Kilka pytań przed powieszeniem PC na ścianie

(Nawo266) #1

Witam, postanowiłem przyczepić do ściany swojego PC. Teraz mam kilka pytań:

1. w jaki sposób uczepić ? myślałem nad wycięciem tej blachy do której się przykręca płytę główną z obudowy nie szkoda bo to stary (koniec lat 90-tych) NO-NAME któremu bliżej do piekarnika niż obudowy. Może jednak wykorzystać inny materiał ?

1. co z dyskami, zasilaczem etc. tzn. zrobić jakąś półeczkę, przyczepić pionowo do tego, do czego przyczepię MoBo lub może płytę osadzić na tyle nisko, abym mógł położyć dyski na biurku ?

1. posiadam taśmę PCI-E i zastanawiam się czy by jej nie wykorzystać tutaj, jest sens ? (grafika low profile)

1. czwarte i ostatnie pytanie - bezpiecznie będzie umiejscowić płytę obok okna ?

wygląda to tak:

(Agatonster) #2

nawo266

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Jjoasz) #3

znaczy, jak Ty chcesz to montowac?

tak -> http://i.imgur.com/tDusj.jpg

czy tak -> http://zedomax.com/blog/wp-content/uploads/2007/04/pc-furniture-case-2.jpg

w pierwszym wypadku, wycinasz calą tackę, włącznie ze slotami na karty rozszerzeń i mocujesz do kawalka choćby deski

w drugim - prościej dorobić półkę lub nawet wbić dwa pręty w ścianę i na tym postawić bude… 

(Chojinka) #4

daj foto swojej budy z zewnątrz i wewnątrz. napisz czy byłbyś w stanie coś samodzielnie przerobić, pociąć blachę itp.

(Nawo266) #5

co do pytania - jak najbardziej tak, tylko zasilacz mam niemodularny a ciąć i lutować kabli nie będę, ze względu na gwarancję.

wnętrze:

przy grafice mam podpięty wiatraczek (oryginalnie chłodzenie pasywne) pod molexa 5V. Wiem że kable powinny być pochowane, ale w tym przypadku to fizycznie nie możliwe. Pracuje przy otwartej obudowie (temperaturki). Nagrywarkę DVD mam pod taśmę, ale ona w sumie jest mi zbędna.

zewnątrz:

jak widać obudowa bardzo stara. Dostałem całego PC z Athlonem XP 2200, GF 6200 AGP na Asusie a7v600-x i zasilaczem NO-NAME (nie korzystam z niego na tym PC co mam teraz - na nim mam Fortrona 450W)

@clockwork

oczywiście to pierwsze, umieszczając tylny panel wejść i wyjść w moją stronę, aby był czymś jak panel przedni w obudowie.

(Chojinka) #6

ogólnie to bym nie wyciągał kompa z budy i zrobił bym to jak niżej:

http://i.imgur.com/wnYlz51.jpg

trzeba takie coś zrobić aby temperatury obniżyć, 

wentylator na chłodzeniu trzeba przełożyć na drugą stronę aby wywiewał ciepłe powietrze z budy, natomiast dodatkowy wiatrak na tylnej ściance znacznie poprawi obieg powietrza więc nie będzie trzeba kręcić mocno wiatraków aby mieć niezłe efekty - czyli dobre chłodzenie procka. 

ostatni wentylator w podłodze budy można zamontopwać aby poprawic obieg i “dostawę” zimnego powietrza w budzie. będzie wdmuchiwał do wewnątrz zimne powietrze co pozwoli obniżyć temperaturę płyty i procka. ale zanim go zamontujesz zrób wersję z dwoma wentylatorami. zamknij budę i wsadź brakującą zaślepkę za cd-rom

ogólnie to nie ma co się bawić w rozbieranie kompa bo to delikatny sprzęt więc wilgoć jak i kurz szybciej się dostają i jest większe ryzyko uszkodzenia sprzętu, chyba ze to ma być tylko na wystawę. oczywiście nie będzie super efektu jak powiesisz całą budę wiec bym to dopuścił ale sam zdecyduj.

(Nawo266) #7

jak wspominałem, chodziło mi bardziej o przykręcenie płyty głównej do ściany…

(Jjoasz) #8

a jaki masz z tym problem?

bierzesz kawalek sklejki średniej grubości i przykręcasz do niej poszczególne elementy na odpowiednich dystansach - są potrzebne ze wzgledu na ew. wilgoć - dyski mogą zostać w koszyku, z DVD nie skorzystasz (chyba, że szczelinowe kupisz), zasilacz możesz umocowac opaskami/taśmami jakimiś…

http://www.techradar.com/news/computing/pc/how-to-wall-mount-your-pc-1090142

(Nawo266) #9

dobra, poradzę sobie… w każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem.