Kilka pytań w sprawie nowego laptopa Hp 250 4g, i5, 8GB

Witam serdecznie, od wczoraj posiadam nowego laptopa Hp.

Parametry to:

podaj model laptopa

Model to Hp 250 G4 P5U08EA.

Z tego co wyczytałem to nie polecają win 10 a chce zmienić z tego powodu że na laptopie sporo jest śmieci od producenta i nie wiadomo co odinstalować no i denerwuje mnie menu start.

Na nowym pewnie też będzie pełno śmieci od producenta…  A menu start w Windows 10 będzie denerwować jeszcze bardziej…

Kto nie poleca ? Jakieś autorytety ? Czy po prostu schizy pseudo redaktorów z netu lub ich 13 letnich dzieci na forach ?

Wygląd … hmm… Pracuję i bawię się co dzień na 3 różnych systemach. Różnie wyglądają, zachowują się etc. Co mnie to obchodzi? System to tylko środowisko w którym ma działać program który chcę używać. Bardziej mnie interesuje jak wygląda program i jakie ma opcje. Bo to jego widzę 95% czasu na ekranie (dotyczy też gierek).

Widzisz różnicę w odpaleniu programu z meni start w7,  kafelka w10 czy docka linuxa ?

Interesuje mnie klasyczne menu start a nie kafelki.

  1. Tak, musisz go sobie kupić.
  2. Wątpliwe bo ten model sprzedawany jest z kilkoma różnymi systemami. Wątpliwości może rozwiązać jeden telefon do supportu HP (czasem firmy oferują zmianę systemu na niższy).
  3. Teraz nie daje się płyt, od tego jest partycja recovery i samodzielne tworzenie takich płyt.

A powiedzcie mi co odinstalować bo śmieci jest sporo.

w W10 kafelki można wyłączyć i to tylko kwestia przyzwyczajenia

Nie rozumiem jak HP nie zaleca W10 jak samo go tam władowało (bez sens), z tego co pamiętam nie zaleca aktualizacji jeśli się miało inny starszy system Windows.

Wiesz nie widzimy co masz zainstalowane, daj screen z jakiejś zakładki dodaj/usuń programy albo coś.

Na chwilę obecną przywraca system z partycji reconvery.

Sprawdzam jak to wygląda w razie czego jak bym chciał zainstalować inny system.

Dodam że takie przywracanie długo trwa u mnie już ponad 30 min i końca nie widać :frowning:

O to zainstalowane programy:

 

3513484600_1461438143_thumb.jpg  

 

3749117400_1461438204_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Oj chyba felerny laptop.

po podłączeniu modemu i odpaleniu jakiegoś filmiku na youtube czy na www laptop się zawiesza i nic nie można zrobić :-(.

z takimi podzespołami powinno wszystko śmigać, problem leży gdzieś indziej a nie w systemie

po pierwsze masz avast secure line czyli anonimowe vpn, przez każdy rodzaj vpn działanie stron, filmików itp będzie wolniejsze

aplikacji z to praktycznie nie masz, możesz wywalić te dziadostwa od HP

Hmmm a co myślicie o tym zawieszeniu się podczas odtwarzania filmików? Zdazylo mi się to już parę razy i wygląda na to jak by było coś uszkodzone.

Tak na chwilę obecną podłączyłem modem z kartą SIM Orange.

Mam jeszcze neta z Vectry ale chwilowo jest dołączony.

Myślałem aby dziś jechać z laptopem tam gdzie go kupiłem (euro agd rtv) i powiedzieć w czym tkwi problem i aby coś z tym zrobili ale obawiam się że będę musiał czekać co zapewne mi się nie spodoba.

Zauważyłem że uruchamianie laptopa trwa jakieś 2 min, moim zdaniem za długo.

Proszę o radę co robić.

podłącz inny internet niż orange i sprawdź

Podłączyłem inny internet i jak na razie jest wszystko ok. 

Denerwuję mnie jeszcze ciągła praca dysku nawet jak nic nie robię (słychać go jak pracuję).  

No i te menu start w Windowsie 10 :-(, jak to zmienić na standardowe menu?

Możesz użyć Classic Shell

http://www.dobreprogramy.pl/Classic-Shell,Program,Windows,35757.html

używasz menu start?

tak używam

Witam,

odgrzebie kotleta 

Otóż posiadam takiego lapka lecz 4G Ram /IC N3050 i mam z nim małe problemy.Dołączony był win 10 i wszystko dziął strasznie mozolnie.

Tzn .potrafi się przycinać, net ma stacjonarny lecz czasami strasznie zmula (prędkość pokazuję tak jak ma być ok.10mb/s)na innym starym lapku z win 7 chodzi ok.

Do tego gdy chciałem zrobić tą roczną aktualizacje to albo wcale nie pobiera albo pobiera wciągu 1 godziny do 99% i się zwiesza (próbowałem parę razy )

Nawet gdy wyskakują automatyczne aktualizacje jakichś programów ta sama sytuacja .Przy pobieraniu google chrome  też sie zwiesza .

Myślę o zejściu do win 7 ale szkoda mi oryginału.

Może miał ktoś podobne problemy z tym lapkiem?.