Kilka pytań odnośnie zmiany systemu na telefonie

Witam.

 

Chiałbym zmienić system na swoim telefonie (Sony XPERIA S), o ile to oczywiście da wymierne efekty. Mam jednak kilka pytań odnośnie tego zabiegu.

 

  1. Czy konieczny jest odblokowany bootloader? (Słyszałem, że jeśli chciałbym wgrywać system oparty o swój standardowy  (4.1.2), to ten zabieg nie jest konieczny, jednak jeśli byłby to jakiś inny, to wtedy tak. Więc jak to jest?

 

  1. Czy dałoby się wgrać np. Android 6.0?

 

  1. Przymierzam się też do Cyanogen Mod. Z tego, co wiem, najnowsze wydanie ma nr 14. Jednak kiedy na stronie cyanogen mod wchodzę w zakładkę ze swoim telefonem, system, jaki mogę wybrać ma nr 9. W takim razie mogę zainstalować wersję nr 9 czy 14 także?

 

  1. Jakie uniedogodnienia spotkają mnie po instalacji cyanogena?

 

  1. Na koniec ogólnie: czy w ogóle warto?
  1. Tak. Wymagany jest odblokowany bootloader. (w przypadku takiego samego systemu jaki posiadasz, jak wgrywasz to bootloader zostawia się w spokoju, a reszta danych jest nadpisywana przy flashowaniu. W przypadku nowego systemu  booloader musi zostać nadpisany, więc jest konieczne jego wcześniejsze odblokowanie)

  2. Niestety nie. (http://static.googleusercontent.com/media/source.android.com/en//compatibility/6.0/android-6.0-cdd.pdf)

  3. Możesz zainstalować tylko ostatnią wersję wspieraną dla twojego urządzenia. (v9)

  4. Na pewno system żwawiej będzie chodzić i więcej pamięci RAM będzie dostępnych dla aplikacji, poza tym większa konfigurowalność.

  5. Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć :slight_smile:

Kolego,

pofatyguj się na forum http://forum.android.com.pl/forum/442-sony-xperia-s-lt26i/

ponieważ nie jest to już nowy model, to większość jest tam wyjaśniona.