Kilka pytań przed powieszeniem PC na ścianie

Witam, postanowiłem przyczepić do ściany swojego PC. Teraz mam kilka pytań:

 

  1. w jaki sposób uczepić ? myślałem nad wycięciem tej blachy do której się przykręca płytę główną z obudowy nie szkoda bo to stary (koniec lat 90-tych) NO-NAME któremu bliżej do piekarnika niż obudowy. Może jednak wykorzystać inny materiał ?

 

  1. co z dyskami, zasilaczem etc. tzn. zrobić jakąś półeczkę, przyczepić pionowo do tego, do czego przyczepię MoBo lub może płytę osadzić na tyle nisko, abym mógł położyć dyski na biurku ?

 

  1. posiadam taśmę PCI-E i zastanawiam się czy by jej nie wykorzystać tutaj, jest sens ? (grafika low profile)

 

  1. czwarte i ostatnie pytanie - bezpiecznie będzie umiejscowić płytę obok okna ?

wygląda to tak:

nawo266

 

 

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

znaczy, jak Ty chcesz to montowac?

tak -> http://i.imgur.com/tDusj.jpg

czy tak -> http://zedomax.com/blog/wp-content/uploads/2007/04/pc-furniture-case-2.jpg

 

w pierwszym wypadku, wycinasz calą tackę, włącznie ze slotami na karty rozszerzeń i mocujesz do kawalka choćby deski

w drugim - prościej dorobić półkę lub nawet wbić dwa pręty w ścianę i na tym postawić bude… 

daj foto swojej budy z zewnątrz i wewnątrz. napisz czy byłbyś w stanie coś samodzielnie przerobić, pociąć blachę itp.

co do pytania - jak najbardziej tak, tylko zasilacz mam niemodularny a ciąć i lutować kabli nie będę, ze względu na gwarancję.

 

wnętrze:

przy grafice mam podpięty wiatraczek (oryginalnie chłodzenie pasywne) pod molexa 5V. Wiem że kable powinny być pochowane, ale w tym przypadku to fizycznie nie możliwe. Pracuje przy otwartej obudowie (temperaturki). Nagrywarkę DVD mam pod taśmę, ale ona w sumie jest mi zbędna.

 

zewnątrz:

jak widać obudowa bardzo stara. Dostałem całego PC z Athlonem XP 2200, GF 6200 AGP na Asusie a7v600-x i zasilaczem NO-NAME (nie korzystam z niego na tym PC co mam teraz - na nim mam Fortrona 450W)

 

@clockwork

oczywiście to pierwsze, umieszczając tylny panel wejść i wyjść w moją stronę, aby był czymś jak panel przedni w obudowie.

ogólnie to bym nie wyciągał kompa z budy i zrobił bym to jak niżej:

 

http://i.imgur.com/wnYlz51.jpg

trzeba takie coś zrobić aby temperatury obniżyć, 

wentylator na chłodzeniu trzeba przełożyć na drugą stronę aby wywiewał ciepłe powietrze z budy, natomiast dodatkowy wiatrak na tylnej ściance znacznie poprawi obieg powietrza więc nie będzie trzeba kręcić mocno wiatraków aby mieć niezłe efekty - czyli dobre chłodzenie procka. 

ostatni wentylator w podłodze budy można zamontopwać aby poprawic obieg i “dostawę” zimnego powietrza w budzie. będzie wdmuchiwał do wewnątrz zimne powietrze co pozwoli obniżyć temperaturę płyty i procka. ale zanim go zamontujesz zrób wersję z dwoma wentylatorami. zamknij budę i wsadź brakującą zaślepkę za cd-rom

ogólnie to nie ma co się bawić w rozbieranie kompa bo to delikatny sprzęt więc wilgoć jak i kurz szybciej się dostają i jest większe ryzyko uszkodzenia sprzętu, chyba ze to ma być tylko na wystawę. oczywiście nie będzie super efektu jak powiesisz całą budę wiec bym to dopuścił ale sam zdecyduj.

jak wspominałem, chodziło mi bardziej o przykręcenie płyty głównej do ściany…

a jaki masz z tym problem?

 

bierzesz kawalek sklejki średniej grubości i przykręcasz do niej poszczególne elementy na odpowiednich dystansach - są potrzebne ze wzgledu na ew. wilgoć - dyski mogą zostać w koszyku, z DVD nie skorzystasz (chyba, że szczelinowe kupisz), zasilacz możesz umocowac opaskami/taśmami jakimiś…

 

http://www.techradar.com/news/computing/pc/how-to-wall-mount-your-pc-1090142

dobra, poradzę sobie… w każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem.