniki… ale powinno być wszystko ok… bo windows vista jest lipnym systemem… a za 129 zł masz windowsa 8, w sumie polecam… taka aktualizację,

(Michal Widlak) #9

Za 129 zł kupujesz tylko klucz produktu Windows 8 PRO (nośnik pobierasz z serwerów Microsoftu);

Za 249 zł kupujesz fizyczny nośnik Windows 8 PRO oczywiście wraz z kluczem (otrzymujesz dwie wersje systemu: 32 i 64 bit);

Promocja jest do 31 stycznia 2013r.

Data 15 stycznia 2013 wiąże się z wygaśnięciem wszystkich testowych wydań wersji beta Windows 8.

Nie ma problemów ze sterownikami, programami.

Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:09

Żaden 32 bitowy system Windows nie odczyta Ci 4GB pamięci RAM, nawet Windows 8!

Żeby było jak chcesz to należy zainstalować wersję 64 bitową i wtedy nawet Vista widzi i korzysta z większej ilości RAMu.

(Dominik2012r) #10

haha… za 129 zł też dostajesz nośnik… ale to jest dodatkowo płatne… ok 80 zł, ciekawostka… obraz systemu ściągniętego można nagrać na pendrive lub też na CD,

za 129 zł kupujesz system online a za 250 kupujesz ten system obecnie w sklepach komputerowych, 32 bity i 64 bity,

(zubek29) #11

A gdy kupię tą wersję za 129zł to mam i 32 i 64 bitową wersję?

(Michal Widlak) #12

Teoretycznie pobierasz taką wersję jaka jest na kompie, na którym uruchamiasz Asystenta Uaktualnienia. Mnie nigdy nie udało się pobrać x64 (mimo aktualizacji z systemu 64 bit).

(zubek29) #13

Czyli nawet po przeinstalowaniu na Win8 z tej wersji za 129zł dalej nie odczytam pełnych 4GB RAMu jeśli teraz mam Viste 32 bity?

(Michal Widlak) #14

Jeśli to będzie wersja x86 to nawet za 549 zł nie odczytasz (a raczej nie wykorzystasz) 4GB RAMu.

(zubek29) #15

Ale ja pytałem konkretnie o wersję za 129zł ze strony microsoftu, czy jest ona tylko w 32bitach czy w 64 również?

(Michal Widlak) #16

Tam kupujesz tylko klucz produktu! następnie pobierasz wersję Windows 8 PRO i teraz:

• jak uruchomiłeś Asystenta Uaktualnienia z poziomu systemu Windows 32bit to pobierzesz wersję 32bit;

• jak uruchomiłeś Asystenta Uaktualnienia z poziomu systemu Windows 64bit to pobierzesz wersję 64bit;

Jak ja kupowałem to nie udało mi się pobrać wersji x64 mimo spełnienia wszystkich warunków. Ale nie zrażony tym nie pobierałem dalej z serwerów M$ tylko skopiowałem sobie nośnik x64 od kumpla (Microsoft dopuszcza takie rozwiązanie) i po bólu.

(zubek29) #17

OK to teraz już wszystko rozumiem. Sory za takie dopytywanie i bardzo dziękuję.